Skocz do zawartości

Co kupić aby zacząć przygodę z wędkarstwem?


StSzoke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu pierwszy raz bylem na rybach, bardzo spodobala mi sie ta forma aktywnosci i chcialbym wiedzieć w co wyposażyć się na start. Chodzi mi o pełny zestaw z którym bez problemu mogę pójść na ryby. Podczas mojego pierwszego wędkowania łowiłem na spławik i chcialbym zostać przy tej metodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem się łowić sam.

Raz przyjechał do nas z drugiego końca Polski mój wujek. Zabrał mnie kilka razy na ryby i zaskoczyło. Gdy wyjechał kupiłem wędkę, kilka książek o które wtedy nie było łatwo. Wędkę też taką jaka akurat była w sklepie czyli bambus. Internet to była jeszcze daleka przyszłość. Potem kilkadziesiąt numerów WW i dało radę.

Nieudolność dzisiejszej młodzieży mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, StSzoke napisał:

bardzo spodobala mi sie ta forma aktywnosci

12 godzin temu, StSzoke napisał:

łowiłem na spławik i chcialbym zostać przy tej metodzie

Trochę mi to się kłóci jedno z drugim. Metoda spławikowa, niewiele ma z aktywnością, to raczej stateczna metoda wypoczynku na leżaczku... :P
Jeśli chcesz prawdziwie aktywnego wypoczynku z wędką, wybierz spinning lub muchę.

Na początek zdaj egzamin, uzyskaj kartę wędkarską, zapisz się do koła PZW, zapłać składki (mimo, że zaczynasz w drugiej połowie roku, będziesz musiał zapłacić składki całoroczne), określ gdzie będziesz wędkował, na jakie ryby chcesz się ukierunkować, a wówczas na pewno będziemy mogli Ci pomóc.

Powodzenia.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...