Jump to content

Recommended Posts

Posiadam 3 tygodniową Daiwę BG 4000, wczoraj, rolka zaczęła hałasować, rozkręciłem ją i zabrudzeń nie ma, za to jest luz na złotym elemencie ze zdjęcia co jest powodem szmeru. Pytanie czy jest dobry sposób na wypełnienie tego luzu? Jesli tak to jakiego materialu użyć? Może wyciąć takie kółeczko z gumy? No i czy wypełnienie tego luzu mogłoby uszkodzić mechanizm, np zwiększając możliwość zabrudzenia?

IMAG0093.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ta rolka to element ruchomy.Musi mieć luz żeby się kręcić. Jeśli przesadzisz z tym "uszczelnianiem" zepsujesz kołowrotek.

Jeśli już robić coś na wzór "kółeczka" o jakim piszesz to z twardego materiału i niezbyt gruby. Najlepiej zostawić jakie jest.

Link to comment
Share on other sites

Smar tam jest, jednak ten złoty element porusza się wzdłuż trzonu śrubki jakieś 0,8mm co podczas kręcenia się rolki wywołuje hałas, a podejrzewam, że nie powinno tak być bo przecież napór będzie się rozkładać nierównomiernie. Zastanawia mnie co mogło to spowodować, te potężne pistolety, które wyciągnąłem czy te metrówki, których nie było.

Link to comment
Share on other sites

Ten ruch tej rolki jest normalny przy każdym kołowrotku. Szukasz tragedii tam gdzie jej nie ma.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to brak podkładki lub to że ją zgubiłeś. Mówię o tej widocznej na zdjęciu, Jednak pomimo że u mnie ona jest ruch rolki jest taki sam. Czy ruch tak małego elementu powoduje szum? Nie sądzę.

DSCF6974.JPG

Link to comment
Share on other sites

Użytkownik każdego kołowrotka powinien mieć pod ręką taki olej do smarowania delikatnych elementów. Rozkręć rolkę kapnij kropelkę, załóż rolkę z łożyskiem, kapnij 3 kropelki i skręć. To jest normalna konserwacja tego elementu. A to, że wg ciebie jest tam smar, to pikuś. Ten element smaruje się 3-4 razy w sezonie w sposób, który ci zapodałem, inaczej to musi hałasować. I nie ma innego sposobu by to wyciszyć. A taki luz jest i musi być w każdej rolce bez wyjątku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znana sprawa .Daiwa w wielu kołowrotkach nie ma łożyskowanej rolki kabłąka tylko taką plastikową tulejkę.Są filmiki na you... gdzie pokazują co kupić i jak wymienić.Krótko : łożysko do kupienia za 10-15 zł (3*6*2,5)ważne - musi być nierdzewne i najlepiej zamknięte + podkładka.Wysokie modele mają już łożysko i tym DAIWA się chwali.Plastik się wygładził,ma luzy - łożysko nie ma takiego problemu.Mogę zapodać link ale nie wiem czy forum na to pozwala.

Edited by mopsik
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...