Skocz do zawartości

Ilość plecionki


Ambrose241
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kołowrotek, który pomieści 150m linki o grubości 0.20mm. Chciał bym nawinąć plecionkę tak aby weszło równo 150m bez nawijania podkładu. Pytanie takie jaka grubość plecionki ? Żyłka i plecionka niby ta sama średnica a jednak są pewnie różnice, wiec mam nadzieje ze mi pomożecie coś wybrać. Dodam jeszcze ze kołowrotek 4000, wędka do 35g ma służyć do połowu Szczupaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz o tyłu strony, że tak powiem. Pierwszy raz widzę, żeby ktoś linkę dobierał do głębokości szpuli kołowrotka a nie do łowionego gatunku czy przynęty.  Masz zamiar łowić szczupaki to 0,12-0,14 powinna być w porządku i nie ma co bronić się przed podkładem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będę musiał nawinąć 0.15 - 0.16 na początek i zobaczyć ile brakuje 

 

10 minut temu, wędkarstwo z pasją napisał:

Wędkarstwo z pasją 
najwyżej będę próbował z podkładem, dzięki.

 

Po prostu zawsze miałem problem z dobraniem ilości podkładu, a nie chce nawinąć za mało plecionki albo za dużo żeby się później plątała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ambrose241 napisał:

Trudno będę musiał nawinąć 0.15 - 0.16 na początek i zobaczyć ile brakuje 

 

 

Po prostu zawsze miałem problem z dobraniem ilości podkładu, a nie chce nawinąć za mało plecionki albo za dużo żeby się później plątała

Masz szpulę zapasową o tej samej pojemności? Jeśli tak to nawijasz na szpulę zapasową plecionkę i dopełniasz podkładem ile chcesz. A potem przewijasz na szpulę główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 13:09, Ambrose241 napisał:

Trudno będę musiał nawinąć 0.15 - 0.16 na początek i zobaczyć ile brakuje (...)

Będziesz łowił submarine, czy wieszał bieliznę? Jakub dobrze napisał 0,12-0,14mm. Ja zejdę jeszcze o stopień niżej 0,10-0,12mm. Plecionkę 0,14mm używałem jedynie w spinningu z brzegu morza (Pusk, Ustka, Kołobrzeg) i w pełni zdała egzamin. Zbyt gruba plecionka ogranicza odległość rzutu, utrudnia uzyskanie napięcia, gdyż tworzy "balon" na wietrze i w nurcie rzecznym. Okazowe szczupaki w naszych wodach to rzadkość, zostały już zjedzone przez "mięsiarzy" i ich koty.

Co do podkładu, to stosuję go zawsze, choćby w minimalnej ilości 2-3 warstwy. Plecionka żeby nie wiem jak dokładnie zawiązana na szpuli, będzie miała tendencję do ślizgania się, a podkład z żyłki uchroni od tego. Moim zdaniem 150m plecionki 0,12mm powinno Ci wypełnić szpulę wystarczająco, czyli z pozostawieniem około 1mm wolnego rantu i to będzie OK.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alexspin napisał:

Będziesz łowił submarine, czy wieszał bieliznę? Jakub dobrze napisał 0,12-0,14mm. Ja zejdę jeszcze o stopień niżej 0,10-0,12mm. Plecionkę 0,14mm używałem jedynie w spinningu z brzegu morza (Pusk, Ustka, Kołobrzeg) i w pełni zdała egzamin. Zbyt gruba plecionka ogranicza odległość rzutu, utrudnia uzyskanie napięcia, gdyż tworzy "balon" na wietrze i w nurcie rzecznym. Okazowe szczupaki w naszych wodach to rzadkość, zostały już zjedzone przez "mięsiarzy" i ich koty.

Co do podkładu, to stosuję go zawsze, choćby w minimalnej ilości 2-3 warstwy. Plecionka żeby nie wiem jak dokładnie zawiązana na szpuli, będzie miała tendencję do ślizgania się, a podkład z żyłki uchroni od tego. Moim zdaniem 150m plecionki 0,12mm powinno Ci wypełnić szpulę wystarczająco, czyli z pozostawieniem około 1mm wolnego rantu i to będzie OK.

Czyli 150m plecionki 0.12mm wypełni mi szpulę, która pomieści 150M linki o grubości 0.20mm ? Wiesz plecionki używałem tylko na okoniach więc nie znam się dokładnie jak się ma średnica plecionki do żyłki. O ślizganiu się plecionki na szpuli słyszałem czyli warto dać chociaż pare metrów. No dobra będę o tym pamiętał dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ambrose241 napisał:

Czyli 150m plecionki 0.12mm wypełni mi szpulę, która pomieści 150M linki o grubości 0.20mm ?

Pod warunkiem, że:

8 godzin temu, Alexspin napisał:

Co do podkładu, to stosuję go zawsze, choćby w minimalnej ilości 2-3 warstwy. Plecionka żeby nie wiem jak dokładnie zawiązana na szpuli, będzie miała tendencję do ślizgania się, a podkład z żyłki uchroni od tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...