Skocz do zawartości

Lekki spinning kleń/okoń


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem nic konkretnego co odpowiedziałoby na moje pytanie.

Szukam lekkiego kija spinningowego (nie wklejanka) do łowienia kleni, jazi, okoni o cw około 1-10g o długości do 240cm w kwocie max 200-220 zł. Łowię na małych i średnich rzekach o dość wolnym nurcie. Sporadycznie jest szansa trafienia szczupaka ale z tym sprzętem na ten gatunek nie będę się nastawiał. Znalazłem już wędkę Dragon BLACK ROCK II 2.18m cw 1-10g z tym, że z tego co wyczytałem w katalogu Dragona ma ona wolną akcję i nie wiem czy zda to u mnie egzamin, wolałbym coś szybszego. Jeśli chodzi o przynęty na klenia/jazia to będę używał małych woblerów/smużaków do max 5-6g, obrótówki zerówki/jedynki i pod okonia paproszki na główkach do 5g.

Proszę o poradę czy iść w tego Dragona czy możecie polecić coś innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego myślisz, że nie zda egzaminu? Właśnie na klenia wędka nie powinna być zbyt szybka, moim zdaniem najlepsza akcja to MF, a jeśli się nie mylę to właśnie taką ma ten Black Rock, tyle że na moje oko 218cm to ciut krótko, ale każdy ma swoje preferencje, przyzwyczajenia i nawyki, jak również łowisko może wymuszać krótki zestaw.

Black Rock to dobra seria i nie ma obawy - na pewno da radę przyłowowi przyzwoitego szczupaka.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wklejanka to dobry pomysł na klenia? Osobiście mam wątpliwości, ale ja generalnie nie jestem zwolennikiem wklejanek. Jedyne jakie nie budziły we mnie dreszczy to seria KONGER Ultris, ale to moje, a nawet najmojsze odczucia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, thehowardleight napisał:

Proszę o poradę czy iść w tego Dragona czy możecie polecić coś innego.

Ja kupiłem za 124 zł ten kijek i jestem bardzo zadowolony. Od zamówienia czekałem jedynie 2 tyg na dostawę. Wykonanie jest perfekcyjne (bo przecież tam produkują wszystkie firmy na świecie). W zestawie są dwie szczytówki UL i L i nie są to wklejanki. Z czystym sumieniem polecam. U nas pijawki zdarłyby z człowieka 3-5 razy drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alexspin napisał:

Gdyby nie wessał mnie w 100%% casting, pewnie też pokusiłbym się na to cudeńko.

Wiem Alku. Kijek cieszy się bardzo dobrymi opiniami pod ofertą, ale też na FB. Wcześniej kolega zamawiał kijek tej firmy, ale pod szczupaka i sandacza. Zamówił go w porozumieniu ze mną na mój adres, bo pracuje. Dlatego - oceniając dwa różne produkty - mogę powiedzieć śmiało, że firma jest solidna i produkują bardzo dobrej jakości sprzęt i co najważniejsze - niedrogi! ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) ten chińczyk wydaje się spoko tylko do końca nie wiem jaką ma długość. Poczytalem trochę i jest chwalony jak na swoją cenę. Wolałbym jednak coś z naszych sklepów bo dużo czekania z Ali.

Będzie to mój pierwszy lekki spinning i zastanawiam się jak w praktyce przy tak delikatnej wędce wygląda różnica w akcji kija. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Jotes said:

Dlatego - oceniając dwa różne produkty - mogę powiedzieć śmiało, że firma jest solidna i produkują bardzo dobrej jakości sprzęt i co najważniejsze - niedrogi! ;)

Mają też dobre przynęty, przynajmniej gumowe. Nie ośmieliłem się jeszcze kupić kołowrotka na Aliexpress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zwykły michał napisał:

Mają też dobre przynęty, przynajmniej gumowe.

