Skocz do zawartości

Zaneta na dużego leszcza (Rzeka Odra)


Unforgiven91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono.

W niedługim czasie wybieram sie na zasiadke trzy dniową na rzeke Odre. Dodam, iż jestem początkujacym wedkarzem.

Czy poleci ktoś dobrą i sprawdzoną zanete na leszcza,lina czy płoć na klasycznego feedera? 

Dotej pory używałem zanet Pana Milewskiego Extrema Leszcz Rzeka i swietnie sie ona sprawdzała musze przyznać i oczywiscie zabiore ją ze sobą , lecz chciałbym sprobować też czegoś innego. 

 

Edytowane przez Unforgiven91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarstwo to gromadzenie doświadczenia, posiadajac wiedze ze mieszanka firmy X działa dobrze firny Y tak sobie a firmy Z wcale jeszcze niewiele wiesz bo nie masz pojęcia co tak naprawde wabi ryby :P
Można oczywiście testowac rózne firmówki a mozna zacząć mieszac samemu i z czasem długim uzyskasz wiedzę pełniejszą. 
Nie wiem czy doświadczenia z nad środkowej Wisły i dolnej Narwii będa miały jakiekolwiek przeniesienia nad Odre więc dyplomatycznie ugryzę sie w język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu konkretów ;) Chwilowo nie jeżdżę na ryby bo nie widzę przyjemności przy temperaturze 25C i miałbym niewielką lekturę. 

Zaczynam powracać do korzeni i łowienia w rzekach. Mam jednak za mało danych żeby wyskoczyć z jakąś wiążącą obserwacją  Dopiero teraz widzę jak mi tego brakowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zwykły michał napisał:

Brakuje mi tu konkretów

W moim przypadku składniki są te same a różnica tkwi w atraktorach i ich ilości. Wisła to wanilia i piernik a Narew to czosnek, dużo czosnku. Zamiana zanęt nie eliminuje brań całkowicie ale zdecydowanie je ogranicza, odczuwalnie ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle używam świeże gotowane dzień wcześniej. Zdarza się że leżą trochę i też jest dobrze.

Zauważyłem ostatnio że świeże konopie gotowane z pszenicą dawały brania kleni. Te same kilka dni później (dojrzewały w upale) tylko płocie. Za wcześnie na szukanie jakichś prawidłowości ale będę sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Docio napisał:

fasola biała i czerwona

Kupię i sprawdzę czy działać będzie. A w tej rozmowie nie pojawił się pęczak który jest królem wśród zbóż jak lew jest król dżungli.  

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mikolaj łódzki napisał:

A w tej rozmowie nie pojawił się pęczak który jest królem wśród zbóż jak lew jest król dżungli...

...a szczupak królem wód. ;):D 

O rzeczach oczywistych nie piszemy. :) Tak jak o makaronach, mniejszego rozmiaru, jak falbanka, muszelka, kolanka, czy super małe werniszel (gwiazdki), lub od relatywnie niedawna, wielkości i kształtu ziarna dużego ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mikolaj łódzki said:

Kupię i sprawdzę czy działać będzie. A w tej rozmowie nie pojawił się pęczak który jest królem wśród zbóż jak lew jest król dżungli.  

Już miałem napisać, że dla mnie pszenica ale przypomniałem sobie z czego jest pęczak i co jeszcze można zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...