Skocz do zawartości

Przechowywanie przynęt :)


PioPiotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim nie mieszać ze sobą gum różnych firm. Mają różny skład chemiczny i często zachodzą między nimi reakcję. Tak więc musisz się zaopatrzyć w skrzynkę czy pudło z dużą ilością przegród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Orginalne opakowania są najlepsze ale nie każdy kupuje 20 gum w jednym kolorze. Najczęściej tyle jest w jednym opakowaniu.

Można zapytać w zaprzyjaźnionym sklepie wędkarskim, zostają im puste kiedy sprzedają na sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pudełek:

- RH-108

- RH-149

- UABM-307

i jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Trzymam oddzielnie kolory, żeby się nie przebarwiały, ale nie sklejają się, więc przyczyna musi być inna niż pudełko. Podejrzewam, że to wpływ temperatury i światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gumki przechowuję wszystkie w jednym pudełku i jeszcze żadna mi się nie skleiła czy przebarwiła. Wydaje mi się że decydujący wpływ na sklejanie i odbarwianie przynęt ma temperatura, dlatego ciągle cały sprzęt wędkarski mam w bagażniku w zacienionym miejscu.

Słyszałem że dobrą metodą na długoterminowe przechowywanie przynęt to przesmarować je olejem syntetycznym lub wazeliną kosmetyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkudziesięciu lat, do przechowywania przynęt spinningowych stosuję przeróżne "zdobyczne" pojemniki, czy to po śledziowych koreczkach, czy też sałatkach i pinkach. Mimo że są to pojemniki zupełnie przypadkowe, nie dedykowane do przechowywania przynęt silikonowych, nigdy, powtarzam nigdy, nie miałem problemu ze sklejaniem się tychże przynęt. Nie zdarzyło się też, aby pojemniki wchodziły w jakąś reakcje z przynętami. Owszem, zdarza się wzajemne przebarwianie różnokolorowych "gum", zwłaszcza białych i perłowych przechowywanych wspólnie z gumami seledynowymi. Drugim kolorem dość łatwo przenikającym na przynęty o innym ubarwieniu jest niebieski. Z doświadczenia wiem, że czasem takie przebarwienia są zaletą jedynych w swoim rodzaju przynęt. Bywały sytuacje że takie "łaciate brudaski" okazywały się killerami, zwłaszcza na sandacze. Ale jeżeli ktoś ma z tym problem, może przynęty o takiej samej kolorystyce, przechowywać w torebkach tzw. "strunówkach", lub zwykłych woreczkach foliowych. tmp-cam--828170312.jpgtmp-cam-1777427748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...