Jump to content

żyłka na pstrąga

Recommended Posts

Jakiego wędziska używasz? Chodzi głównie o ciężar wyrzutowy i jakich przynęt oczywiście chodzi głównie o ich masę. Do tego trzeba dobrać średnicę żyłki. Małe i lekkie przynęty nie będą "latały" na lince o zbyt dużej średnicy.

Damian, przemyśl zastosowanie plecionki i około 1-metrowego przyponu fluorocarbonowego, albo nawet żyłkowego. To może być lepsze rozwiązanie.

Edited by Alexspin

• 1 month later...

pstrągi to wdzięczny temat :) ale wędka , kołowrotek , przynęty to ... drugorzędne znaczenie bo raczej ...(jak dla mnie) to gdzie je chcesz łowić i czego możesz się spodziewać .. na Sanie to 0.18- 0,20 bo jest miejsce do holu i podebrania ale mniejsze kręte ,zarośnięte , zadrzewione rzeki to czasami + 0,25 .

dla mnie pleciona nie daje rady przy pstrągach na kamieniach

Edited by GLONU

• 2 weeks later...
W dniu 13.04.2020 o 07:26, Alexspin napisał:

Rzuć przynętą 2,5g na żyłce 0,25mm - powodzenia

ale mówimy o spinningu a nie o suchej muszce  :D a ja myślałem że 220v da radę z fluorocarbonem :D

W dniu 30.04.2020 o 12:59, wind napisał:

Otóż, specjalnie dla Ciebie zorganizuję konkurs, w którym możesz zdobywać punkty. Jak zdobędziesz ich trzy wszyscy forumowicze dostana nagrodę specjalną :D . 

No i coś się dzieje ;)

W dniu 30.04.2020 o 12:59, wind napisał:

Pierwszy punkt już wędruje na Twoje konto. 

Ktoś musi zacząć :cheers:

• 2 weeks later...
W dniu 3.05.2020 o 03:38, Docio napisał:

Jako stary admin, mam przeczucie... :diabelek: 

No i Twoje zdrowie :cheers: tylko czemu to ma służyć ... towarzystwo wzajemnej adoracji ?  Dlaczego forum spinningu się słabo rozwija ??? Dlaczego ...

Edited by GLONU

3 godziny temu, GLONU napisał:

tylko czemu to ma służyć ... towarzystwo wzajemnej adoracji ?

I znów wyciągasz błędne wnioski. Na tym forum adminami są Hege i Wind a jako stary admin mogę mieć przeczucie co do postępowania, gdyż niezależnie od tego, czy to forum wędkarskie, czy o szydełkowaniu, pewne działania użytkowników otrzymują taką samą reakcję.

15 hours ago, GLONU said:

No i Twoje zdrowie :cheers: tylko czemu to ma służyć ... towarzystwo wzajemnej adoracji ?  Dlaczego forum spinningu się słabo rozwija ??? Dlaczego ...

Czytasz w ogóle to co napisałeś? Jak oceniasz swoje wypowiedzi? Wszędzie stawiasz wielokropki, w chamskim stylu odnosisz się do innych użytkowników. Zacząłeś temat, oferujesz porady a kiedy pada pytanie odpisujesz ze tak naprawdę nic o tym nie wiesz.

Taki zachowanie nie pasuje do żadnego forum. Nie ważne jaka tematyka. Chyba że są takie gdzie prowadzi się rozmowy w takim stylu? Wątpię.

Lech Kaczyński wypowiedział kiedyś slynne słowa które można by było tutaj zacytować. Wrodzona skromność mi nie pozwala.