Jump to content

Stara wędka, do czego się nada?

Recommended Posts

Witam,

Jestem ledwo co po wyrobieniu karty wędkarskiej i zanim rzucę się na zakup nowej drogiej wędki chciałbym pobawić się trochę moją starą wędkę którą za dzieciaka łowiłem na stawach hodowlanych. Ale mój problem jest taki że nie wiem do jakiej metody ją dostosować?

Wędka jest teleskopowa, wykonana z włókna szklanego, długość 3,5m, jest dość twarda (na moje oko akcja szczytowa albo półparaboliczna), siła wyrzutu = 40-100g, marka decathlon (caperlan set 4x4 tele).

Jak analizowałem to siła wyrzutu jest za duża pod spławik, szczytówka za twarda pod grunt, pod spining chyba za długa. :mellow:

Jakby ktoś obeznany chciał mi pomóc w dobraniu metody do sprzętu byłbym bardzo wdzięczny.:D

To jest gruntówka. Nie wiem czemu wspominasz o szczytówce przy gruncie, wskaźniki brań są inne do połowu takim wędziskiem. Nie są drogie, dosłownie kilka złotych za bombkę i dzwonek.

Od biedy możesz ją też wykorzystać jako żywcówkę lub do ciężkiej przystawki, a raczej do bardzo ciężkiej.

Słowa kluczowe do poszukiwań w necie to "gruntówka z bombką", "gruntówka z dzwonkiem" i "rzeczna przystawka".

Tak jak piszesz szczytówka działa przy wędzisku typu feeder.

Napisałem Ci słowa kluczowe, zamiast pytać zacznij chłonąć wiedzę a jak już poznasz podstawy pytaj o to czego nie wiesz.

Z drugiej strony coraz częściej ogarnia mnie trwoga, czego uczą przed egzaminem? Ja przed swoim egzaminem musiałem znać kilka podstawowych węzłów, musiałem umieć zrobić zestaw spławikowy, gruntowy i spinningowy a dzięki temu spokojnie prafiłem odróżnić metody oraz wszystko co z nimi związane.. Jesne, że nie znałem detali oraz kruczków, które poznałem z biegiem lat ale miałem ogólne pojęcie.

Edited by Docio

Dorcio nie wiem po co sie produkujesz ...
Gość nie umie czytać najwidoczniej.

Godzinę temu, Docio napisał:

Słowa kluczowe do poszukiwań w necie to "gruntówka z bombką", "gruntówka z dzwonkiem" i "rzeczna przystawka".

i ponizej....

Godzinę temu, bruliX napisał:

A gruntówka nie powinna mieć giętkiej szczytówki żeby branie było widać? czy to tak działa tylko w jakiejś odmianie gruntu?

Czytać nieee nie dej na tacy bo mam "horom szókajke"

13 minut temu, Wartburg napisał:

Dorcio nie wiem po co sie produkujesz ...
Gość nie umie czytać najwidoczniej.

Umie ale bez myślnie czyta i informacji nie przetwarza. Nazywa się to zespołem zardzewiałego mózgu. Który występuje coraz częściej. :(

Edited by mikolaj łódzki