Skocz do zawartości

Głęboka żwirownia


xxxx xxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, zwykły michał napisał:

Ale to forum wędkarskie i dostanie mi się za pisanie nie związane z tematem

Mam odmienne zdanie. Wiedzy nigdy dość. Mam 60-tkę na karku a niemal co dzień oglądam filmy popularno-naukowe. No mam taką potrzebę, wrodzona ciekawość. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem żartobliwie. Gdyby to była polityka to sam sobie dałbym ostrzeżenie.

Wracając do tematu to czekam na wyniki pomiarów i testy nad wodą. Lubię takie wyzwania :)

Trafiłem ostatnio na coś ciekawego i sam próbuje to rozgryźć.

Zanęcam pszenicą, biorą płocie, leszcze i hybrydy. Ale jednocześnie jest dużo bąbelków jakby leszczowe ale ostatnio dostałem podpowiedź, że to mogą być karpie. Nie mogę ich skusić do brania bo przecież płocie nie ryją w dnie :)

Tutaj będzie raczej kwestia aromatu przynęty, może rodzaju. Przerabiałem to wiele lat temu z leszczami gdzie zanęcałem pszenicą truskawkową a brania były tylko na kukurydzę truskawkową z białym robakiem w kolorze czerwonym. Taki miały kaprys i łowiłem dość długo i regularnie w ten sposób. 

Łowisko to angielski kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zwykły michał napisał:

Ale jednocześnie jest dużo bąbelków jakby leszczowe ale ostatnio dostałem podpowiedź, że to mogą być karpie

Leszcze, karpie, krąpie i karasie, to grubsze bąbelki. Liny robią mnóstwo bąbelków ale małych. A całkiem małe oraz mało mogą być praktycznie od każdego gatunku, który akurat dostrzegł coś na dnie lub nawet na łodydze rośliny jak np ślimaczek. :) 

Ryby same z siebie jedzą to co znają i nie niesie ze sobą zagrożenia. Zasysają praktycznie bez zastanowienia. Czasem jednak ciekawość jest silna. Gdy pachnie niesamowicie a przynęta jest dobrze założona aby ryba podczas próbowania nie wyczuła haka, no to nie dziwi, że trudno się oprzeć. Zupełnie jak u ludzi, w końcu homo sapiens to też zwierzęta.

I nie, nikogo nie obrażam, homo sapiens oznacza człowieka rozumnego i nic więcej a już na pewno nie związanego z potocznym "homo". :D 

homo sapiens definicja

homo sapiens warto usiąść

W ogóle polecam kanał BrzozaTV. Spokojnie i bezlitośnie odsłania tragiczny poziom wykształcenia narodu.

@Wind, rozumiem, jestem świadomy a temat niemal wyczerpany gdyż czekamy na informację od autora wątku. Niemniej pohamuję się. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dogadać się z jakimś wędkarzem, który ma chociażby ponton i jakąś echosondę. Najlepsza byłaby z bocznym sonarem i z możliwością rysowania dna. Ileż można by uzyskać odpowiedzi. Chociażby, czy jest jakieś miękkie dno, górki, blaty, które mogłyby przyciągać ryby.

Warto zainteresować się historią żwirowni. Jeżeli żwir wydobywany był refulerem, to niekoniecznie może tam być jakaś droga. Piszę to, bo mam okazję łowić w takich zbiornikach. 

Wszelkie bombelkowanie (znów moja obserwacja), to w zdecydowanej większości wydobywające się gazy z dna. 

Żeby skutecznie łowić na takiej wodzie, to trzeba ją dobrze poznać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazy z dna już widziałem :) Kilka lat temu dałem się nabrać że ogromne stado leszczy żeruje w pobliżu. Bąbelki były w jednym miejscu, dużo skupisk i bardzo intensywne. 

Te o których piszę "wędrują" i pojawiają się w okolicy zanęconego miejsca. Częsty widok w kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Docio napisał:

tragiczny poziom wykształcenia narodu.

No cóż ja jestem naocznym świadkiem edukacji i sam biorę w niej udział. Dużo zależy od nauczyciela a ,że nauczyciele marni (nie wszyscy bo znam takich którzy w pocie czoła robią coś sensownego )to i wykształcenie marne.

40 minut temu, Ubertroll napisał:

Wystarczy dogadać się z jakimś wędkarzem, który ma chociażby ponton i jakąś echosondę. Najlepsza byłaby z bocznym sonarem i z możliwością rysowania dna. Ileż można by uzyskać odpowiedzi. Chociażby, czy jest jakieś miękkie dno, górki, blaty, które mogłyby przyciągać ryby.

Osobiście gruntuje z użyciem spinningu (ciężarek 5g i plecioneczka 0.06). Wyrobiłem sobie metodę ,że liczę odpad ciężarka w wiarze lub innym środowisku w jakim znam głębokość  (wynik staram się zapamiętać ale jakoś nie mogę i piszę karteczki które gubię ) i nad wodą liczę czas opadu i sobie mnożę. Wiem metoda niezbyt precyzyjna ale jakoś działa . Tak gruntowałem największe łowisko nad jakim łowiłem -Bałtyk :) I jakieś efekty były. Jednak użycie takiego spinningu gwarantuje mi dość dobrą znajomość dna i to akurat bardzo mi się przydało. Gdyż iż ponieważ zauważyłem kilka górek i dołków które powstają najprawdopodobniej na wskutek wciągania kutrów na brzeg a to tylko wierzchołek fali anomalii dennych. 

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mikolaj łódzki said:

No cóż ja jestem naocznym świadkiem edukacji i sam biorę w niej udział. Dużo zależy od nauczyciela a ,że nauczyciele marni (nie wszyscy bo znam takich którzy w pocie czoła robią coś sensownego )to i wykształcenie marne.

Cały system jest niewydolny a nie sami nauczyciele bądź uczniowie ;)

Ważne, że taka metoda działa na Twoje potrzeby. Wydaje mi się, że dokładność pozostawia wiele do życzenia. Autor tematu dostał kilka podpowiedzi i coś wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim nowe informacje. Miałem coś sporego ale się spięło. Nie będę wchodził w szczegóły. Wyślę zdjęcie bądź film jak ryba wyląduje na brzegu. Podchodzi też coraz większa wzdręga. Zaczynam zabierać podbierak bo przypony strzelają :)

20220914_171444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...