Skocz do zawartości

Zdjęcie szczupaka w WW :-(


JKarp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ewidentna wpadka redakcji WW. Gołym okiem widać że na potrzeby artykułu zmieniono tylko drugi plan zdjęcia. Koncepcja słuszna, ale panom redaktorom brakło konsekwencji, bo w oryginalnej fotce także należało dokonać podobnego zabiegu. Wtedy nikomu nie przyszło by do głowy że dokonano jakiejkolwiek manipulacji, jednocześnie dla czytelników dalszy los szczupaka nie byłby tak ewidentnie jednoznaczny. Zgodnie ze znanym powiedzeniem "co oczy nie widzą, to sercu nie żal". Byłoby to tzw. "kłamstwo w słusznej sprawie", bo nie jest winą redakcji że dziadek rybę zabrał. Ale dla dobra ogólnej atmosfery redakcja WW powinna wykazać się większą wyobraźnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już całe "lata świetlne" nie miałem w "rencach" tej gazety, ale z tego, co pamiętam, to zastrzegali sobie w stopce redakcyjnej prawo do skrótów i poprawek. Więc poprawili. A, że w myśl innego powiedzenia "dali dupy", to już inna para kaloszy. :)

 

Jednak tego, własnego babola, mimo wszystko nie przebili jeszcze.  :diabelek:

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wind pisze:

Cień na twarzy " łowcy " też doklejony?? A może gość się poprostu odwrócił do drugiego zdjęcia?

Windzie, cień nie został "doklejony", tylko usunięty. Po prostu na oryginalnym zdjęciu twarz jest z cieniem, natomiast na fotce po niewątpliwie fachowej obróbce, cień usunięto i dodano sugestywny drugi plan. Bardzo wątpliwe jest też aby łowca odwrócił się do drugiego zdjęcia w identycznej pozie, z dokładnie taką samą mimiką twarzy i aby śliska i ciężka przecież ryba, nie przesunęła się w jego rękach nawet o milimetr.

Jednak cokolwiek działo się z fotką, nie umniejsza to faktu że gościu złowił kapitalnego szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gratuluję uchwycenia tych dwóch wspaniałych księżyców, których ludzie bez wyobraźni nie dostrzegają na co dzień....

 

Jest i kolejny księżyc, oświetlający moją twarz i oko ryby. ;)

 

Marcin, już się poprawiłem. Jest oryginał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A s

 

Automatyczna Wiadomość

 

Temat przeniesiony z "PZW" do "Prasa wędkarska".

A szkoda, bo bardziej to pasowało do tego zgniłego "zawiązku", to tam przecież rodzi się kłamstwo i zło jakie dosięga nasze środowisko. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał mój dziadek: " ordnung must sein ", więc temat trafił na swoje miejsce.

Co do zgnilego związku, PZW to nie tylko zarząd, ale kilkaset tysięcy zwykłych wędkarzy, takich jak Ty czy ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, miałem na myśli psucie się ryby od "głowy". Przepraszam publicznie wszystkich szarych związkowców.

Cóż praktycznie jesteśmy bezradni, bo na nic protesty, na nic apele, ZG ma się dobrze i nie zamierza niczego zmieniać. Hipokryzja, zakłamanie, tumiwisizm... Jak kiedyś powiedział niejaki Urban "rząd sam się wyżywi", tak samo jest z ZG. Mają poczucie nietykalności i za grosz honoru. Przykre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przeglądałem więcej starych wydań WW i jest więcej takich zdjęć. Dlatego nie kupuje WW a WŚ, tam ryby bardziej naturalne. Zresztą WW powtarza art., co roku w wydaniach, tylko zmienia szatę i opis. Wędkarz Polski, to była gazeta, nie to co teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...