Jump to content

Łowienie przy brzegu na metode

Świeżak19+
 Share

Recommended Posts

Witam planuję sąsiadkę jednodniowa na pobliskim stawie od dzis zanecam rybki kukurydza codziennie o tej samej godzinie gdzieś tak 3-6 metrów od brzegu zamierzam tak przygotowywać łowisko z 5 dni i chciałabym się zapytać czy łowienie na metode używając do tego zanęty feederowej z dodatkiem wody z kukurydzy jest bez sensu bo chciałbym sprawdzić czy moja wędka teleskopowa spławikowa która została zakupiona w zestawie  najtańsza jaka chyba może być  będzie wskazywać brania na szczytówce i czy w ogóle będę brania tak blisko brzegu czy szkoda tak łowić i najlepiej sprawdzi się spławik ?

Kurcze autokorekta tak cały czas miałem na myśli zasiadkę ale chodzi mi głównie o to czy na method feeder jest warto spróbować

22 minuty temu, Kamień napisał:

Chyba chodziło Ci Jacku o zasiadkę. Oczywiście, że tak blisko brzegu też mogą występować brania, tylko trzeba zachowywać się trochę ciszej niż zwykle. 

Nieeee...no super ta Twoja sąsiadeczka! Poleci już na puszkę kuku...Extra! Ale może spróbuj zamiast kuku kupić jakieś słodkości, koszt będzie podobny, a i nie trzeba codziennie o tej samej porze...Może "wzięła" by za pierwszym razem bez względu na porę? Potem by już było z górki, to tylko pierwszy raz jest problematyczny...

Serio, to łowię na niewiele wiekszych odległościach i też się udaje

P.S.  Sorki za ten dopisek u góry, ale nie mogłem się powstrzymać...:D

Ta sąsiadka to musi być jakaś nimfa wodna. Po co nęcić? Zobaczy faceta to sama z wody wyjdzie. Nawet wędki nie będziesz musiał zarzucać ;). A tak na serio to takie łowienie da radę. 

3 hours ago, Świeżak19+ said:

Witam planuję sąsiadkę jednodniowa na pobliskim stawie od dzis zanecam rybki kukurydza codziennie o tej samej godzinie gdzieś tak 3-6 metrów od brzegu zamierzam tak przygotowywać łowisko z 5 dni i chciałabym się zapytać czy łowienie na metode używając do tego zanęty feederowej z dodatkiem wody z kukurydzy jest bez sensu bo chciałbym sprawdzić czy moja wędka teleskopowa spławikowa która została zakupiona w zestawie  najtańsza jaka chyba może być  będzie wskazywać brania na szczytówce i czy w ogóle będę brania tak blisko brzegu czy szkoda tak łowić i najlepiej sprawdzi się spławik ?

Łowienie na metodę i używanie wody z kukurydzy będzie skuteczne. Dodajesz dodatkowy aromat do zanęty, sama już ma jakiś, i do tego ryby są przyzwyczajone.

Wędka spławikowa jest przeznaczona do innego rodzaju wskaźnika (spławika) i ma inną budowę. Nie będziesz widział brań na szczytówce. Lepiej łowić ze spławikiem bo i tak nic innego się nie sprawdzi.

No dobrze w takim razie będę necił z tydzień bo zależy mi na sprawdzeniu tej metody łowienia z efektem  więc zamawiam to i czekam załączam zdjęcie bardzo budżetowy sprzęt więc jeszcze zapytam czy warto takie coś kupywac ?

1 godzinę temu, Kamień napisał:

Chyba chodziło Ci Jacku o zasiadkę. Oczywiście, że tak blisko brzegu też mogą występować brania, tylko trzeba zachowywać się trochę ciszej niż zwykle. 

Screenshot_20210420-191522.png

Łącznik do szybkiej wymiany przyponów nie jest ci potrzebny bo masz krętlik w koszyczku. Przydać ci się mogą haki z gumką, lub wkrętem. Jeżeli wybierzesz haki  z gumką to potrzebny będzie taki przyrząd do jej rozciągania. Chociaż jeżeli masz zamiar łowić na kuku to nie ma takiej potrzeby.

Już się do tego przygotowałem porobiłem sobie przypony 10 cm z wlosem na którym mam pushstopy 

Wędka feederowa raczej nie przeszkadza w łowieniu na spławik a spławikową już na feeder na drgająca szczytówkę  nie połowie więc stąd ta decyzja bo chce łowić na to i na to 

24 minutes ago, Świeżak19+ said:

Wędka feederowa raczej nie przeszkadza w łowieniu na spławik a spławikową już na feeder na drgająca szczytówkę  nie połowie więc stąd ta decyzja bo chce łowić na to i na to 

Serio? :) Jeżeli już to odwrotnie można coś wyczarować. Do poczytania

13 minut temu, zwykły michał napisał:

Serio? :) Jeżeli już to odwrotnie można coś wyczarować. Do poczytania

To są rozwiazania dla dinozaurów z naszej epoki /ja ostatnio robiłem pickera z teleskopa sovieta/
Dzisiejszy narybek naogladał sie filmów reklamowych i musi mieć dwa pierdyliony wszystkiego  zeby  cokolwiek zdziałąc :P

17 godzin temu, Świeżak19+ napisał:

Oczywiście, że pod brzegiem można nęcić i łowić. W tym artykule jest o tym mowa. I nie używany był lekki koszyk do methody a normalny zestaw z ciężarkiem 80 g.

Artykuł

JKarp