Skocz do zawartości

Feeder na rzekę.


Sandacz70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 100 lat feeder nie był moim pierwszym wyborem, w związku z tym i sprzęt mam sprzed 100 lat. Wiem że pewnie było 100 tematów w tej sprawiee, ale czas biegnie i pojawiają się nowe sprzęty. Potrzebuje kija ok 360 cm (to się nie zmieni) o cw dającym stosować koszyki 80-100g.Kij musi być szybki o szczytowej akcji. Z obecnie sprzedawanych znam browning argon 120g, mikado ultraviolet 120g, mikado golden bay 140g. Browning wygląda najlepiej w tym zestawieniu.Ultraviolet wydaje się zbyt kruchy a golden bay średnio wykonany. Proszę o propozycję sztywnych kijów. Progresja mile widziana ale pod większym obciążeniem dopiero. Kwota 200-400 zeta. Cw myślę 120 max 150 g. Mogę kupić niedrogo konger turion ale to chyba na karpie dedykowany do dalekich rzutów więc pewnie będzie raczej miękki. Może ktoś ma i powie czy się mylę. Czekam na sensowne propozycje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sandacz70 said:

Od 100 lat feeder nie był moim pierwszym wyborem, w związku z tym i sprzęt mam sprzed 100 lat.

Pogratulować długowieczności. Taki wiek robi wrażenie. Wartburg będzie zazdrosny o taki wiekowy sprzęt ;)

2 hours ago, Sandacz70 said:

Mogę kupić niedrogo konger turion ale to chyba na karpie dedykowany do dalekich rzutów więc pewnie będzie raczej miękki.

Nie masz możliwości obejrzenia na żywo? Wędka do dalekich rzutów to powinna być sztywna i ładować się dopiero pod większym obciążeniem. Taki mi się przynajmniej wydaje.

Nie mam wielu miejsc do dalekich rzutów i jestem teoretykiem. Drugi brzeg jest często bliżej niż 100m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sandacz70 napisał:

Kij musi być szybki o szczytowej akcji

Feeder? Ze swoim wskaźnikiem brań zamiast klasycznej szczytówki? Nawet najsztywniejsza szczytówka feederowa pod obciążeniem 100 g będzie miękka jak...no wiadomo.

4 godziny temu, Sandacz70 napisał:

Proszę o propozycję sztywnych kijów

Wszystkie feedery to semi parabolic.

4 godziny temu, Sandacz70 napisał:

Potrzebuje kija ok 360 cm (to się nie zmieni) o cw dającym stosować koszyki 80-100g

Czyli cw od 150 g wzwyż. Właściwie cw 150 to minimum. Nie zapominaj, że w koszyk wbijesz 20-25 g zanęty a w duży koszyk nawet 40 g. Zanęta w koszyczku to też obciążenie.

W Ponikiewie używałem koszyczków 100-125 g na feederze z cw 150 g ale rzuty były bliskie o małej kontroli.

Aha. Feeder dedykowany karpiom to marketing. Wszystkie feedery to klasyczne gruntówki tylko, że mają montowany na stałe wskaźnik brań w miejsce szczytówki.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie łowię od wczoraj. Oczywiście że szczytówka będzie miękka, ale nie chce aby cały kij był bananem. Nie rzucam daleko i na pewno nie kupię większego cw niż 150g.Argon browninga do 120g jest niedoszacowany, więc też się by nadał. Te 80-100 koszyk to max od święta. Liczyłem bardziej na konkretne modele słynące ze sztywności a nie dyskusje o cw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byś chciał od razu. Koledzy tutaj wyrażają swoje opinie, próbują doradzić a ty tutaj piszesz że nie liczysz na dyskusje tylko na konkretne przykłady. Cierpliwości trochę :)

 

PS. Jak ty wędkujesz jak cierpliwość podczas oczekiwania na odpowiedź zawodzi?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cierpliwie czekam tylko najbardziej mi zależy na konkretnych propozycjach. Pasuje mi golden bay mikado tylko wolałbym podobny blank z lepszym wykonaniem. A może ktoś ma tego turiona? Mam do kupienia z drugiej ręki ale muszę kawał drogi jechać aby go pomacać,więc może ktoś go ma bo nic o nim nie mogę odszukać na necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sandacz70 napisał:

Od 100 lat feeder nie był moim pierwszym wyborem, w związku z tym i sprzęt mam sprzed 100 lat. 

Chętnie odkupie poprzednika jak juz kupisz nowy w tym wieku to pewnie Klejonka Firmy EMGES czyli braci Szemberg, Mam tylko wspólczesne bambusy z lat 70-80, coś starszego mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wartburg napisał:

Chyba nazwy marketingowej .... bo sam pomysł w wykonaniu bambusowym czy nawet leszczynowym widywałem....jako baaardzo młody człowiek.

Tyle, że szczytówkę zastępował kołek osinowy. :) Chociaż kołek to zbyt dużo powiedziane, raczej wykałaczka osinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...