Skocz do zawartości

Szukam termosu.


Dario1906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używam 30 letniego kitajca zatykanego korkiem....
Nowych miałęm kilka i nadawaly się na kilkugodzinną konferencje w pomieszczeniu dobrze ogrzewanym... sandacz na zimno czy miętus  katastrofa :/
Pewnie gdzieś są jakieś dobre współczesne ale gdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupiłem w Juli, litrowy za jakieś 30,- zwykły metalowy z podwójnymi ściankami i korkiem z "gwizdkiem" do nalewania aby korka nie odkręcać. Poranna kawa zalana ok 4:00 w południe była gorąca a ok 17:00 ciepła. Na pewno nie miał w nazwie "termiczny" a i one były trzy razy droższe, minimum. Po tych doświadczeniach podobny trafiłem w Tesco ale już za 25,-. Korek z nalewakiem nieco inny ale rozkład czasowy i temperatury pokrywał się.

Jeden pozostał do kawy, drugi przeznaczyłem do parzenia pęczaku. Napiszę jedno, myślałem, ze mam niezłe tradycyjne szklane ale nie wytrzymały konkurencji. No i ostatnia sprawa. Ten kto parzy pęczak w zwykłym szklanym termosie wie, że pi kilku parzeniach szkło zachodzi i wygląda jakby był brudny w środku. Z metalowym nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ważna przestroga. Metalowy termos nie może upaść na ziemię. W ten sposób załatwiłem już kilka sztuk, wkład zaczął się stykać z zewnętrzną obudową i koniec trzymania ciepełka. Ten, który mam obecnie od jakichś 6-7 lat kupiłem w Kauflandzie i jest super - trzyma długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu kupiliśmy dwa metalowe termosy 0,5 l. Trzymają temperaturę przez kilka godzin. Używaliśmy ich podczas listopadowych zawodów w Gdańsku i wystarczyły od 7-mej do południa, do przerwy między turami. Kawa była gorąca. Nie pamiętam gdzie je kupiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...