Jump to content

Książka

Recommended Posts

3 minuty temu, zwykły michał napisał:

prawie nie możliwa do znalezienia

No, a 20 lat temu obiecywali bibliotekę cyfrową i jest do tej pory...jak zwykle u nas.

Za kolejne kilka lat, jeśli nie będzie kolejnej dobrej książki, to obecna cena z ogłoszenia może się podwoić.

A przy okazji. Taka posucha to poniekąd wina autorów. Rozumiem, że każdy chce zarobić jak najwięcej niemniej jednym nakładem praktycznie się odcinają od przyszłego dochodu, gdyż żaden wydawca nie chce ryzykować z kolejnym nakładem a i umowy temu nie sprzyjają. Gdyby, z czym po raz pierwszy spotkałem się ok 20 lat temu, autor skierował książkę do wydawnictwa dodruków, to na start zarobiłby mniej ale w perspektywie miałby płacone za każdy wydrukowany egzemplarz. Nakład nie jest określony i każdy może zamówić każdą z posiadanych w wydawnictwie książek. To tak jak z utworami muzycznymi, na serwisach można kupić nawet te z przed 20-tu lat choć po albumach nie ma nawet kurzu.

Pewnie nie mogli określić zapotrzebowania i wybrali wersję ostrożną. Na moje szczęście mam dwie części wędkarstwa gruntowego kupione blisko 20 lat temu.

Ostatnio kupiłem całą reklamówkę angielskich książek i będę miał co czytać bo przeczytałem już prawie cały internet o wędkarstwie :)

4 godziny temu, zwykły michał napisał:

Ostatnio kupiłem całą reklamówkę angielskich książek i będę miał co czytać

A zima za progiem... :) 

W Polsce nie łowiłem od 2005 roku i nie zanosi się. Od dawna nie mam sprzętu i musiałbym pożyczać żeby wyskoczyć na chwilę.

Ostatnio zafascynował mnie trotting jako forma przepływanki i na tym się skupiam kiedy jadę na ryby. Na razie mam dużą skuteczność w ilości brań i zjedzonych robaków :D

1 godzinę temu, zwykły michał napisał:

Ostatnio zafascynował mnie trotting jako forma przepływanki

No to sobie popatrzyłem co to za nowość i pierwsze wzmianki zauważyłem datowane na 2014. Ale prawdziwy buum to 2018 do dziś.

Może i jakiś odłam choć to przepływanka z przytrzymaniem i wypuszczanka w jednym. :) Ta wypuszczanka wymusza na wędkarzu aby w zestawie był centerpin, inaczej nie da rady. Zastanawia mnie dobór wędzisk, które wyglądają na klasyczne float i to dość krótkie oraz mocne. Zbyt mocne jak na zastosowaną żyłkę ale może taki urok tej techniki w UK. U nas spokojnie stosowane są teleskopy z o wiele mniejszym cw. Niemniej technika fantastyczna i po opanowaniu dająca mnóstwo, ale to mnóstwo frajdy. :D 

Michał jak już wiesz, że po naszemu to przepływanka z przytrzymaniem oraz wypuszczanka w jednym to może będzie Ci łatwiej skorygować te "spady" i puste zacięcia spowodowane zbyt luźną żyłką. ;) 

Technika jest zdecydowanie starsza bo widziałem bambusy z takim przeznaczeniem. 

Tutaj wszystko ma swoje odłamy i 50km dalej będzie jako inna wersja tego samego samego. Anglicy tak już mają że każda rzeka ma swoje metody i sposoby. 

Centerpin nie jest niezbędny ale zalecany jako podstawowy model. Kupiłem niedawno centerpin, kolejny z krytą szpulą i zwykły z kabłąkiem już miałem. Używam zwykłej bolonki 5m ale mam też dwa krótsze floaty do łowienia pod drzewami. Kilkadziesiąt spławików różnego typu tylko do trottingu B)

Przede mną jeszcze łowienie wagglerem w rzece. Widziałem jak ludzie łowią i muszę spróbować.

1 hour ago, Docio said:

Michał jak już wiesz, że po naszemu to przepływanka z przytrzymaniem oraz wypuszczanka w jednym to może będzie Ci łatwiej skorygować te "spady" i puste zacięcia spowodowane zbyt luźną żyłką. ;)

Luźna żyłka została wyeliminowana dawno temu. Moim zdaniem bolonka daje mi lepszą kontrolę żyłki i spławika więc tutaj jest dobrze. Zestaw też jest w porządku ale pewnie muszę poszukać innych haczyków. 

Edited by zwykły michał