Jump to content

Recommended Posts

Ale raczej nie przy obecnych temperaturach w granicach 1-5 st.C

Ludzie łowią cały rok i nie mam na myśli zbiorników z podgrzaną wodą. Do poczytania tutaj i tutaj Do odważnych świat należy ;)

Edited by zwykły michał
linka

Zależy od dnia. Byłem kilka razy w marcu na zasiadce karpiowej i były dni, gdzie wyławiałem po 5sztk 5-7kg plus bonusy w postaci amurów i ładnych jazi. A za kolejnym razem wracałem o kiju. Trzeba próbować :) . 

Edited by Kamień

Uparty karpie i  spod lodu łowił :D

Edited by m4ko

Ludzie łowią karpie spod lodu, jedni przypadkiem a inni celowo. Literatury nie brakuje ale poszukiwania zostawię dla chętnych ;)

Tak, można i obecnie próbować go złowić. Jest tylko jedno ale...Jeśli wędkowanie ma być przyjemnością ze względu na styczność z naturą, na dodatek pozwalającą złowić coś co w wodzie pływa, to jednak wskazana jest poprawa pogody...Nie biorę tu pod uwagę odchyłek masochistycznych, chociaż 30-40 lat wstecz sam takie miewałem

Przyjemność to bardzo osobiste pojęcie. Nie próbowałem łowienia spod lodu bo nie było takiej opcji kiedy mieszkałem w Polsce a teraz nawet lodu nie ma :) Na ryby jeżdżę przez cały rok, aby nie padało i mogę jechać.

Zima i lód lub brak lodu to pojęcia mocno niewymierne. Rzec by można, że jedno drugiego nie wyklucza. :) A oto dowód. Zdjęcia wykonane tego samego dnia nad Wisłą w trzech miejscach oddalonych od siebie o 100 i 200 metrów.

1 hour ago, Docio said:

Zima i lód lub brak lodu to pojęcia mocno niewymierne. Rzec by można, że jedno drugiego nie wyklucza. :) A oto dowód. Zdjęcia wykonane tego samego dnia nad Wisłą w trzech miejscach oddalonych od siebie o 100 i 200 metrów.

Nie widać ;)

Screenshot_20210416-115130_Chrome.thumb.jpg.e2d1d64c3650f8dac55d6ab2b8ac39b6.jpg

Uch, nie strasz mnie. :) 

7 godzin temu, zwykły michał napisał:

Przyjemność to bardzo osobiste pojęcie

Oczywiście...dlatego też wyraziłem swoje osobiste zdanie ale każdy może mieć inne