Skocz do zawartości

Największy jesiotr w Polsce.


Ubertroll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia wątku skłonił mnie ten wpis.

Osobiście poszukałem jakichś informacji w sieci i natknąłem się na to . Sugerując się tabelą , to nie wydaje mi się, żeby osiągnęły tak imponującą długość.  Wydaje mi się, że większa ryba z filmu nie miała więcej niż 180 cm. Może Ktoś ma jakieś wiarygodne info odnośnie 200 cm jesiotrów. Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

Może to  cie zainteresuje.

Prawda, tylko, że to tekst o polskim jesiotrze, który całkowicie wyginął. Obecne w naszych wodach to zupełnie inny gatunek, dokładnie jaki nie pamiętam, zachodni, czy jakoś tak. Coś mi jednak po głowie chodzi, że pierwsze introdukcje nowego jesiotra były w Wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesiotr zachodni przeszedł do historii tak jak sazan. Na komercji są ale wszystko sprowadzone. Na nikim nie robi na wrażenia ryba 10-20 kg na takich łowiskach. Nikt się też za bardzo nie chwali zdjęciami, większość idzie na priv. Ile miał największy jesiotr złowiony w Polsce nie mam pojęcia. Takie nic wystarczy żeby łowić ryby po kilkadziesiąt kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę Ci się takim pochwalić bo ja pełnego 200 cm nie złowiłem choć nie bawiąc się w aptekarza niewiele w sumie brakowało. Chyba że będziemy się bawić w centymetry. Widziałem jednak większe. Zaś to że tam napisałem 200 o sumach i jesiotrach powinieneś zrozumieć że sum na 200 to żaden wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...