Jump to content

Spławikowe 2024r


wind
 Share

Recommended Posts

  • wind pinned this topic
  • 3 weeks later...
23 minuty temu, zwykły michał napisał:

Jakie masz wrażenia z użytkowania Jaxona? Swędzą mnie czasami ręce żeby kupić bolonkę 6m a słyszałem sporo dobrych opinii o tej serii ale żadnej o bolonce.

Ogólnie o Jaxonie mam co najmniej dobrą opinię. Dodam tylko że w tej firmie trzeba trzymać się serii najdroższych. Tylko że w Jaxonie najdroższe serie wędzisk spinningowych SUMMUMSummum Strong / Summum Lekkie  nie są tak drogie jak np. W Westinie najtańsze W2 nowość na ten rok. Wcześniej zaczynały się od W3 ale jak widać nawet Westin stwierdził że należy szukać kasy na niższych półkach cenowych.

Na temat samej bolonki ze zdjęcia wiele nie mogę powiedzieć, była dziś pierwszy raz nad wodą. Warunki były jak napisałem wyżej trudne. Zerwałem dwa przypony na zaczepach, zniszczyłem jeden kiepski spławik na gałęzi. Kij przetrwał więc to dobrze wróży na przyszłość. Do jego pracy czy ugięcia nie mam zastrzeżeń.

Dane techniczne np. waga tego wędziska są idealne. Jedyne pytanie jak duże obciążenie wytrzyma blank. Z drugiej strony to pytanie dotyczy wszystkich wędzisk w tym przedziale cenowym droższych chyba też.

 

 

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Się złamie to trudno, będzie maszt wywieszenia flagi na 11go listopada :) Kupno bolonki w UK jest praktycznie niemożliwe i trzeba importować. Muszę się rozejrzeć za czymś 6m bo 5m już mam.

Znajduje w cenie około 100 pln. Dziwnie tanio i waga akceptowalna.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, zwykły michał napisał:

Znajduje w cenie około 100 pln. Dziwnie tanio i waga akceptowalna.

Cena to zabawa dopiero potem jakość.

Oglądałem ostatnio kilka filmów na You Tube jakiegoś nieznanego chłopaka. Na początku łowił kijami jednej z najmniej znanych naszych firm, tanimi. Później w górę, rosły subskrypcje i przyszli sponsorzy. Pojawił się nawet drogi kij dostępny tylko w jednym sklepie w kraju.

Czy ten sklep dał mu go po to by więcej złowił? Czy on nim więcej złowił? Odpowiedź na obydwa pytania brzmi dla mnie - nie, inne wędki nie zrobiły z niego ani innego ani lepszego wędkarza.  Nie przybyło też z tego powodu ryb w jego łowiskach więc trudno nagle łowić więcej. Dowodem są wyniki na jego filmach. Wszedł w biznes wędkarski a biznes to kasa, reklama i marketing. Niestety nie ryby bo za kasę nie da się ich nachapać chyba że na dziale rybnym w jakimś hipermarkecie.

Jednak to temat złożony i drażliwy pod wieloma względami więc najlepiej robić swoje patrzeć z boku ale za dużo i zbyt wiele nie komentować.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Nie zrażam się niską ceną bo to mniejsza strata kiedy się złamie. Kupiłbym razem z batem 7m bo moja piątka nie sięga wszędzie gdzie chciałbym łowić. Może przy okazji warto byłoby dokupić szczytówkę do gumy? Moim celem są kanałowe leszcze, tak ze 2-3kg max i może liny podobnej wielkości.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, zwykły michał napisał:

Nie zrażam się niską ceną bo to mniejsza strata kiedy się złamie. K

Ja też wolałbym dostać każdy kij z wybranych np. pięciu na 10-20 godzin łowienia i własnej go oceny przed wyborem jak najdroższy z nich od ręki gratis. Niestety takie opcje jeszcze nie istnieją. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rano -2 stopnie,chlodno ale na szczęście bez wiatru i pojawia się słoneczko.Jadę.W arsenale pinka ,ochotka i resztki grybych białych.Zanęty wystarczy 0,5 kg ,grunt że ciemna i garsć kopra melasy.Łowimy.Brania niemal od ręki i momentalnie na obie wędki ale sama drobnica.Jedynie 2 płotki ponad 20 cm ,kilkanaścir takich ok 15cm i reszta maluszki.W siatce...dobra  setka.Biała ryba bierze i to najważniejsze.

PXL_20240218_132209115.MP.jpg

PXL_20240218_132200151.MP.jpg

PXL_20240218_132143852.MP.jpg

PXL_20240218_132125752.MP.jpg

PXL_20240218_074530711.MP.jpg

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak.... byłem płotek połowiłem (bacik 8m), siata prawie tak pełna jak u mopsika a jak chciałem porobić fotki to telefon odmówił posłuszeństwa.  :blush:

Zabawa była przednia. Zbiornik leszczowo płociowy. Na szczęście leszcza żadnego. Do kompletu trafił się jeden mały jazik i kilka jazgarków. 

Pogoda dopisała to chętnych było prawie jak na zawodach, kij przy kiju. B)

Może następnym razem zapodam fotki

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz przywitać się z leszczem to szukaj go na 2-3 metrach głębokości z niewielką ilością roślinności. Jak znajdziesz go na metrze to daj sobie spokój, bądź człowiek, bo one są w tarle.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chciałem leszczy,  nastawiłem się na płotki. :D

Feederowcy  ich szukali ale bez efektów. Na tym zbiorniku przy trzcinach jest spokojnie 2 metry lub ponad. W sezonie zamiast płotek odławia się na tej odległości takie średnie glapy.

Link to comment
Share on other sites

Tak,byłem wczoraj i próbowałem coś złowić :) Pogoda ? Rano trochę słońca by za moment zaczął padać śnieg...i było zimno.A miałem plany na popołudniowe śledzie .Czy połowiłem ? Słabiutko aczkolwiek więcej niż tydzień temu.

PXL_20240317_130855356.MP.jpg

PXL_20240317_080117927.MP.jpg

Edited by mopsik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
32 minuty temu, Docio napisał:

No proszę, bolonka z przystawką. Można? Można. :) 

Można jedyne ograniczenie to cw kija. Dobrze że ten niżej zignorował przynętę. 

IMG_20240407_075301.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...