Skocz do zawartości

Co kupić na prezent dla początkującego wędkarza?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Zbliża się dzień ojca, a z racji kwitnącej pasji mojego taty jaką jest wędkarstwo, bardzo chciałabym mu kupić kilka rzeczy. Niestety nie znam się na tym kompletnie, dlatego znalazłam to forum i liczę na państwa pomoc.
Mój tata jest początkującym wędkarzem, jeżeli mogę tak to określić. W jego asortymencie są podstawowe rzeczy takie jak wędka, kulki proteinowe czy różnego rodzaju spławiki. Łowi głównie nad stawkiem. Wiem, że na tym terenie nie można używać ,,przynęt" (przepraszam jeżeli pomylę się w jakiejś nazwie, ale jestem totalnie zielona), które poruszają się w wodzie, mam nadzieję, że wiedzą państwo o co mi chodzi. Widziałam, że ma różnego rodzaju kulki proteinowe, od konopnych po waniliowe, są też różnych wielkości. 
Ostatnio próbuje złowić suma, ale jeszcze mu się to nie udało - może jakiś sprzęt, który mu to umożliwi?
Mój budżet to max 100 zł. Nie znam też żadnych stron internetowych, więc jeżeli państwo znają jakieś zaufane strony, to bardzo proszę o polecenie. Preferuję zakup rzeczy online, ze względu na małą miejscowość zamieszkania, nie mamy tu sklepów ze sprzętem wędkarskim.
Z góry dziękuję bardzo za pomoc i życzę wszystkim złowienia wielu ryb. 
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Biedna_studentka napisał:

Ostatnio próbuje złowić suma, ale jeszcze mu się to nie udało - może jakiś sprzęt, który mu to umożliwi?
Mój budżet to max 100 zł.

Sprzętu w tej kwocie się nie kupi, pozostają akcesoria. Nie wiemy jakie posiada a i Ty, jak można przeczytać, zbytnio nie orientujesz się w temacie.

W tej kwestii zgadzam się z Michałem, bon zakupowy to najrozsądniejsze rozwiązanie. A sklep on-line mogę zaproponować ten. Niemniej nie będę się upierał, gdy ktoś zaproponuje inny. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kat_636 napisał:

100 zl to dosc malo, aczkolwiek jesli inne plany beda to polecam grill w walizce dla wedkarza ; )

Nie dla każdego, nie wyobrażam sobie targania gryla podczas wędrówki wzdłuż brzegu ze spinningiem...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 21:06, Biedna_studentka napisał:

(...)
Wiem, że na tym terenie nie można używać ,,przynęt" (przepraszam jeżeli pomylę się w jakiejś nazwie, ale jestem totalnie zielona), które poruszają się w wodzie, mam nadzieję, że wiedzą państwo o co mi chodzi.(...)

Czyżby rosówki, czerwone i białe robaki też nie mogły być przynętą? One też się poruszają...

W dniu 21.06.2022 o 21:06, Biedna_studentka napisał:

(...)
Ostatnio próbuje złowić suma, ale jeszcze mu się to nie udało...
(...)

Sum nie jest zainteresowany kulkami proteinowymi. chyba, że trafi się jarosz...

W dniu 21.06.2022 o 21:23, zwykły michał napisał:

Najlepszy będzie bon na zakupy. Ciężko wymyślić coś co zadowoli Twojego tatę a sam wybierze bez problemu.

To był najsensowniejszy pomysł.

Napisz co kupiłaś, oczywiście jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Alexspin said:

Sum nie jest zainteresowany kulkami proteinowymi. chyba, że trafi się jarosz...

Można z powodzeniem łowić sumy na kulki proteinowe i wcale nie muszą być "wegetariańskie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś, zawsze uważałem suma za drapieżnika raczej gustującego w żywcach, a na spinning wielkie gumy i woblery. Co prawda złowiłem suma raz w życiu i to niewielkiego (120cm), na woblera SALMO SWEEPER 10cm. Być może dałby się skusić na pietruszkę pomalowaną w poprzeczne paski, bo podobna do SWEEPERA ;).

Ps
Swoją drogą natyrałem się mocno przy jego holowaniu, bo wędzisko 7-21g i chwilami nachodziła mnie myśl "ciąć linkę, czy jeszcze próbować"...

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kat_636

Alexspin - zima na rybach czym się ogrzewasz? Odzież czy... ?

(panowie bez podtekstów tutaj bo znam was już na tyle na forum że zaraz podchwycicie słowa, wyobraźnia podziała i bum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ryby zimą praktycznie od około 20-tu lat nie istnieją. Po pierwsze zaczynają się okresy ochronne, a jeśli nawet nie, to w tym okresie daję rybkom odpocząć. Po drugie jestem w tym wieku, że dla nie temperatura poniżej 5'C to już strefa polarna. Po trzecie używam wyłącznie plecionki, a ta w zimie zamarza i robi się sztywna jak kij od szczotki. Dla tego nigdy nie zastanawiałem się jak się ubrać na zimowe łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Alexspin napisał:

Sum nie jest zainteresowany kulkami proteinowymi. chyba, że trafi się jarosz...

Proteinowymi to na pewno nie ale są specjalne sumowe, wielkie jak piłki tenisowe. :) 

11 godzin temu, kat_636 napisał:

Alexspin - zima na rybach czym się ogrzewasz? Odzież czy... ?

(panowie bez podtekstów tutaj bo znam was już na tyle na forum że zaraz podchwycicie słowa, wyobraźnia podziała i bum)

Skoro nas znasz to powinnaś zauważyć, że odróżniamy "czym" od "kim" oraz "jak". ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...