Zgadza się i ja sobie u nich nakupowałem różnych a'la Keitech po niecałe 30 gr za szt, a u nas pijawki zdzierają po 2,50-3 zł/szt. A okazuje się, że te Chińskie jakością nie ustępują oryginałom. Przez ostatnich kilka tyg narobiłem zapasów na wiele lat i wędkarskich i audio, dla psa, do domu i ogrodu, etc. :lol:

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały świat u nich produkuje i sprzedają nadwyżki na Aliexpress. Zrobione w tej samej fabryce, niczym się nie różni. Dostałem kiedyś gumy w opakowaniach identycznych jak ma Jaxon Intensa. Brakowało jedynie napisu Jaxon, nawet napisy z tyłu były po polsku. 

Ciekawią mnie baty z Aliexpress. Mam ochotę kupić dla córki bo chce jeździć ze mną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zwykły michał napisał:

Ciekawią mnie baty z Aliexpress.

Dla dziecka coś wybierzesz. Ja miałem z tym problem, bo mają tylko wieloskładowe - po złożeniu np 77 cm. Jak trafię na coś powyżej 1 m po złożeniu, to chyba się skuszę na 7-8 m. Ale fakt faktem, że nie wysilam się zbytnio podczas poszukiwań, bo dużego ciśnienia nie mam na kupno. Ot! Tak przy okazji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Wypatrzyłem jeszcze kij DAM Effzett Microflex 2-10 230cm. Dużo można o nim znaleźć dobrych opinii i prawie jestem przekonany do zakupu mimo troche wyższej ceny. Zastanawiem się jak by wypadł w porównaniu do tego Black Rocka. Na pewno jest szybszy z tym, że nie wiem czy będzie to jakaś kolosalna róźnica w komforcie łowienia. Microflex z tego co czytałem zaczyna tak na prawdę "działać" od 4g, a chciałbym łowić też mniejszymi/lżejszymi przynętami i może Black Rock byłby do tego lepszy.

Edytowane przez thehowardleight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, thehowardleight napisał:

Odświeżę temat. Wypatrzyłem jeszcze kij DAM Effzett Microflex 2-10 230cm. (…)

Obecnie D.A.M. to już nie ta sama firma, nie ta sama jakość co 30-40 lat temu. Mam ambiwalentne odczucia co do ich oferty.

19 godzin temu, thehowardleight napisał:

(…) chciałbym łowić też mniejszymi/lżejszymi przynętami i może Black Rock byłby do tego lepszy.

Zdecydowanie tak. Jeszcze raz powtarzam, bo już gdzieś o tym pisałem, moja Pni łowi Black Rockiem 3-18g i wędzisko to skutecznie obsługuje przynęty już od 2g. Na Twoim miejscu zaprzestałbym dalszych poszukiwań i wreszcie podjąłbym jedyną słuszną decyzję.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja zaczynam kopać po tematach :)

Przyznaję się bez bicia że nie jestem z nowościami na bieżąco :D ale ciężar wyrzutu też jest pojęciem względnym :D "jak byłem młody" to super mi się łowiło klenie w podkarpackich rzekach ( mocny nurt to fakt) ale również jazie w Wiśle na shimano sensolite zander 10-30g 3,00m ,ale do sandaczy się nijak nie nadawało :D dla mnie kijek do 10g to tylko okoniowy paproch :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 23:48, GLONU napisał:

 (...) dla mnie kijek do 10g to tylko okoniowy paproch :ph34r:

... a dla mnie okoniowe wędzisko to 0,5-7g. Dziwne, że ludzie na wędziska do 10-gramowe łowią pstrągi, klenie i jakoś dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2020 o 07:20, Alexspin napisał:

... a dla mnie okoniowe wędzisko to 0,5-7g. Dziwne, że ludzie na wędziska do 10-gramowe łowią pstrągi, klenie i jakoś dają radę.

ale jakoś nawet da się radę na osinowy kołek albo witkę wierzbowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej aktywności i wpisów :diabelek:widać, że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie, nawet znafffcą życia seksualnego mrówek. Jednak nie sądzę, żebyś zdobył status Guru, więc nie wysilaj się, bo możesz sobie zafundować katastrofę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 06:59, Alexspin napisał:

Jednak nie sądzę, żebyś zdobył status Guru, więc nie wysilaj się, bo możesz sobie zafundować katastrofę...

Przepraszam użytkownika Alexspin za obraźliwe wpisy . Moja wina słaby dzień ... :(

Edytowane przez GLONU
Usunięcie wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...