Skocz do zawartości

Nasze drugie hobby i zainteresowania


linekmatch28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo o grzybach to i ja zapomniałem. Też uwielbiam buszować po lasach, a że z każdej strony jak z domu wyjdę mam las, to często się schylam za grzybami...Najfajniej jest jesienią, jak wielkie prawdziwki się pokazują w miejscach, gdzie jest pełno węży:) Szkoda tylko, że kani tak mało bo to chyba najsmaczniejszy grzyb jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Doszło nowe hooby, więc trzeba napisać :)

Od kilku miesięcy uczęszczam na własną siłownię, 4 razy w tygodniu.

Mogę powiedzieć, że podoba mi się ten sport i wcale nie trzeba niczego brać, żeby było widać rezultaty..

oczywiście zależy jeszcze co, kto chce osiągnąć.

Mój rezultat to:

Wcześniej 70 kg teraz 90 kg i sporo siły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

No ja akwarium też miałem przez kilka dobrych lat - 200 litrów z całą paletą akwariowych rybek, nie chce mi się wymieniac ich nazw, bo to nie ma znaczenia ale chciałem napisać o dwóch sprawach. Pierwsza to taka, że akwarium uspokaja i odprężą. Zawsze byłem nerwowy, a gdy zacząłem leżąć na łózku ogl.adać zycie moich rybek stałem się spokojniejszy, wyciszony, a przez to szćżęśliwszy. Natomiast druga luta jest taka, że wkurzało mnie czyszczenie tego cholerstwa. Mycie i zmienianie wody, moja stara mnie z tym goniła i raz w miesiącu miałem całą sobotę wyjętą na - czyszczenie akwarium. Na początku spcjhealnie gotowałem tam wodę!! Jak nie wiedziałem że są dodatki do zwykłej kranówki. Mówie Wam męczarnia nie warta tego spokoju ducha który mi zapewniała :) A potem po prostu się to znudziło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wkurzało mnie czyszczenie tego cholerstwa. Mycie i zmienianie wody, moja stara mnie z tym goniła i raz w miesiącu miałem całą sobotę wyjętą na - czyszczenie akwarium.

Kiedyś faktycznie tak to wyglądało, ale w dzisiejszych czasach są już sposoby prawie bezobsługowego utrzymania akwarium np.filtr hamburski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja napiszę kilka słów....

Oprócz wędkarstwa-sprawa oczywista-akwarystyka,mój kolejny bzik mam akwarium 250l,miałem jeszcze 112 i 70 ale odpusciłem i skupiłem się na największym.

Ale!!...

Jest jeszcze coś...mam....w końcu moje marzenie,upragnione,wytęsknione,wyczekiwane i przede wszystkim spełnione...mianowicie...

...motor,dokładnie mówiąc kawasaki zzr600.

Byłem przypalony na niego jak komornik na szafę szukałem patrzyłem,oglądałem aż trafiłem....oj było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Świetny temat! 

 

Jak byłem dzieciakiem to lataniem za piłką ale tylko rekreacyjnie, nigdy nie rozumiałem kolegów co utożsamiali się ze znanymi piłkarzami... kolejne epizody: modelarstwo (samoloty i helikoptery) oraz zainteresowanie awiacją (troszkę zostało i lubię czasami o tym poczytać, mam sporo książek), numizmatyka, karty telefoniczne, kolarstwo górskie (MTB), czytanie książek (sensacja, thrillery i horrory), terrarystyka od małego akwarystyka, ofiologia (nauka o wężach) i komputery. Wędkarstwo jako dzieciak i młodzież. Później dość długa przerwa w łowieniu. 

 

Jak ktoś wspomniał wyżej kiedyś nie było internetu lub było tego niewiele (modemy + telefon). Inaczej się do wielu spraw podchodziło i było tego czas jakby wiecej. 

 

Teraz jestem minimalnie przez 30, priorytety się zmieniły, wiele lat temu zaczęło prawdziwe życie.

 

Z pasji, zainteresowań i hobby zostało: oczywiście akwarystyka słodkowodna ale już od blisko 2 lat wciągnęła mnie akwarystyka morska, do tego nieprzemijająca pasja związana z pięknymi gadami jakimi są węże oraz inne zwierzaki jadowite niestety już tylko w teorii. Kiedyś hodowałem skorpiony, rodzina Buthidae :) Ehh... co za czasy. Komputery i konsole jakiś taki sentyment, mam kilka konsol w pudłach i mimo, że na nich nie gram lubię czasami o nich pomyśleć. Sporo czytam, na sport nie ma już czasu. 

 

Do wędkarstwa postanowiłem wrócić za radą mojego Taty i tak już zostało i zostanie :) Zawsze ryby lubiłem, lubiłem spędzać czas nad wodą :) 

 

Konkludując: akwarystyka, wędkarstwo i sprzęt komputerowy + terrarystyka, motoryzacja i kilka innych kwestii tylko w teorii. Na wszystko nie ma czasu. 

 

Tyle ode mnie :) 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja dobre 8-9lat temu powróciłem do akwarystyki. Przez pierwsze 5 lat miałem w akwarium kolcobrzuchy i to chyba najciekawsze rybki jakie można mieć w akwarium - potrafią niezależnie ruszać oczami, wciągać ślimaki jak spaghetti i do tego ganiały jak kot za czerwonym laserem. Rybki bardzo ciekawskie i mało płochliwe. Czasem zdarzyło się że musiałem plastry nalepiać na paluchy bo pomyliły je z mięskiem podczas karmienia - mają coś w rodzaju dzioba jak papuga w pyszczku. Niestety podrosły na tyle że albo musiałbym zmienić swoje półtorametrowe akwarium na większe, albo oddać rybki w dobre ręce... tu czynnikiem decydującym okazała się żona, która nie chciała docenić uroków większego akwarium więc zmieniłem obsadę. W tej chwili mam dwie pielęgnice pawiookie wielkie jak talerze i kilka innych ciekawych ryb (trzciniaki itp). Co ciekawe pawiookie są moim "kalendarzem brań" Co dziennie podczas karmienia patrzę jak pobierają pokarm zdarza się że czasem najpierw chwilę obserwują i dopiero płyną poskubać, a są dni że jak walną w gammarusa to zmywam wodę ze ściany i podłogi (akwa. przykryte).  Często się to odzwierciedla w moich połowach jednak tylko w okresie gdy woda w rzece/jeziorze ma powyżej 20st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinning to moje drugie hobby. O pierwszym nie będę pisał bo mógłbym być zbanowany, albo poczytany za chwalipiętę ;) Trzecie to żeglarstwo. Żeglowałem na morzu Trreńskim, na Adriatyku, na Bałtyku, a ostatnie sześć lat po jeziorach mazurskich. Niestety dwa lata temu 1 listopada powalił mnie zawał, w konsekwencji w ubiegłym roku i w tym musiałem zrobić pauzę, kardiolog odradził. Teraz jest zdecydowanie lepiej i mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu pozwoli mi choć na tydzień pod żaglami.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Moim hobby w wolnej chwili jest wyrób domowych wyrobów wędliniarskich. Kto z nas nie uwielbia aromatu domowych wędlin, które nie tylko doskonale smakują, ale również zawierają naturalne składniki pochodzące ze sprawdzonego źródła. Staram się wykorzystywać tylko naturalne składniki np. jeśli chodzi o [url=https://www.domowaspizarnia.pl/pl/c/JELITA-WIEPRZOWE/396]jelita do kiełbas[/url].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...