Skocz do zawartości

Wartburgiem po nadwiślańskich wybojach


Wartburg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wartburg też sie "troche" zmienił, zasadniczo nie posiadał pół podłogi, tylnych wahaczy i paru innych drobiazgów np skrzynia biegów...
Tak to wygladało po otwarciu dzwi po kilku letnim postoju w pokrzywach...

IMG_0335.JPG.f54787b96ad4f979e8ae2b9c3c3a1a28.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wybrałeś gatunek bambusa, teraz poprzez odpowiednią pielęgnację i nawożenie stworzysz materiał odpowiedniej jakości :) Może brzmi szyderczo ale zasobność gleby będzie miała przełożenie na wartość użytkową drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie wyobraźnia ponosi ale robaki ze swojej hodowli można ukierunkować zapachowo przez odpowiednią dietę i podłoże. Z mojego doświadczenia wynika, że robaki zbierane na brzegu są bardziej skuteczne bo mają zapach okolicznej ziemi. 

Nie jest tajemnicą, że w czasach kiedy ścieki były zrzucane bezpośrednio do rzeki dodatek np maślanki dawał bardzo dobre efekty.

Kilka lat łowiłem obok fabryki płatków śniadaniowych i pszenica z kukurydzą sprawdzały się najbardziej. Co ciekawe ścieków nie zrzucali ale zapach w jakiś sposób się przenosił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście prawdziwego kompostownika nie zrobię ale ersadz w postaci pojemnika plastikowego w piwnicy do połowy wypełnionego ziemią ,już posiadam ( od ponad roku) miałem już ładną ilość robaczków ( w niektórych miejscach było ich więcej niż ziemi ) ale niestety zapomniało mi się o nim w październiku a przypomniałem sobie o nim dopiero 3 tygodnie temu........  nie chwaliłem się taką hodowla bo uznałem że nie jest to nic niezwykłego. A z zapachem to prawda wręcz te sklepowe są sterylne. 

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...