Skocz do zawartości

Książka


Marcin 37
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, zwykły michał napisał:

prawie nie możliwa do znalezienia

No, a 20 lat temu obiecywali bibliotekę cyfrową i jest do tej pory...jak zwykle u nas.

Za kolejne kilka lat, jeśli nie będzie kolejnej dobrej książki, to obecna cena z ogłoszenia może się podwoić.

A przy okazji. Taka posucha to poniekąd wina autorów. Rozumiem, że każdy chce zarobić jak najwięcej niemniej jednym nakładem praktycznie się odcinają od przyszłego dochodu, gdyż żaden wydawca nie chce ryzykować z kolejnym nakładem a i umowy temu nie sprzyjają. Gdyby, z czym po raz pierwszy spotkałem się ok 20 lat temu, autor skierował książkę do wydawnictwa dodruków, to na start zarobiłby mniej ale w perspektywie miałby płacone za każdy wydrukowany egzemplarz. Nakład nie jest określony i każdy może zamówić każdą z posiadanych w wydawnictwie książek. To tak jak z utworami muzycznymi, na serwisach można kupić nawet te z przed 20-tu lat choć po albumach nie ma nawet kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie mogli określić zapotrzebowania i wybrali wersję ostrożną. Na moje szczęście mam dwie części wędkarstwa gruntowego kupione blisko 20 lat temu.

Ostatnio kupiłem całą reklamówkę angielskich książek i będę miał co czytać bo przeczytałem już prawie cały internet o wędkarstwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie łowiłem od 2005 roku i nie zanosi się. Od dawna nie mam sprzętu i musiałbym pożyczać żeby wyskoczyć na chwilę.

Ostatnio zafascynował mnie trotting jako forma przepływanki i na tym się skupiam kiedy jadę na ryby. Na razie mam dużą skuteczność w ilości brań i zjedzonych robaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zwykły michał napisał:

Ostatnio zafascynował mnie trotting jako forma przepływanki

No to sobie popatrzyłem co to za nowość i pierwsze wzmianki zauważyłem datowane na 2014. Ale prawdziwy buum to 2018 do dziś.

Może i jakiś odłam choć to przepływanka z przytrzymaniem i wypuszczanka w jednym. :) Ta wypuszczanka wymusza na wędkarzu aby w zestawie był centerpin, inaczej nie da rady. Zastanawia mnie dobór wędzisk, które wyglądają na klasyczne float i to dość krótkie oraz mocne. Zbyt mocne jak na zastosowaną żyłkę ale może taki urok tej techniki w UK. U nas spokojnie stosowane są teleskopy z o wiele mniejszym cw. Niemniej technika fantastyczna i po opanowaniu dająca mnóstwo, ale to mnóstwo frajdy. :D 

Michał jak już wiesz, że po naszemu to przepływanka z przytrzymaniem oraz wypuszczanka w jednym to może będzie Ci łatwiej skorygować te "spady" i puste zacięcia spowodowane zbyt luźną żyłką. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jest zdecydowanie starsza bo widziałem bambusy z takim przeznaczeniem. 

Tutaj wszystko ma swoje odłamy i 50km dalej będzie jako inna wersja tego samego samego. Anglicy tak już mają że każda rzeka ma swoje metody i sposoby. 

Centerpin nie jest niezbędny ale zalecany jako podstawowy model. Kupiłem niedawno centerpin, kolejny z krytą szpulą i zwykły z kabłąkiem już miałem. Używam zwykłej bolonki 5m ale mam też dwa krótsze floaty do łowienia pod drzewami. Kilkadziesiąt spławików różnego typu tylko do trottingu B)

Przede mną jeszcze łowienie wagglerem w rzece. Widziałem jak ludzie łowią i muszę spróbować.

1 hour ago, Docio said:

Michał jak już wiesz, że po naszemu to przepływanka z przytrzymaniem oraz wypuszczanka w jednym to może będzie Ci łatwiej skorygować te "spady" i puste zacięcia spowodowane zbyt luźną żyłką. ;)

Luźna żyłka została wyeliminowana dawno temu. Moim zdaniem bolonka daje mi lepszą kontrolę żyłki i spławika więc tutaj jest dobrze. Zestaw też jest w porządku ale pewnie muszę poszukać innych haczyków. 

Edytowane przez zwykły michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...