Jump to content

About This Club

Chcesz sprzedać, kupić lub oddać sprzęt wędkarski? Zrób to na naszej giełdzie. Wpisy z interesującymi przedmiotami udostępniamy w naszych mediach społecznościowych. 
 1. What's new in this club
 2. Witam kupię 3 część do wędki stinger feeder 360 30-60g poniewaz połamała mi się szczytówka i nie mogę wyjąć części ktoś pozostała w miejscu gdzie się je wymienia
 3. Mam takie samo wrażenie ale każdy musiał gdzieś zacząć. Alibaba jest stroną hurtową i trzeba mieć konto żeby sprawdzić jaki jest rzeczywisty koszt zamówienia z doliczonym transportem i podatkiem VAT. W niektórych przypadkach koszt transportu może kilkukrotnie przekraczać wartość towaru Założenie konta wymaga działalności gospodarczej.
 4. Mam dziwne wrażenie, że autor ma nikłe lub żadne pojęcie o handlu, że o posiadaniu firmy nie wspomnę. Już minimalna praktyka skierowałaby go na wstępne rozeznanie rynku i wiedziałby to o czym jest tu pisane. W końcu marże są silnie zależne od wszelkich haraczy zabieranych przez państwo. Z tego co pamiętam sprzedażą dla firm zajmuje się portal Alibaba, który jest sporo tańszy od Aliexpress.
 5. Zdecydowanie więcej ludzi łowi na spinning niż kupuje gotowe zanęty. Dużo przynęt się traci na zaczepach. Wymagają mało miejsca do magazynowania, nie mają daty ważności i zapachu. Kiedy będziesz chciał kupić zanęty to minimalne zamówienie w hurcie to kilkanaście kilogramów jednego rodzaju (koloru, zapachu i rozmiaru opakowania). Od producenta to minimum paleta. Koszt transportu będzie spory, miejsce na magazynowanie kilku rodzajów.
 6. Wyznaczmy granicę 5 tys zł jako znaczną W takiej cenie mogę kupić sporą ilość przynęt, dobrej jakości główek jigowych i innego dobra. Bez problemu można zarobić sporo więcej niż 5 tys zł. Wystarczy odebrać wkład i inwestować dalej. Jeżeli towar jest odpowiedniej jakości to się samo napędza. AliExpress był tani kilka lat temu, po Covidzie wszystko podrożało i doliczają automatycznie VAT. Nie opłaci się kupować na handel ale są strony hurtowe gdzie warto. Ponad 10 lat mam firmę i handluje w internecie, były czasy że kupowałem bardzo dużo w Chinach. Kiedy Chińczycy kogoś już znają to współpraca przechodzi na inny poziom. Wykopią spod ziemi żeby sprzedać.
 7. Mają wzięcie i to ogromne. Wystarczy popatrzeć na co łowią wędkarze z grup zajmujących się spinningiem na facebooku. Oczywiście to głównie to głównie początkujący i z małym stażem szukający taniości a nie jakości ale producentom i pracownikom Aliexpress to wszystko jedno komu sprzedają. Wiele osób próbuje tymi przynętami handlować ale czy jest wiele osób chcących zapłacić więcej skoro sami mogą kupić tanio na Aliexpress to już nie wiem. Oczywiście zakupy na własną rękę u producenta to wymogi znacznych kwot na inwestycję i nabrania jakiejś osobowości prawnej. Całkiem inna liga.
 8. Fajna sprawa czymś handlować, tylko żeby to miało wzięcie. Wątpię że chińskie przynęty spiningowe będą miały branie. A te zanęty wydają mi się najlepszym wyjściem
 9. Wiem. Wędziska czy kołowrotki wszystkich polskich firm mają w ofertach produkty z Chin i okolic. W Polsce nie ma aktualnie żadnego producenta wędzisk czy kołowrotków. Nie licząc wędzisk wykonywanych na zamówienia w pracowniach wędkarskich.
 10. Handlować można dowolnymi produktami. Z własnego doświadczenia napiszę, że warto wziąć pod uwagę że zanęty mają daty ważności i na tym można się przejechać. Marża jest zacna, kwestia odpowiedniego obrotu żeby koszty nie pochłonęły całego zysku. Ale od czego są kalkulatory W Chinach można zamówić dowolny produkt ze swoim logo. Kwestia ilości ale duże zamówienie wyjdzie śmiesznie tanio za sztukę.
