Skocz do zawartości
Rosjin

Jaką zanętę wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż w niedługim czasie mam zamiar wybrac się na zawody i szukam zanęty która szybko i skutecznie zwabi ryby. Stosowałem różnego rodzaju zanęt, różne smaki itp. ale to nic nie daje. Macie jakieś swoje sposoby które działają? Chodzi mi o zanętę na jeziora. Ryba jaka mnie interesuje to ryby karpiowate :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fachowcy robią treningi na danej wodzie i testują wszelkie mieszanki. Pytanie jest proste, czy jesteś zawodowcem, czy wolisz wróżenie z ...zanęty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Docio napisał:

Fachowcy robią treningi na danej wodzie i testują wszelkie mieszanki. Pytanie jest proste, czy jesteś zawodowcem, czy wolisz wróżenie z ...zanęty.

Zawodowcem to nazwac sie nie można. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W praktycznie każdej wodzie stojącej możesz spodziewać się płotek. Na Twoim miejscu użyłbym mieszanki ukierunkowanej na tą właśnie rybkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Rosjin napisał:

Zawodowcem to nazwac sie nie można. :P

Można, można, gdyż nie zależy to od sprzętu lecz od umiejętności.

Wind nadmienił o płotkach, ja wspomnę o smużącej gdyż w niemal każdej wodzie jest drobnica, która żeruje w toni. Ale co z tego gdy nieznane jest łowisko. Woda może mieć uciąg i smużącą zanętę dość szybko przeniesie sąsiadowi, a to już nęcenie sąsiadowi a nie sobie. Dno może być równe lub spadziste i tu też powstaje różnica pomiędzy zanętą lekką i ciężką, gdyż wiadomo, że "pod stok" żerują leszcze ale reszta na pierwszej półce, choćby niewielkiej. Ciężka zanęta zatrzyma się na stoku a lekka prawidłowo sturla się na półkę. No i jeszcze, czy nęcić punktowo, czy obszarowo.

Aby odpowiedzieć na te pytania trzeba mimo wszystko udać się nad wodę. Ale wcześniej rozpoznanie, plan batymetryczny, rejon wody gdzie będą zawody, wywiad o dominujących gatunkach, itd, itp. :) 

A można zgoła z całkiem odmiennej strony. Pojechać wyposażonym w swoje sprawdzone specyfiki i rozpocząć bój swoimi wytrenowanymi technikami, całkowicie na luzie, totalnie dla fanu ale z groźną miną aby inni się spinali :D 

Edytowane przez Docio
relax rules

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam zanęty i atraktory RAMEAU. Jest wybór na praktycznie każdą rybę, na wody stojące, rzeki, kanały. Nie są tanie ale Lorpio, Traper i inne niezłe zanęty się przy tym chowają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat co do zanęt to mogę pomóc, bo zajmuje się tym na co dzień, tylko pytanie czy wątek jest w dalszym ciągu aktualny? Daj znać w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi