Skocz do zawartości

Co to za rybka


Greqq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, ryukon1975 napisał:

To nie jest rybka tylko narybek. Może w tym czasie trudno stwierdzić przynależność gatunkową a szczególnie z zdjęcia. Zaryzykować zgadywanie można ale w jakim celu?

Z czystej ciekawości, pierwszy raz widzę takie coś więc pytam po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Greqq napisał:

Z czystej ciekawości, pierwszy raz widzę takie coś więc pytam po prostu. 

Tej wielkości okaz jest podobny do...ryby. Zbyt mały aby wykazać zewnętrzne cechy gatunkowe. Mnie natomiast zaintrygował zalążek płetwy tłuszczowej albo to psikus światła i cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Docio napisał:

Tej wielkości okaz jest podobny do...ryby. Zbyt mały aby wykazać zewnętrzne cechy gatunkowe. Mnie natomiast zaintrygował zalążek płetwy tłuszczowej albo to psikus światła i cienia.

Żaden psikus światła i cienia, coś tam się tworzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda również drobnica.. śledzia. Wiem to bo widziałem jak się tarły. Duże sztuki podpływały pod przeg i było je widać. Minęło kilka dnii duże sztuki zniknęły a pojawiły się ławice malutkich rybek oraz woda stała się przeźroczysta jak kranówka praktycznie :) ładny to był widok. A upewnilem się biorac jedna sztukę ,która nie przetrwała selekcii naturalnej. I "rozwierając" jej pyszczek. Zrobiłem tak z kilkoma i jestem pewny że to były śledzie gdyż rezultat był taki sam w wszystkich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 10:20, karasiowy król napisał:

W sumie nie ma innego wyboru, ze względu że tam gdzie ją złapałem były same karasie

Narybek karasia który ma już około 3cm już jest nieco wygrzbiecony i nabiera kształtów "dorosłej" ryby.

To że na wędkę łowisz tam karasie to nie znaczy że nie może tam być innej ryby.

Ikrę może też przenieść np. kaczka.  To może być ukleja, słonecznica, boleń, jelec a nawet płoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...