Jump to content

Porada w wyborze sprzętu (Spinning dla początkującego)


Recommended Posts

Może jakieś konkrety? Budżet, ryby jakie masz zamiar łowić, łowiska (jeziora, rzeki, zbiorniki zaporowe). Co ty myślisz, że pisząc "jaki zestaw na spinning" od razu posypią ci się odpowiedzi i porady. Nikt z nas, z tego co mi wiadomo nie jest wszechwiedzący, może się mylę. Następnym razem jak napiszesz jakąś wiadomość zastanów się jaki efekt chcesz uzyskać i czy z podanych przez Ciebie informacji ktokolwiek z nas ma szanse coś polecić. Jeden ma spinning łowi okonie, inny szczupaki a jeszcze inny klenie, jeżeli każdy by ci polecił jakiś zestaw to miałbyś ich w zatrzęsienie.

 

Edit: Sorki że tak ostro wyszło ;)

Edited by m4ko
Link to comment
Share on other sites

Dużo zależy od warunków w jakich się łowi i zasobności portfela. :) Do Autora wątku: wpisz sobie w forumową wyszukiwarkę frazę "spining na początek".  I piszę to bez złośliwości. Miłej lektury :)

Link to comment
Share on other sites

  • hege changed the title to Porada w wyborze sprzętu (Spinning)
  • hege pinned this topic
  • hege changed the title to Porada w wyborze sprzętu (Spinning dla początkującego)
  • 1 year later...

Dzień dobry.

Drodzy Panowie trochę poczytałem po forum i chciałbym Was zapytać o radę. Nie mam wędki do spiningu, a chciałbym na początek coś niedrogiego, żeby sprawdzić czy mi się to w ogóle widzi. Co myślicie o Konger Corral Tele Spin 10-35 g 270 cm? Link poniżej:

https://allegro.pl/oferta/wedka-konger-corral-tele-spin-270-35-13757172866

Link to comment
Share on other sites

Co zamierzasz łowić tym wędziskiem? Taki ciężar wyrzutu predystynuje ten kijek pod szczupaki/bolenie, zapomnij o okoniach, sandaczach. Poza tym osobiście nie jestem zwolennikiem teleskopowych spinningów, a już na pewno nie za taką cenę. To bazarowy gadżet.
Proponowałbym kijek bardziej uniwersalny, który pozwoli Ci połowić zarówno okonie, jak i przyzwoite szczupaki. Z tańszych dobre opinie zbierają wędki JAXON z serii Grey Stream 5-23g lub niezawodny DRAGON 5-25g.
Gdybyś zdecydował się na nieco większy wydatek, gorąco polecam DRAGON 3-18g - moja Pani używa tego wędziska od kilku sezonów i jest to jej ulubiony kijek. Nie zniechęcaj się jego niewielką długością, bo jego dynamika pozwala na osiąganie długości rzutów porównywalnych z wędziskami 240-260cm. Praktycznie obsługuje w pełnym komforcie przynęty od 2 do 20g (ekstremalnie obsłuży nawet 1,5g), świetnie sprawdza się na okoniach i sandaczach, a również nie boi się szczupaków niewstydliwego rozmiaru. Już kilka osób za moją poradą zaopatrzyło się w ten model i jeszcze nie zostałem za to opluty.
Na prawdę warto wydać nieco większe pieniądze na coś przyzwoitego niż śmiesznie małe na chrust, który polegnie w jeden sezon, a zapewne nawet wcześniej.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. W sumie mogłem napisać, że chciałbym nią połowić szczupaki i byłoby mi coś łatwiej odpisać. Z góry przepraszam.

W związku z powyższym domyślam się, że w takim razie 10-30g byłoby lepszym pomysłem? Kierując się podanym sprzętem znalazłem Dragon Express Spinn 10-30 g 126 cm - 245 cm. Czy on będzie ok? Link:

https://allegro.pl/oferta/wedka-dragon-express-spin-2-45-10-30g-20-67-245-13767279301

Cenowo to mniej niż 100 zł w porównaniu z tym bazarowym gadżetem jak to trafnie Pan nazwał, a z pewnością jakość będzie lepsza.

Link to comment
Share on other sites

To już lepiej, nie jest to górna półka, ale ten kijek powinien spełnić pokładane w nim nadzieje. Do niego kołowrotek w rozmiarze 4000, plecionka w granicach 0,14mm i będzie przyzwoity zestaw.
Osobiście jestem zwolennikiem trochę lżejszego spinningowania i mój "najcięższy" kijek to 10-36g, rzadko używany, bo na szczupaka wystarcza mi taki średniaczek 7-21g, ale ten Express powinien być OK.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...