Jump to content

Największy jesiotr w Polsce.


Ubertroll
 Share

Recommended Posts

Do założenia wątku skłonił mnie ten wpis.

Osobiście poszukałem jakichś informacji w sieci i natknąłem się na to . Sugerując się tabelą , to nie wydaje mi się, żeby osiągnęły tak imponującą długość.  Wydaje mi się, że większa ryba z filmu nie miała więcej niż 180 cm. Może Ktoś ma jakieś wiarygodne info odnośnie 200 cm jesiotrów. Będę wdzięczny za info.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

Może to  cie zainteresuje.

Prawda, tylko, że to tekst o polskim jesiotrze, który całkowicie wyginął. Obecne w naszych wodach to zupełnie inny gatunek, dokładnie jaki nie pamiętam, zachodni, czy jakoś tak. Coś mi jednak po głowie chodzi, że pierwsze introdukcje nowego jesiotra były w Wielkopolsce.

Link to comment
Share on other sites

Jesiotr zachodni przeszedł do historii tak jak sazan. Na komercji są ale wszystko sprowadzone. Na nikim nie robi na wrażenia ryba 10-20 kg na takich łowiskach. Nikt się też za bardzo nie chwali zdjęciami, większość idzie na priv. Ile miał największy jesiotr złowiony w Polsce nie mam pojęcia. Takie nic wystarczy żeby łowić ryby po kilkadziesiąt kg.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę Ci się takim pochwalić bo ja pełnego 200 cm nie złowiłem choć nie bawiąc się w aptekarza niewiele w sumie brakowało. Chyba że będziemy się bawić w centymetry. Widziałem jednak większe. Zaś to że tam napisałem 200 o sumach i jesiotrach powinieneś zrozumieć że sum na 200 to żaden wynik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...