Skocz do zawartości

Bat 7m


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. 

Szukam bata dla męża na prezent świąteczny. Jaki polecacie bat 7m do 300zl? Mąż ma wszystkie rozmiary do 6m i kiedys wspomnial ze chcialby cos dłuższego ale tego jest tyle ze nie wiem co wybrac. Moze ktoś poleci cos fajnego? Szukalam na roznych forach i rankingach ale jak juz cos znajde to jest niedostępne w sprzedazy. 

Łowimy tylko na jeziorach. 

Zależy mi żeby byłą to lekka wędka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wędziskach długości 7 m w cenie do 300 zł wielkiego wyboru nie ma. Kije tej długości niestety już sporo kosztują. Wędzisko które spełnia Twoje warunki. Według mnie możesz śmiało go kupować. Jest lekkie i w tej chwili dość tanie. Używam między innymi wędzisk FLAGMAN i nie narzekam na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado ultraviolet II 7m waży tylko 280g ale też o 60 zł przekracza budżet ale może warto? Sam się do niego przymierzam i w podobnej cenie nic lżejszego raczej nie znajdziesz. Wędka zbiera dobre opinie z tego co wiem. Tak jak pisał kolega post wyżej ciężko w tej cenie. Pozdrawiam 

Edytowane przez Crowfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Drodzy Panowie ( i Panie tez :)) Tym razem szukam dla męża na urodziny podbieraka. Macie moze sprawdzone podbieraki w które nie wbijają sie haczyki? Nie musi być duzy- bo takie mamy. Nie bede mówić jak mojego męża irytuje wyhaczanie haczyka z podbieraka ;p Jeździmy z dziećmi (7 i 11 lat) , wiec postanowiłam zadbać o uszy innych. Potrzebuje raczej długiej sztycy (chyba tak to sie nazywa) 

PS. Z Mikado UV2 mąż jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kupilam mężowi bat mistrall aqua pole 900. W ostatnim segmencie jest on zlaczony w polowie. Tzn wyglada na fabryczne ale nie dokonca rozumoem czy aby napewno tak ma byc. Ostatni segment (szczytowka) wysuwa sie w polowie i jest tak jakby nitka w srodku przytrzymana. Czy tak ma byc? Czy to jest moze zeby zalozyc amortyzacje w postaci gumki? 

IMG_20231215_110608.jpg

IMG_20231215_110654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałbym do sklepu. Wygląda jak reanimowy ale szczytówkę można dokupić i łatwo wymienić.

Guma mocuje się wewnątrz wędziska i powinna być pusta szczytówka. Łatwo sprawdzić bo będzie otwór na końcu przez który wychodzi guma. 

Wiem, że są tyczki w których guma wychodzi z boku ostatniego segmentu ale zdaję się służą do łowienia karpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zwykły michał napisał:

Odesłałbym do sklepu. Wygląda jak reanimowy ale szczytówkę można dokupić i łatwo wymienić.

Guma mocuje się wewnątrz wędziska i powinna być pusta szczytówka. Łatwo sprawdzić bo będzie otwór na końcu przez który wychodzi guma. 

Wiem, że są tyczki w których guma wychodzi z boku ostatniego segmentu ale zdaję się służą do łowienia karpi. 

Szczytowka jest mega cienka i nie jest pusta w srodku. Juz napisalam do sklepu centrumwedkarskie i czekam na odpowiedź. Cos mi tu nie gra z ta wędką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wątpliwości odeślij do sklepu.

Kiedy kupujesz bat z pełną szczytówką warto od razu zamówić coś takiego. Sklep dobierze odpowiedni rozmiar.

Niektóre baty mogą mieć wbudowany sznurek z dakronu i wystarczy zawiązać supeł żeby zestaw się nie zsuwał. Mam coś takiego w swoim Drennan Acolyte i bardzo dobrze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja.

Jeśli bat składa się w całości to możliwe, że tak ma być.

Jeśli szczytówka chowa się tylko do tego łączenia, to na pewno tak ma nie być ale długość transportowa to 145 cm i jeśli niezłożona mieści się w tym wymiarze, to możliwe, że to jakieś kolejne udziwnienie, o którym wiedzą jedynie projektanci, po co ono jest.

Bardzo cienka szczytówka, zdjęcie sugeruje grubość ok 2 mm raczej pusta nie będzie i raczej zamiennika pustego nie ma ale w tym przypadku mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 14:22, Docio napisał:

To może ja.

Jeśli bat składa się w całości to możliwe, że tak ma być.

Jeśli szczytówka chowa się tylko do tego łączenia, to na pewno tak ma nie być ale długość transportowa to 145 cm i jeśli niezłożona mieści się w tym wymiarze, to możliwe, że to jakieś kolejne udziwnienie, o którym wiedzą jedynie projektanci, po co ono jest.

Bardzo cienka szczytówka, zdjęcie sugeruje grubość ok 2 mm raczej pusta nie będzie i raczej zamiennika pustego nie ma ale w tym przypadku mogę się mylić.

Napisalam do Mistralla i dostalam wiadomosc, ze wyglada na to, ze cos sie rozkleilo i mam skontaktowac sie z serwisem. Jednak sklep, w którym kupilam wedke szybko zareagowal i juz wyslal nowa wedke na wymianę. 

Ciekawe czy ta tez ma łączenie w ostatnim segmencie.... 

Edytowane przez misia1111187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, misia1111187 napisał:

Ciekawe czy ta tez ma łączenie w ostatnim segmencie.... 

Jak dojdzie to sprawdzisz. :) 

A tak z ciekawości. Tę co masz kazali oddać do sklepu, odesłać, kurier odbierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie po co jest to tak zrobione, czyli do czego ma służyć?

Czyżby usztywnienie szczytówki aby nie wyginała się na rybie w pół? Ktoś, coś, ma pomysł lub spotkał się i wie po co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...