Jump to content

Zestaw do odleglościowki

Dawid1812
 Share

Recommended Posts

Witam panowie mam pytanko a dokładniej dwa.

Czy od biedy kołowrotek Mikado UV 4008 nada się do tej metody??

I drugie pytanie jaki kij dobrać na początek? kwota do 200zl

Nie chce więcej ponieważ to moje początki z tą metodą. 

Teraz będę łowił w okresie wiosennym na kanale o szerokości do 25m a w lato na jeziorze głównie będę łowił leszcze i płocie 

Ogólnie rybki do max 1.5kg 

Dziekuje za każdą pomoc 

18 godzin temu, zwykły michał napisał:

Każda będzie dobra na podkład bo służy tylko do tego żeby zapełnić szpulę przed nawinięciem właściwej żyłki. 

Shimano Sonora  SW Match tele 4,2m 20G a czy ta wędka na początek będzie wystarczająca

Edited by wind
edycja linku

1 godzinę temu, Dawid1812 napisał:

a czy ta wędka na początek będzie wystarczająca

Jeśli już na starcie chcesz się zniechęcić do tej metody, to tak, będzie dobra. Lekki, poręczny kijek, to podstawa i ma ci zapewnić komfort wędkowania. 

W twoim budżecie mieści się ten kijek i zapewniam cię, że warto go mieć. W ub roku poleciłem go swojemu koledze i jest tak zadowolony, że właśnie kupuje drugi taki sam. Obejrzyj i porównaj ciężar obydwu kijków. Cena mieszcząca się w budżecie, ciężar mniejszy niemal o 1/3 to pełen komfort wędkowania. Nie warto z oszczędności pakować się w jakąś "łupę"... 

Kołowrotek też kiepski wybierasz. Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś... Za mniejsze pieniądze masz o niebo lepszy kołowrotek TEN

Jesli chodzi o kołowrotek Mikado UV 4008  to jak zostało wspomniane to trochę spory kołowrotek jak na łowienie metodą odległościową. No ale jeśli rzuty nie będą dłuższe niz 25m to powinien ogarnąć, w końcu i tak głównie będzie na podpórce. Natomiast jeśli chodzi o kij w tej cenie spokojnie kupisz VDE-Robinson Team Nano Core SX3 Match 420cm 5-20g. Lekki smukły blank ,który pozwala na dalekie rzuty zestawem. A z pewnością poradzi sobie ze sztukami powyżej wspomnianych 1,5 kg

VDE-Robinson Team Nano Core SX3 Match