Jump to content

Feeder


Marek Wędkarz
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, mikolaj łódzki napisał:

świetlik który można na niej zamotać

Byle nie w dedykowane oprawki. Żyłka nocą, nie wiedzieć czemu, lubi oplątać się o szczytówkę i jak się maaaachnie, to po świetliku, oprawce i szczytówce. Dwa oploty zwykłą przezroczystą taśmą klejącą i jak się oplącze to zetnie taśmę i świetlik a to o wiele mniejsza strata od szczytówki. :) 

Link to comment
Share on other sites

Jednym z założeń powstania wędziska typu feeder było wyeliminowanie konieczności montowania dzwonków. Feeder to z założenia wędzisko gruntowe ale sygnalizatory to już inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, gdyż chodziło o małe i średnie ryby w stojącej wodzie.

U nas materiałów źródłowych nie ma, chyba. Przynajmniej ja nic nie znalazłem. Może coś na "Twoim terenie" się znajdzie. :) 

Czego szukać? W 1990 roku, w tym samym dniu, odbywały się targi wędkarskie w dwóch miastach. W Anglii w Manchester, chyba, bo pamięć mnie zawodzi, a w Niemcach we Frankfurcie nad Menem. W Anglii zaprezentowane wędzisko to feeder a w Niemczech to winklepicker. Do dziś nie trafiłem w necie odpowiedzi kto komu ukradł projekt ale obydwa wędziska miały cw do 20 g. Historia daje podpowiedzi i widzimy jak zmienia się cw feedera, za to winklepicker doszedł przez lata do max 40 g.

Gdybyś trafił na materiał z targów to na pewno będzie napisane jaka idea przyświecała powstaniu takiego wędziska oraz jakie firmy dały początek tym genialnym kijkom.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...