Skocz do zawartości

Czy mogę zrobić z spławika spinning


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza próba spinningu była właśnie na wędce spławikowej. Siedziałem sobie samotnie rankiem nad wodą, chciałem delikatnie podciągnąć zestaw i wtedy w spławik uderzył okoń pewnie ponad 30 cm. Pobiegłem do domu o wszystkim powiedziałem bratu. Zdecydowaliśmy że wieczorem zaczniemy łowić na spinning. Nie mieliśmy sprzetu spinningowego. Więc wzięliśmy wędkę przeznaczoną do spławika. po drodze zahaczyliśmy o sąsiada który miał kilka przynęt spinningowych i we trzech przeszliśmy kilka kilometrów żeby złowić upragnionego okonia. Jako że jestem najstarszy czyniłem honory i jako pierwszy wykonywałem rzut. Wędka za plecy, i machnięcie ile pary w rękach. Trzask. Wędka złamała się tuż nad uchwytem kołowrotka. I całą trójkę czekała kilkukilometrowa droga powrotna po jednym rzucie. Nie przeciążyłem wędki . Spławikówki po prostu nie są przystosowane do takiego rzucania. Są o wiele grubsze i stawiają opór w powietrzu. No może ewentualnie match....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wędkarstwo z pasją said:

No może ewentualnie match....

Jeśli cokolwiek wytrzyma zarzucanie w granicach cw i pozwoli osiągnąć rozsądny dystans to odległościowka Nie mogę sobie jednak wyobrazić prowadzenia przynęty takim kijem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎03‎.‎10‎.‎2019 o 20:26, zwykły michał napisał:

Jeśli cokolwiek wytrzyma zarzucanie w granicach cw i pozwoli osiągnąć rozsądny dystans to odległościowka Nie mogę sobie jednak wyobrazić prowadzenia przynęty takim kijem.

Jeśli ktoś ma odpowiednio ukształtowaną wyobraźnię - da się, ale czy jest sens używania widelca (nawet z szerokimi zębami) do jedzenia zupy...?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.10.2019 o 20:13, zwykły michał napisał:

Czyli nie mam wyobraźni ;)

Masz, masz, tylko nieco przytłumioną przez współczesny rynek. :) Kiedyś było inaczej...

A co do widelca wspomnianego przez Alexa. Generalnie w Azji zupy je się pałeczkami. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olosonkos, imienniku, nie kombinuj. Rynek jest dobrze nasycony sprzętem, jeśli się poszuka, to bez trudu łatwo znaleźć zupełnie przyzwoite wędziska spinningowe za zupełnie strawne ceny.

Jeśli obawiasz się, że Ci nie przypasuje spinning, to rozejrzyj się za używką. Mam też na zbyciu, jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na Priv.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...