Jump to content

Redakcja mija się z prawdą czy poprostu manipuluje faktami??

wind
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...

100letni sum zjadł faszystę w trakcie II WŚ ?!

Podejrzewam, że mógł się natknąć na "faszystę" nawet długo po wojnie, a wiadomo, skoro jedzenie nie ucieka to nawet "letko" zleżałe nada się do zjedzenia.

Zresztą, może to są "dziennikarze" pokroju tych z Superexpresu czy Faktu??

Wydaje się, że to prima aprylisowy żart.

Pewnie byłoby o takim fakcie więcej szumu w mediach.

Dziwne, żeby metalowe insygnia zachowały się w sokach trawiennych suma tak długo.

Po za tym zdjęcie wykonane w takim ujęciu wyolbrzymia rybę stawiając człowieka na drugim planie.

Zdjęcie z tego artykułu

post-1419-0-47231800-1429250163.jpg

Wydaje się, że to pic na fotomontaż.

Ta sama ryba jest na FB.

Inne dane ale samego filmu na podanej stronie nie widzę - dziwny trick

post-1419-0-89162400-1429258499.jpg

Później krąży taki film, fotka i rodzą się plotki, po kiego, w jakim celu?

Paranoya :wacko:

Panowie, spokojnie. :) Po pierwsze tekst jest z automatycznego translatora Google i jest to kolejny dowód, że dziennikarze Faktu czy innego Superexpresu nie wymyślili sprzedawania kitu. :D Po drugie kłania się znajomość ryb. Sum choć jest gatunkiem ogromnym to przełyk ma stosunkowo niewielki. Różne badania ichtiologiczne potwierdzają, że podstawowym pokarmem sumów są ryby do 20cm a relacje znad Ebro o sumach złowionych na 1,5kg karpie to radosna twórczość wędkarzy. :) Wystarczy pomyśleć chwilkę i wiadomo, że czaszka, łopatka i miednica są dla suma nie do przełknięcia nie wspominając o całym człowieku z jego ukształtowaniem szkieletu.

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Po za tym zdjęcie wykonane w takim ujęciu wyolbrzymia rybę stawiając człowieka na drugim planie.

Jeśli ryba jest na pierwszym planie, to człowiek oddalony o 2,5 m od jej łba, siłą rzeczy musi wydawać się na jej tle malutki. To zdjęcie nie jest jedynym takim wyobrażeniem, jak mali jesteśmy na tle takiej bestii. A to z kolei daje pole do popisu i wyolbrzymiania samej zdobyczy. I tak, jakby porównać dwie różne fotki i różnych ryb, to możemy się pokusić o odpowiedź na pytanie: Która z tych trzech ryb jest większa i największa, a jej rozmiary i waga prawdziwa?  Ta w tym temacie, co niemieckiego U-bota zeziarła wraz z frycami (UPS! Nazistami :) ), czy te dwie z mojego linku? I wcale nie koniecznie musi to być fotomontaż, a zwykły kit i lanie wody.    :)

Edited by Jotes

• 4 months later...

Ja się już spotkałem z tak wieloma fotomontażami, że już nie wierzę w takie rewelacje. 

Nawet mój kumpel próbował mnie wkręcić i też zabawił się z perspektywą. Ja głupi uwierzyłem

i potem opowiadałem znajomym, a to jedynie wkręt... Mnie takie coś już nie bawi :)

Większość rybek prezentowanych przez wędkarzy na fotkach jest "przerysowana", wystarczy, że okonka 20cm zaprezentujemy na wyciągniętej ręce na tle twarzy, a już robi się z niego garbus z paleozoiku... ;)

• 4 months later...

Wydaje się, że to prima aprylisowy żart.

Pewnie byłoby o takim fakcie więcej szumu w mediach.

Dziwne, żeby metalowe insygnia zachowały się w sokach trawiennych suma tak długo.

Zdjęcie z tego artykułu

attachicon.gifRekordowySum.jpg

. Dopiero znalazłem ten artykuł. Akurat jestem z Krosna O i pierwszy raz słyszę, żeby ktoś tutaj takiego suma kiedykolwiek złapał :)