Jump to content

Wyrabianie karty wędkarskiej


Denis
 Share

Recommended Posts

Witam, mam kilka pytań. Teść chce wyrobić karte, ale przyjechał na 2 tygodnie i zależy mu na jak najszybszym wyrobieniem tej karty.

I teraz pytanie. Jak idzie przyspieszyć wyrobienie karty, np. płatność przez internet. Może jakaś aplikacja na telefon? A i skąd wziąć numer karty skoro chce ja dopiero wyrobić. A mam wpisać w tytule przelewu nr karty.

Dzięki z góry 

Link to comment
Share on other sites

Wpierw egzamin, najczęściej w którymś Kole PZW, i cud jakby był na dzień następny. Potem z kwitem do starostwa po wyrobienie Karty Wędkarskiej i tu na pewno nic od ręki się nie załatwi, chyba że kolejny cud. Koszt niewielki 30-50 pln plus zdjęcie, albo dwa, nie pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

Karta wedkarska to rodzaj uprawnień na podstawie ktorego mozna wykupowac zedzwolenia róznyck operatoów.
przeczytaj choćby we włąsnym linku, 
"Łopatologicznie: aby pozyczyć samochód należy posiadać prawo jazdy, terez proste?

  • Prawo do okresowego amatorskiego połowu ryb (1, 3 lub 14-dniowego) nabywają osoby, które posiadają przy sobie wypełnione zezwolenie na amatorski połów ryb pobrane ze strony bydgoszcz.wody.gov.pl, potwierdzenie dokonania opłaty oraz kartę wędkarską (z wyjątkiem przypadków opisanych w ustawie o rybactwie śródlądowym).
Edited by Wartburg
Link to comment
Share on other sites

Jezu, nie znam się kompletnie na tym, dlatego pytam. Nie będzie mi to potrzebne nigdy w życiu, bo się tym nie interesuje. Pytam bo teściu poprosił.  Czyli musi być karta wędkarska i tyle. I nie wyrabia się tego w dwa dni. I o to głównie mi chodziło. Dziękuję 

Link to comment
Share on other sites

Prosimy bardzo, taki kraj taki obyczaj, dodam ze Karte robi sie raz i jak Tesciu  bedzie miał kaprys wykupić inne pozwolenie na drugim końcu kraju za rok to będzie "przygotowany do zajęć" jak to ogarnie teraz.

 

Link to comment
Share on other sites

A ja wcale bym się nie zdziwił jak zaraz się dowiemy, że teściu to obcokrajowiec i Karta Wędkarska jest mu niepotrzebna. :D 

Jest kilka logicznych przesłanek, że tak jest.

Skoro przyjechał z Polski i łowił ryby, to wie, że potrzebna mu Karta Wędkarska i całą reszta, zna również procedury.

Jeśli zza granicy to wie, że jest potrzebny odpowiednik własnej Karty Wędkarskiej lub zezwolenia na połów ale nie zna procedur i nie wie, że obcokrajowcy naszej Karty Wędkarskiej nie potrzebują.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Dorcio, Aleks szanse ze macie racje sa spore ale analfabetyzm wtórny i brak kwalifikacji do uzycia szukajki czy choćby telefonu do miejscowo właściwego opretaora wodno/rybackiego to jakaś masakra.
Pokolenie "dej na tacy bo mom horom szókajkie" :(

Link to comment
Share on other sites

Docio

Nie, teściu nie jest obcokrajowcem.

Wartburg 

Jak jesteś taki do przodu to nie wiesz, że karty nie wyrabia się bóg wie ile czasu. A miejscowy sklep kart już nie sprzedaje, ponieważ rozliczył się z kart. Gdybym wiedział jak to zrobić i bym nie pisał tutaj na forum. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...