Skocz do zawartości

Przypon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Z gòry przepraszam za glupie pytanie. 

Nigdy nie używałem przyponów wolfranowych ani stalowych. 

Wczoraj zakupilem swoj pierwszy typowy spiningowy zestaw na szczupaka. 

Otóż wybralem plecionke Daiwa 0.14 tournament x8 evo o wytrzymałości 10.2kg. Do tego przypony wolframowe kongera o wytrzymałości 10.0kg czy tu nie popełniłem błędu, czy nie jest to zbyt mala różnica? W sklepie mówili ze jak ma strzelić to i tak strzeli na węźle. Ale wole sie upewnić czy nie powinienem użyć słabszego przyponu?

 

Z góry dziękuję 

Pozdrawiam

Błażej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie ma praktycznie żadnej. Zerwanie nastąpi na węźle łączącym plecionkę z przyponem.

Żeby zerwać na takim zestawie przypon różnica musi być naprawdę duża. Jednak tak naprawdę nie ma to znaczenia. czy zerwiesz przypon łączący plecionkę z przynętą czy też zerwiesz plecionkę główną na węźle i tak tracisz wszystko co jest na końcu.

Znacznie ważniejsza jest dobra jakość plecionki. Wtedy w stu procentach rwań pęknie ona na węźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, zostawie jak jest. Dzis bylem przetestowac zestaw pierwszy raz, I tak jak mowicie juz udalo mi sie zerwac na węźle.

 Teraz mam inny problem. Nie bede spamowal innymi tematami, zapytam tu. 

W tym zestawie mam kolowrotek ninja lt 3000c, I wedke quantum drive spin 7-28g. Wszystko kupione nowe. 

Przy lekkim obciazeniu jak holuje jakis zaczep czy dzisieszego małego szczupaka z wedką nieco wyżej niz skierowana w strone wody słyszę tarcie z kolowrotka, jednak kiedy skieruje wędkę w strone zanurzenia plecionki, tarcie ustaje lub jest ledwo słyszalne. 

Czy tak powinno byc? Co moze byc problemem w nowym sprzecie, tania wedka, plecionka czy kolowrotek? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Błażej napisał:

Przy lekkim obciazeniu jak holuje jakis zaczep czy dzisieszego małego szczupaka z wedką nieco wyżej niz skierowana w strone wody słyszę tarcie z kolowrotka, jednak kiedy skieruje wędkę w strone zanurzenia plecionki, tarcie ustaje lub jest ledwo słyszalne. 

Ten dźwięk tarcia nie pochodzi z kołowrotka, choć takie możesz odnosić wrażenie. To jest odgłos tarcia linki o przelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...