Jump to content

Recommended Posts

dzien dobry prosze o pomoc w doradzeniu jaką wędke kupic (samego kija) wędka bedzie używany do medody feeder zależy mi na tym  by zmieścic sie  w cenie 250zł żeby max ciężar wyżutu wynosił nie mniej niż 100g i by długośc oscylowała w 330cm 360cm myślałem nad https://sklepdrapieznik.pl/feedery-i-pickery/324-mikado-golden-bay-feeder-360-140g.html?fbclid=IwAR0d4sgBVwU7dmcbePCbEoUWjpnvm2i6xOywYDOOA1c6-wiy9UPd4ldWnzw lecz nie wiem czy to dobry pomysł jeśli ktos by zechciał pomóc bym był bardzo wdzięczny 

Link to comment
Share on other sites

A napisz skąd wzięły się wymagania, jakie przesłanki spowodowały, że cw minimum 100 g a długość to 330-360 mm.

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o długośc to słyszałem że taka najlepsza a jesli chodzi o cięzar to chciał bym łapać też troche większe ryby np 5 kg tam gdzie jeżdze są takie i duzo wieksze chodzi o to żebym mógł łapać wszystko i nie martwic sie o wytrzymałość

 

Link to comment
Share on other sites

Przed wyjazdem nad nową wodę mówili mi że kij 5 m w zupełności wystarczy. Na miejscu okazało się, że kij musi mieć minimum 7 m a jeśli nie to męczarnia albo całkowita porażka.

Z zabobonami i "dobrymi" radami kolegów i znajomych jeszcze nikt samotnie nie wygrał. Na szczęście kilka razy naszej forumowej społeczności udało się to, a w efekcie uchroniło kilka osób przed stratą pieniędzy w sklepie i nerwów nad wodą.

Napisz czy to będzie rzeka, czy jezioro/staw. Jakie obciążenie zamierzasz używać, jak daleko posyłać zestaw. Jakie ryby najczęściej łowiłeś i o jakie wadze. Na początek wystarczy aby złapać odpowiedni pogląd na sprawę.

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku testowałem kij Abaya Tectra, federek o długości 3,9 m i c.w. do 120g. Używałem go zarówno na wodach stojących jak i rzekach, w tym Wiśle. Moje odczucia z użytkowania są na tyle dobre, że niedawno dokupiłem drugi taki sam  :) . Cena to jakies 240 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...