Jump to content

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Z gòry przepraszam za glupie pytanie. 

Nigdy nie używałem przyponów wolfranowych ani stalowych. 

Wczoraj zakupilem swoj pierwszy typowy spiningowy zestaw na szczupaka. 

Otóż wybralem plecionke Daiwa 0.14 tournament x8 evo o wytrzymałości 10.2kg. Do tego przypony wolframowe kongera o wytrzymałości 10.0kg czy tu nie popełniłem błędu, czy nie jest to zbyt mala różnica? W sklepie mówili ze jak ma strzelić to i tak strzeli na węźle. Ale wole sie upewnić czy nie powinienem użyć słabszego przyponu?

Z góry dziękuję 

Pozdrawiam

Błażej 

Różnicy nie ma praktycznie żadnej. Zerwanie nastąpi na węźle łączącym plecionkę z przyponem.

Żeby zerwać na takim zestawie przypon różnica musi być naprawdę duża. Jednak tak naprawdę nie ma to znaczenia. czy zerwiesz przypon łączący plecionkę z przynętą czy też zerwiesz plecionkę główną na węźle i tak tracisz wszystko co jest na końcu.

Znacznie ważniejsza jest dobra jakość plecionki. Wtedy w stu procentach rwań pęknie ona na węźle.

5 godzin temu, Błażej napisał:

wybralem plecionke Daiwa 0.14 tournament x8 evo

Ja używam plecionki Daiwa J-braid X8 0,16mm do 10kg i jest git, a nawet sobie chwalę. Przypony używam Surfstrand do 7 kg.  Jak tracę to na węźle.

Dziękuję za odpowiedzi, zostawie jak jest. Dzis bylem przetestowac zestaw pierwszy raz, I tak jak mowicie juz udalo mi sie zerwac na węźle.

Teraz mam inny problem. Nie bede spamowal innymi tematami, zapytam tu. 

W tym zestawie mam kolowrotek ninja lt 3000c, I wedke quantum drive spin 7-28g. Wszystko kupione nowe. 

Przy lekkim obciazeniu jak holuje jakis zaczep czy dzisieszego małego szczupaka z wedką nieco wyżej niz skierowana w strone wody słyszę tarcie z kolowrotka, jednak kiedy skieruje wędkę w strone zanurzenia plecionki, tarcie ustaje lub jest ledwo słyszalne. 

Czy tak powinno byc? Co moze byc problemem w nowym sprzecie, tania wedka, plecionka czy kolowrotek? 

2 godziny temu, Błażej napisał:

Przy lekkim obciazeniu jak holuje jakis zaczep czy dzisieszego małego szczupaka z wedką nieco wyżej niz skierowana w strone wody słyszę tarcie z kolowrotka, jednak kiedy skieruje wędkę w strone zanurzenia plecionki, tarcie ustaje lub jest ledwo słyszalne. 

Ten dźwięk tarcia nie pochodzi z kołowrotka, choć takie możesz odnosić wrażenie. To jest odgłos tarcia linki o przelotki.