 11. Przyznam że ciekawy sposób. Musiałbym rozejrzeć się za czymś takim. Jest to fajna sprawa. Poszukam jakiejś firmy zajmującej się tym i może uda mi się stworzyć coś fajnego. Pozdrawiam i dziękuję za pomysł
 12. Jeśli nie masz wiedzy do produkcji może powinieneś iść już przetartym szlakiem a nie próbować robić coś czego nie umiesz? Najprościej kupić w jakiejś firmie gotowy produkt i sprzedawać go pod własnym nazwiskiem czy nazwą firmy. Dodam że to nie mój pomysł a fakt już dokonany. Nie wiem ilu ludzi czy firm tak działa ale nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Tak ludzie nie mający pojęcia o wędkarstwie weszli do tej branży i z tego żyją.
 13. Będę dopiero zaczynał z tym tematem, stąd wynika mój brak wiedzy. Jestem poprostu młodym wędkarzem i chciałbym sobie dorobić tym sposobem
 14. Trochę rozwinę myśl Krzysztofa. Wędkarz potrzebuje różnych mieszanek w zależności od łowiska w jakim mu przyjdzie łowić. Inna na rzekę, inna na wodę stojącą a jeszcze inna do koszyczka czy sprężyny. Do tego preferencje własne, jedni lubią pylistą, inni o wyraźnych frakcjach, a jeszcze inni naprawdę grubą. Niestety, jak widzę do tej pory, nie chcesz lub nie potrafisz podać podstawowych parametrów oraz składu a to nie wróży zainteresowania i zalatuje bazą, czyli zanętą uniwersalną najmniej skuteczną lub jak ja ją nazywam - wypełniaczem. Cena na rynku podstawowej bazy to 5-6 pln/kg i tylko dlatego, że produkty rolne mocno zdrożały. Jeszcze 3 lata temu worek 5 kg kosztował 10-12 pln.
 15. Zainteresowanie samo niw przyjdzie. Przy dzisiejszym rynku a dokładnie nasyceniu go produktami tego rodzaju o klienta trzeba walczyć. Dziś w sklepach wędkarskich wszelkie zanęty, pellety i temu podobne to znaczny procent całego sprzętu w nich. Żeby warto się było tym zajmować trzeba znaleźć tanie półprodukty i mieć możliwość zrobić taką ilość tych zanęt żeby coś na tym zarobić.
 16. Słowo promocja w moim zamiarze miało zwiększyć zasięg posta. Chodziło mi o to czy w ogóle będzie zainteresowanie i czy zaczynać z tym. Na początek chce to kilku wędkarzy wysłać mój produkt za darmo, aby ocenili podpowiedzieli coś i wtedy rozwiać się dalej
 17. Bardzo dużo pracy i czasu na taką inwestycję potrzeba. Ty wysiliłeś się na trzy zdania które nic nie mówią o produkcie jaki oferujesz. Do tego dajesz zniżkę niczym obecny "rząd" od kwoty nieznanej.
 18. Masz ambitny plan ale musisz najpierw przekonać ludzi, że znasz się na tym i warto w ogóle spojrzeć na Twój produkt. Kiedy zaczną oglądać pomyśl o promocjach
 19. Witam planuję dorobić sobie robiąc zanęty. Stąd moje pytanie czy byłoby zainteresowanie z państwa strony takimi zanętami. Dla pierwszych 10 osób zniżka. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.
 20. Witam sprzedam kolowrotek ryobi zauber 3000. Stan wizualny idealny, technicznie chodzi troszkę ciężej niż powinien, prawdopodobnie trzeba go przesmarować (opuszce na wysyłkę dla osoby zdecydowanej)
 21. WItam, mam zasiane 4ha kukurydzy w pazdzierniku/ listopadzie będziemy zbierać mogę ją wtedy ususzyć i sprzedać jeśli będą chetni
 22. Przyznam że nie sprawdzałem Olx'a. Ale w takim razie zerkne, dziękuję za radę
 23. Zerknąłem z ciekawości na olx i można znaleźć krzesło na każdą kieszeń.
 24.  

×
×
 • Create New...