Jump to content

Jaki podbierak spinningowy kupić?


Recommended Posts

Tata poprosił mnie, abym na święta kupił mu podbierak spinningowy, ale nie mogłem znaleźć w internecie żadnych konkretnych informacji. Potrzebuje podbieraka o długości 180~, a moją uwagę zwróciły firmy Jaxon, Dragon i Savage Gear. Chciałbym zapytać o różnicę w jakości, jako, że podbierak Jaxon o tej samej długości jest dwa razy tańszy od podbieraka firmy Dragon (100 zł vs 200 zł). Będzie używany często i do dużych ryb (najczęściej są to szczupaki), więc jestem ciekaw czy warto dwukrotnie przepłacać, czy jakość będzie podobna? Chętnie posłucham też na co warto zwrócić uwagę, myślę, że szukam czegoś w granicach 100 - 250 zł. 

Edited by Laikike1
Link to comment
Share on other sites

Trudno wskazać konkretny podbierak. Długość sztycy już masz określoną, więc wśród podbieraków powinieneś szukać takiego o wymiarach kosza minimum 70cm, najlepiej z miękką siatką gumowaną (nie kaleczy ryb i łatwy do wypłukania).

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Już trzy sezony używam podbierak Jaxona model PL-AB180XN, co prawda jest to minimalny rozmiar jaki nadaje się na szczupaki, ale w moich łowiskach 80-tka to już "okaz". Jestem z niego bardzo zadowolony, wygodny zarówno w użytkowaniu, jak i w transporcie.

(Link wyłącznie poglądowy)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...