Jump to content

Recommended Posts

Witam, poszukuje kijka i kołowrotka typowo pod suma takiego do 10 kg, i okazjonalnych rzutów żywcem za szczupakiem. Ma ktoś coś godnego polecenia z dużym cw i młynek najlepiej z wolnym biegem. Chciałabym się wyrobić do 250 zł

Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiego numeru. Ale na poważnie jedynym sensownym tanim kołowrotkiem jest penn slamer tylko żeby miał przełożenie 1 do 4.6. Wędzisko najlepiej jakiś szklaczek bo ogarnie sumy i nie złamie się przy byle błędzie. Np. Jaxon zaffira surf c.w.60-180  jakość /cena dobra wyjątkiem jest c*hujowa przelotka pierwszą składana którą lubi się wykrzywić. Przy karpiach sprawdza się ale z sumami to nie wiem gdyż iż ponieważ sum walczy inaczej(można to porównać do zapaśników zwykłych i sumitów, sumita nie używa tylko mieśni [których ma całkiem dużo bo nie jest w brew pozorom "kupą tłuszczu" ] i używa równierz siły ciążenia a zapasnik używa głównie odpowiednio przyłorzonej brutalnej siły ale, który walczy dłużej sam sie domyśl)No i jedno nie ogarniesz szczupaka i suma jednym kijem żywcowym. Żeby dobrze ogarnąć szczupaka potrzebujesz co najmniej 2 kije a do suma może nawet 3.

Link to comment
Share on other sites

Kompozytowy kij sumowy długości 3-3,3 m ogarnąłbyś do 150 zł. Niestety kołowrotka sumowego za 100 zł już nie kupisz. Trudno też ten kij połączyć będzie z typowym żywcowym kijem na szczupaka który powinien być znacznie dłuższy.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zwykły michał napisał:

Może jakieś używki można znaleźć

Odradzam na swoim przykładzie. Nad wyraz często wędziska z kołowrotkami ciągane są po betonowych główkach, kamiennych umocnieniach i wszelkim tałatajstwie. Takie ciąganie pozostawia ślady, których pamiątkami z łowów trudno nazwać. Wszelkie rysy i to głębokie, wyszczypania blanku, przytarcia lub wręcz pogięcie przelotek to wręcz norma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...