Skocz do zawartości

Wędka spiningowa. Przeróbka.


Michał93.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu spróbowałem spiningu, jednak stwierdziłem, że nie będzie to mój ulubiony sposób łowienia. Zdecydowanie wolę łowić z gruntu albo na spławik.  W związku z tym chciałbym zapytać, czy mogą wędka spiningowa na da się do tego, żeby przerobić ją na spławik albo grunt i wykorzystać w inny sposób niż spining.

Wędka Shimano FX XT Spinning - 2,70m 14-40g

Kołowrotek Shimano FX FC 5.2:1

Dodam, że na chwilę obecną jestem amatorem dlatego szukam porady. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zniechęcisz się tylko do łowienia na spławik. Wędki spinningowe są za krótkie żeby celnie zarzucać  w wybrane miejsce. Druga sprawa to cw jest wysokie i w połączeniu z lekkim spławikiem nie rzucisz dalej niż kilka metrów.

Może mała sprężyna albo koszyk i do tego bombka jako sygnalizator. Łatwiej będzie zarzucić czymś co mieści się w granicach 40g. Celował bym w zestaw koszyk plus zanęta bliżej 30g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał93. napisał:

Spinning - 2,70m 14-40g

Od biedy może służyć jako żywcówka. Lepsza byłaby 20-60 ale jak napisałem - od biedy. O ile nie nastawisz się na sumy to z resztą powinna sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spławik to szerokie pojęcie :) Łowisko i ryby jakie Cię interesują? 

 

1 hour ago, Michał93. said:

Rozmawiałem dzis, że znajomym i tak przy okazji wyszło że jest zainteresowany zakupem :)

Ps: Sprzedaj jako zestaw z tym kijowym kołowrotkiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakiś float, odległościówka do 30g albo więcej. Nie łowię karpi i ciężko powiedzieć. Dla siebie wziąłbym coś max 30g, minimum 3.9 m, żyłka główna 0.20 mm

Tutaj, tutaj i tutaj były podobne rozterki.

Linka do sklepu ze sporym wyborem sprzętu. Zawęziłem zakres poszukiwań i masz 42 sztuki do przejrzenia. Wybierz coś pasuje Twoim zdaniem i ocenimy. Chłopaki nie polecają Mikado ze względu na serwis, podobno dobrze wypada Jaxon ale są też inne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...