Skocz do zawartości

Wedka pod ryobi ecusima.


Gość HaDe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HaDe

Elo

Szukam wedki pod kołowrotek ryobi ecusima (musi się dobrze wyważać). Lowil będę glownie szczupaki na gumy ale czasami tez zakladam wirowki mój kumpel wczoraj złowił 50 cm suma wiec takie ryby tez mogą się trafic. Fajnie było by gdyby dalo się lowic ta wedka tez okonie i sandacze bo wujek jednego zlapal na zywca. Slyszalem ze wedka musi być progresywna ale nie wiem co to znaczy pewnie jest to wazne bo przeczytalem w internecie i dobrze żeby wedka była tez pod plecionke. Budzet 200 pln. Pomuzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HaDe napisał:

Slyszalem ze wedka musi być progresywna ale nie wiem co to znaczy

Relatywnie niedawno, miesiąc-półtora, temu na forum było to omawiane. W skrócie, wędzisko progresywne to full-parabolik z wysokim cw. Jako spinning szczupakowy przewiduję cw up to 60 g a może nawet 80 g. Nie wiem jak będziesz mógł to pogodzić z okoniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HaDe napisał:

Elo

Szukam wedki pod kołowrotek ryobi ecusima (musi się dobrze wyważać). Lowil będę glownie szczupaki na gumy ale czasami tez zakladam wirowki mój kumpel wczoraj złowił 50 cm suma wiec takie ryby tez mogą się trafic. Fajnie było by gdyby dalo się lowic ta wedka tez okonie i sandacze bo wujek jednego zlapal na zywca. Slyszalem ze wedka musi być progresywna ale nie wiem co to znaczy pewnie jest to wazne bo przeczytalem w internecie i dobrze żeby wedka była tez pod plecionke. Budzet 200 pln. Pomuzcie.

No, to Was HaDe zrobił w babmbuco... wysmiewacz.gifhahaha.gif

Hubert, nie rób jaj, bo mi ze śmiechu zajady się porobią lol.gif

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HaDe

Wczoraj kolega spiningista i ja zlowilismy po jednej rybie ale moja byla wieksza. Zastanawiamy sie dlaczego, kumpel twierdzi ze w jego zestawie byl wiekszy kretlik i ryba widziala. Ale i tak kasting jest lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HaDe

A amerykanie to przegrubiają plecionki bo japonskie to sa ciensze. I mikrometra pewnie nie maja bo polskie milimetry sa grubsze. Dragona plecionki sa najlepsze bo 0.18 mm ma wytrzymałość 16.5 kg a japonskie tylko 15 (kiedyś mierzylem na wezle i wiem ze oszukuja) a amerykanie to robia gunwo bo na berkley fireline to napisali 1.5 kg na 0.18 mm i jeszcze jakieś 3.6 kg. Oglupli pewnie sami nie wiedza o co im chodzi. Polacy najlepiej sie znaja na srednicach plecionek bo wiedza ze niektore sa przegrubione a te amarykanskie to napewno.

Edytowane przez HaDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wind zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...