Skocz do zawartości

Legitymacja Wędkarska poniżej 14 lat


MaksQQQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MaksQQQ napisał:

Witam mam mniej niż 14 lat i zakupiłem legitymacje wędkarską

No, toś "specjalista" tylko wytłumacz co to jest legitymacja wędkarska, bo my ciemny naród i nie znamy takiego dokumentu. A gwoli ścisłości członkowie uczestnicy nie płacą za legitymację członkowską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2023 o 14:40, MaksQQQ napisał:

Witam mam mniej niż 14 lat i zakupiłem legitymacje wędkarską i nie wiem czy mogę łowić z osobą dorosłą która nie ma karty wędkarskiej 

w regulaminie powinno pisać. Albo będzie w dokumentach albo na stronie internetowej twojego koła powinny być jakiś plik z takimi rzeczami. Ale raczej nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil M napisał:

w regulaminie powinno pisać. Albo będzie w dokumentach albo na stronie internetowej twojego koła powinny być jakiś plik z takimi rzeczami. Ale raczej nie może. 

Niekoniecznie. Tę kwestię obejmuje RAPR ogólny umieszczony na stronie ZGPZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.12.2023 o 14:40, MaksQQQ napisał:

Witam mam mniej niż 14 lat i zakupiłem legitymacje wędkarską i nie wiem czy mogę łowić z osobą dorosłą która nie ma karty wędkarskiej 

Możesz pod opieką osoby dorosłej która też posiada kartę wędkarską - do bodajże do zmroku jako członek uczestnik. Połamania życzę! :)  

--

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisał Michał

Tu masz fragment regulaminu:

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

......................

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa dla autora zapisu w regulaminie, jest dookreślone ze jeśli udostepniam po kiju dwóm nieletnim bez papierów sam juz nie łowie, jasne i proste ale czym zajmuje sie do cholery "opiekun" nieletniego posiadającego papiery? Z cytowanego zapisu  nie wynika obowiązek posiadania uprawnień wędkarskich przez opiekuna- może ma pilnować zeby sie małolat nie utopił, ?? To jest temat na zapytanie o wiążącą wykładnie w zarządzie głównym bo nadgorliwy strażnik najpewniej będzie miał swoją wizje interpretacji. Zdrowy rozum mówi że dobrze by było aby ktoś małolata podszkolił i uważał czy przepisów nie łamie, jak dla mnie kolejny przykład prawa pisanego przez nieuków na kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wartburg napisał:

Zdrowy rozum mówi że dobrze by było aby ktoś małolata podszkolił i uważał czy przepisów nie łamie, jak dla mnie kolejny przykład prawa pisanego przez nieuków na kolanie.

Skoro ma kartę przepisy powinien znać.

1 godzinę temu, Wartburg napisał:

Z cytowanego zapisu  nie wynika obowiązek posiadania uprawnień wędkarskich przez opiekuna- może ma pilnować zeby sie małolat nie utopił, ??


Dokładnie tak to czytam.

 

1 godzinę temu, Wartburg napisał:

nadgorliwy strażnik najpewniej będzie miał swoją wizje interpretacji

Do sądu i puścić w skarpetkach.

 

1 godzinę temu, Wartburg napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wind napisał:

 

Do sądu i puścić w skarpetkach.

 

 

 

Już to widze w przypadku nieletniego i opiekuna nie zorientowanego w przepisach.  Gaszenie zapału Strażnika Texasu z hipertrofią ego, wymaga znajomości szczegółowej zapisów prawa i spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś było to poruszane w PZW.

Chodzi o tzw. wędkowanie rodzinne, tak aby w ramach wykupionego pozwolenia przez opiekuna mogło z nim wędkować np. dwóch kolejnych adeptów wędkarstwa, a nawet cała rodzina Jakoś nie miało to odzewu w PZW.

Ja aby nie wchodzić w dysputy ze strażnikami po prostu wykupiłem opłatę członka uczestnika dla jednego syna i razem z młodszym łowimy sobie na 4 albo 3 wędki.

Cytat

jasne i proste ale czym zajmuje sie do cholery "opiekun" nieletniego posiadającego papiery

Wież mi Andrzeju kiedy moi łowią na dwa baty płotki to czasami nawet nie rozkładam trzeciej wędki. Jest co robić jak im nie idzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...