Skocz do zawartości

Stracona szczytówka


Strzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Strzyżak napisał:

Niestety, ale akurat potrzebuję czerwonej.

Nie potrzebujesz koloru lecz wskaźnika z konkretnego materiału o odpowiednim ugięciu i wytrzymałości. Na ile znam Mikado to czerwona wykonana jest z węgla.

SzybkiOkoń dobrze Ci radzi aby zmierzyć średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strzyżak napisał:

Straciłem szczytówkę od wędki MIKADO ULTRAVIOLET METHOD FEEDER 3,50 // 90G Ktoś się orientuje czy da radę gdzieś kupić taką samą, czy trzeba szukać zamiennika?

Dobry wieczór. Panie kochany... Mam wujka który panu pomoże. WÓJKA GOGLE :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Docio napisał:

Nie potrzebujesz koloru lecz wskaźnika z konkretnego materiału o odpowiednim ugięciu i wytrzymałości. Na ile znam Mikado to czerwona wykonana jest z węgla.

SzybkiOkoń dobrze Ci radzi aby zmierzyć średnicę.

Ale to na to samo wychodzi, potrzebuję szczytówkę o odpowiednim ugięciu i wytrzymałości, w przypadku mikado będzie to czerwona. W tej wędce wszystkie szczytówki są węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Strzyżak napisał:

Ale to na to samo wychodzi

Jeśli tak uważasz to po co w ogóle pytać? Odpowiedź właściwą otrzymałeś od Wind. Dzwoń do serwisu i proś o czerwoną szczytówkę od swojego wędziska. A jak zamiennik to SzybkiOkoń już napisał. Pisanie wszystkiego po dwa-trzy razy nie spowoduje, że wszystko zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Docio napisał:

Jeśli tak uważasz to po co w ogóle pytać? Odpowiedź właściwą otrzymałeś od Wind. Dzwoń do serwisu i proś o czerwoną szczytówkę od swojego wędziska. A jak zamiennik to SzybkiOkoń już napisał. Pisanie wszystkiego po dwa-trzy razy nie spowoduje, że wszystko zrozumiesz.

Masz rację, nie ma potrzeby pisać po kilka razy, tylko nie rozumiem zależności między pytaniem gdzie mogę dostać taką samą szczytówkę, a uważaniem że w przypadku Mikado czerwona szczytówka z krótszej wędki będzie będzie miała podobne parametry do mojej, czerwonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strzyżak napisał:

Masz rację, nie ma potrzeby pisać po kilka razy, tylko nie rozumiem zależności między pytaniem gdzie mogę dostać taką samą szczytówkę, a uważaniem że w przypadku Mikado czerwona szczytówka z krótszej wędki będzie będzie miała podobne parametry do mojej, czerwonej.

SzybkiOkoń podał Ci alternatywne rozwiązanie. Gdy chcesz mieć pewność to dzwoń do serwisu.

Dopasowanie średnicy to chyba najpopularniejsze rozwiązanie. Bierze się środkowy skład, lub mierzy dokładnie średnicę łącza, idzie do sklepu i dopasowuje to co mają w ofercie. Gdy już się coś dobierze to wyciąga się pozostałe własne szczytówki i porównuje ugięcie. Najpopularniejszy dobór to różnica o 1 oz ugięcia poszczególnych szczytówek choć Mikado mogło wymyślić coś bardziej karkołomnego.

Dla mnie to proste lub wręcz oczywiste, dla wielu sprawdzenie porównujące ugięcia rzecz magiczna nie do wykonania bez specjalistycznego sprzętu.

A na koniec. Długość wędziska, a nie wędki, to element drugorzędny, w przypadku feedera. O wiele ważniejsze jest cw według którego robione są szczytówki. Jeśli nastąpi jakakolwiek różnica to ta z krótszego będzie ociupinkę sztywniejsza a Twój feeder o ok 10 cm krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...