Skocz do zawartości

Feeder


Marek Wędkarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mikolaj łódzki napisał:

świetlik który można na niej zamotać

Byle nie w dedykowane oprawki. Żyłka nocą, nie wiedzieć czemu, lubi oplątać się o szczytówkę i jak się maaaachnie, to po świetliku, oprawce i szczytówce. Dwa oploty zwykłą przezroczystą taśmą klejącą i jak się oplącze to zetnie taśmę i świetlik a to o wiele mniejsza strata od szczytówki. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gdyż chodziło o małe i średnie ryby w stojącej wodzie.

U nas materiałów źródłowych nie ma, chyba. Przynajmniej ja nic nie znalazłem. Może coś na "Twoim terenie" się znajdzie. :) 

Czego szukać? W 1990 roku, w tym samym dniu, odbywały się targi wędkarskie w dwóch miastach. W Anglii w Manchester, chyba, bo pamięć mnie zawodzi, a w Niemcach we Frankfurcie nad Menem. W Anglii zaprezentowane wędzisko to feeder a w Niemczech to winklepicker. Do dziś nie trafiłem w necie odpowiedzi kto komu ukradł projekt ale obydwa wędziska miały cw do 20 g. Historia daje podpowiedzi i widzimy jak zmienia się cw feedera, za to winklepicker doszedł przez lata do max 40 g.

Gdybyś trafił na materiał z targów to na pewno będzie napisane jaka idea przyświecała powstaniu takiego wędziska oraz jakie firmy dały początek tym genialnym kijkom.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...