Skocz do zawartości

Przypon Strzałowy


Jan-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Płynnie i bez szarpnięca bez pudła robi stara szkoła miotania z centerpina :P
Zawsze jak sie boisz możesz sobie zrobić strzałe, dowiązujez kilka metrów czego grubszego i po sprawie 0.35 czy nawet 0.4 jak  uwazasz że płynnie, miękkim rozpędem moze Ci sie nie udawać za bardzo.

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim ciężarem miotasz? O ile przy mniejszych ciezarach to zrozumiałe, myslałem że przy duzych jest pomijalne. No i druga kwestia jaką techniką rzucasz "wystrzałową" czy miękkim rozpędem.

 

 

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnymi ciężarami od 60g do 150g. Głównie "wystrzałową ". Delikatne rzuty mi nie idą. Zauważyłem że na różnych kołowrotkach ma to różne znaczenie na tych z niską szpulą nie zauważyłem dużej różnicy ale na tym z lc już była. Sprawdzę jesze jak różne długości stzałówki wpływają na to .

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zwykły michał napisał:

Na gwarancji? 

Mogła być wcześniej uszkodzona bo mało prawdopodobne żeby się złamała przy rzucie.

Wędki kupiłem 2 w zestawie tanim więc nic wielkiego od nich nie wymagam.

Przyszły z uszkodzonymi kołowrotkami (nie działa hamulec , szpula wypada , zacina się podczas holu )

Kołowrotki oczywiście wymieniłem

Nie były uszkodzone prze ze mnie bo o wędki zawsze bardzo staram się dbać i przywiązuję do tego uwagę.

Nie polecam po prostu firmy .

Gwarancja się skończyła 

Edytowane przez Jan-ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie!! Jestem w stanie gówniny kij przeciązyć 2X przy wyrzucie i sie nie łamią.
Gdybyś miękko rzucał powinien wytrzymac jak sobie strzeliłeś kowadłem jak malą blaszką to WSZYSTKO mozna połąmać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wartburg napisał:

Nie wiem jak wy to robicie!! Jestem w stanie gówniny kij przeciązyć 2X przy wyrzucie i sie nie łamią.
Gdybyś miękko rzucał powinien wytrzymac jak sobie strzeliłeś kowadłem jak malą blaszką to WSZYSTKO mozna połąmać.

Rzucałem leciutko i blisko w kanale podczas silnej fali po drugim rzucie pękł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uparliście, że wędzisko było uszkodzone. Całkiem niedawno Alex opisywał wędziska spinningowe i wyraźnie zaznaczał, że mimo podanego cw niektóre wytrzymają więcej a niektóre absolutnie nie mogą być przeciążane. Ja wielokrotnie pisałem o nieprzekraczaniu 60% cw wędzisk gruntowych aby było bezpiecznie, bo podczas dynamicznego rzutu przeciążenie dochodzi do 2G i o nieszczęście nie trudno.

Jak pisze autor wątku wędziska i kołowrotki kupił w zestawie - tanio. Wielokrotnie wszyscy odradzaliśmy zakup takich zestawów, leżaków, całkowicie nie spasowanych a nawet uszkodzonych, gdyż jak sam pisze kołowrotki to był złom. A druga sprawa to mało kto do obciążenia dodaje wagę zanęty. 

W sumie nadal nie wiemy, co to za wędziska i co to za obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zwykły michał napisał:

Niby ignoruje ale zagląda co nowego wymyślili między czasie ;)

No fakt czasem patrze na wysiłki marketingowców a kończy sie jak zwykle czyli jak u autora wątku...
Aczkolwiek kuzyn znalazł sobie nad Wisłe wspólczesną pałe do dalekich rzutów z plaży, miota z katuchy i jest zadowolony, czyli wspólczesne solidne wędki istnieją, tylko wyłowienie ich z powodzi szmelcu jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość sprzętu na rynku jest ogromna albo nawet większa. Często to samo sprzedawane jest pod różną marką i ceną. Łatwo jest pomalować na inny kolor, zmienić kolor omotki i ludzie się nabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zwykły michał napisał:

Ilość sprzętu na rynku jest ogromna albo nawet większa. Często to samo sprzedawane jest pod różną marką i ceną. Łatwo jest pomalować na inny kolor, zmienić kolor omotki i ludzie się nabiorą.

Za to bambus jest jak koń...
"koń jaki jest każdy widzi" więc od razu wiadomo o co chodzi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wartburg napisał:

Za to bambus jest jak koń...

Jakoś nie spotkałem na jakimkolwiek bambusie opisu cw abyś mógł:

W dniu 6.08.2022 o 12:22, Wartburg napisał:

Nie wiem jak wy to robicie!! Jestem w stanie gówniny kij przeciązyć 2X przy wyrzucie i sie nie łamią.

Czasem warto się chwilę zastanowić, czy warto jechać po bandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Docio napisał:

Nie wiem jak wy to robicie!! Jestem w stanie gówniny kij przeciązyć 2X przy wyrzucie i sie nie łamią.

Dorcio takie doświadczenia robiłem na "jakiś" teleskopach bazarowej proweniencji 20 lat temu. I jeszcze mi sie zdarza tak potraktować Byrona czy Daiwe, aczkolwiek coraz bardziej staram sie unikać tej nowoczesności.
Więc nie łąp mnie za słowka i skróty myślowe o wyjdzie jak z pewnym jesiotrem :P

"Czasem warto się chwilę zastanowić, czy warto jechać po bandzie. "
Nie nie warto bo ciężko znależć w sklepie coś co wytrzyma podany udzwig TAMTE Daiwy i Byrony przeszly do historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...