Jump to content

Pokręcony przypon fluorocarbonowy do spinningu


Recommended Posts

Witam, kupiłem przypony fluorocarbonowe, były one tak zapakowane, że są pokręcone, jeżeli są napięte to nie ma problemu, problem pojawia się po poluzowaniu żyłki. Jest jakiś sposób żeby je naprostować? To samo ma się do wolframu, czy skręcony da się jeszcze uratować?

 

Edited by m4ko
Link to comment
Share on other sites

Ok. dzięki, wolfram już na gorąco próbowałem naprostować ale nie wyszło, teraz ścisnąłem w imadle i zawiesiłem ciężarek na noc, zobaczymy co wyszło. Jakiej grubości FC używacie bo mam podejrzenie że mam nieco za cieńki?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 16.06.2021 o 22:04, wędkarstwo z pasją napisał:

Ryby się łowi na napiętym :) Nie słyszałem o sposobach prostowania fluorocarbonu. Wolfram podobno na gorąco można wyprostować.

Odradzam prostowanie wolframowych przyponów przez podgrzewanie. Taki przypon traci znacznie na wytrzymałości. Skręcony przypon wolframowy nie nadaje się do dalszego użytku.

W dniu 17.06.2021 o 00:28, Kamień napisał:

Najlepiej zagotować wodę w czajniku i jak się woda już zagotuję to nad parą potrzymać kilka minut naprężony fluorocarbon. Powinien się wyprostować :).

Nie próbowałem, ale może to być skuteczna metoda, tyle że nie potrzebna. Fluorocarbon, jeśli jego grubość jest dostosowana do używanych przynęt, wyprostuje się sam podczas prowadzenia przynęty.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...