Jump to content

Łowienie z sama karta wędkarska

Pablo12
 Share

Recommended Posts

Na wodach PZW musisz posiadać zezwolenie danego okręgu. W przeciwnym przypadku zapłacisz mandat, a nadgorliwy strażnik/policjant może skonfiskować Ci sprzęt.

Na wodach morskich musisz wnieść stosowną opłatę. W przeciwnym przypadku jak wyżej.

Na wodach prywatnych, komercyjnych musisz wnieść opłatę za wędkowanie według cennika danego łowiska. W przeciwnym przypadku właściciel może pozwać Cię do sądu z zarzutem kradzieży.

Edited by Alexspin

12 godzin temu, Alexspin napisał:

Na wodach PZW musisz posiadać zezwolenie danego okręgu. W przeciwnym przypadku zapłacisz mandat, a nadgorliwy strażnik/policjant może skonfiskować Ci sprzęt.

Na wodach morskich musisz wnieść stosowną opłatę. W przeciwnym przypadku jak wyżej.

Na wodach prywatnych, komercyjnych musisz wnieść opłatę za wędkowanie według cennika danego łowiska. W przeciwnym przypadku właściciel może pozwać Cię do sądu z zarzutem kradzieży.

Wielki plus za samozaparcie, mnie by się nie chciało bo to obowiązek każdego wędkarza.

Ale jest też minus, bo nie wymieniłeś wszystkiego. Brakuje czterech wariantów.

17 godzin temu, Docio napisał:

Wielki plus za samozaparcie, mnie by się nie chciało bo to obowiązek każdego wędkarza.

Ale jest też minus, bo nie wymieniłeś wszystkiego. Brakuje czterech wariantów.

Wymieniłem trzy podstawowe, nie jestem aż tak pracowity i "samozaparty"... zeby.gif

• 2 weeks later...

Jakie rozlewisko, gdzie i jakie warunki? W jednym są ryby, w innym nie ma. Brak ścisłego określenia o jaką wodę chodzi uniemożliwia sensowną odpowiedź.

Teoretycznie, jeśli to stare rozlewisko i nie jest sztucznie zarybiane, to można liczyć na uklejki, karaski, płoteczki, okonki, a jeśli szczęście dopisze to i na szczupaczka. Piszę z rozmysłem zdrobniałe nazwy, sugerujące rozmiary tego co tam może pływać.

5 godzin temu, mikolaj łódzki napisał:

śmiem się nie zgodzić łowiłem w zbiornikach do kolan karasie ( były to chyba rezerwuary wody  na komercji) 

Masz takie prawo i dobrze. :) Zwróć jedynie uwagę, że spuszczony staw w roli rezerwuaru wody nadal jest stawem sztucznie zarybionym. Naturalne rozlewisko podlega sporym wahaniom poziomu wody a dzikie ryby zdecydowanie unikają płytkiej wody, nawet te małe.

Gdy jest przybór, to ryby z rzeki chętnie chowają się w takim rozlewisku, gdyż zapewnia im ono bezpieczne schronienie przed zwiększoną ilością napływających z przyborem namułów. Gdy sytuacja się unormuje wracają do rzeki, czasem niektóre nie zdążą i zostają w takim rozlewisku uwięzione. Jednak nie jest to ekosystem przystosowany do ekspansji i rozwoju. Wszystkie gatunki ryb mają określone warunki jakie muszą wystąpić aby w ogóle doszło do tarła. Nawet karasie, znane jako wszędobylskie w najdziwniejszych wodach, mają swoje priorytety i mimo powszechnego nacisku na temperaturę wody zdecydowanie biorą pod uwagę jej natlenienie. Fakt, że karasie potrafią żyć w wodzie tak nisko natlenionej, że inne gatunki padają nie jest jednoznaczny z zapotrzebowaniem na tlen ikry a rozlewisko, które błyskawicznie się nagrzewa tak samo błyskawicznie traci jakikolwiek tlen.

Zwróć też uwagę, że w czerwcu po "majówkach" rozlewisko ma się jak najlepiej, bo do tego właśnie służy aby przyjmować nadmiar wody z rzeki.. W lipcu najczęściej jest to wpierw podmokła łąka a potem najzwyklejsza łąka.

W tym konkretnym przypadku w ogóle nie wiadomo o co chodzi autorowi postu, czy będzie nad rozlewiskiem i jakim, czy też będzie "Nad rozlewiskiem" jako nazwa własna miejsca. Inne detale postu też są dwuznaczne, gdyż dla autora język polski jest niemal jak obcy.

Edited by Docio