Jump to content

Kołowrotek do bolonki


 Share

Recommended Posts

 

Cześć. 

Bardzo proszę o poradę w sprawie kolowrotka do bolonki. 

Ostatnio po powrocie z ryb zawadziłem kołowrotkiem o furtkę i niestety rozwaliłem rączkę :(   Był to jaxon satori który dobrze się sprawował, ale po przeczytaniu wielu postów i dzięki waszej pomocy stwierdziłem że znów poproszę was o opinię zanim cokolwiek kupię.

Dodam że bolonką łowiłem na przepływankę na rzece oraz na stawach. Długość wędziska 5m. Możliwe że również może służyć do jakiegoś teleskopa 3m, 3.3m gdy wyjazd na ryby będzie na rowerze.

Chciałem zapytać o waszą opinię który z 3 podanych kołowrotków był by najlepszy do tej bolonki na rzekę i na staw czyli coś bardziej uniwersalnego. 

 

Robinson Signum Match RD 204

Jaxon Rondon XL 200

Kołowrotek OKUMA Tactic

Tyle że okuma właśnie ta z ogłoszenia używana bo nową widziałem za 180-190zl a to stanowczo za dużo jak dla mnie w obecnym czasie.

 

Edited by wind
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Pierwsze dwa mają tylny hamulec jak dla mnie odpadają na wstępie. Okuma opisana jako karpiowa może być za duża do bolonki, niestety nie podano tam nawet nazwy serii to zakup w ciemno.

Na Twoim miejscu szukałbym czegoś z przednim hamulcem wybór jest spory.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Mateusz Carp napisał:

Dodam że bolonką łowiłem na przepływankę na rzece oraz na stawach.

Ty tak na poważnie z tymi stawami, czy to jakiś żart? Jeśli to nie żart, to czy mógłbyś opisać którą odmianą przepływanki łowiłeś? Pytam, bo nie znam i nawet nie mam pojęcia o odmianie przepływanki do połowu w wodzie stojącej a warto wiedzę wzbogacić.

Do bolonki kołowrotek typu match i po kłopocie.

Link to comment
Share on other sites

Nie no... Proszę was. No czarujcie że nie wiecie o co chodzi. Nie chodzi mi o przepływankę na stawie tylko o to że bolonką łowię zamiast np odległościówką. Zawsze się tak czepiacie??? Przecież od tego jest forum żeby wytłumaczyć. Ale ok już nie będę więcej pisał na tym forum. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za takie forum. O co bym nie zapytał zawsze jest wyśmiewanie. Do wszystkich nowych tak macie? Jak o coś pytam to nie po to żeby ktoś się wyśmiewał ze mnie. Nie mam 10lat żeby bawić się w przedszkole. 

Link to comment
Share on other sites

Kołowrotek do metody bolońskiej na rzece wbrew pozorom nie może być byle czym i musi spełniać pewne warunki żeby móc komfortowo i przyjemnie łowić.

Powinien mieć dość dużą średnicę szpuli oraz spore przełożenie. To z racji tego że łowienie tą metodą polega na nieustannym zarzucaniu i ściąganiu zestawu. Jeśli użyjesz małego kołowroteczka o niskim  przełożeniu to większość czasu podczas łowienia poświęcisz na kręcenie korbą. Masa kołowrotka większa o 20-30 g nie ma najmniejszego znaczenia przy kijach jak długich jak bolonki.

Link to comment
Share on other sites

Guest mikolaj37

Ja łowię na bolonkę ale taką rzeczną, ciężką.Używam shimano Exage 3000.Nie ważne zresztą co ja używam ale do takiej rzecznej bolonki to kołowrotek musi być dość mocny, dość szybki o dużym nawoju i bardzo dobrym hamulcu. Dlatego nie może być zbyt mały. Wielkość 2500-3000 myślę że będzie w sam raz. Do zabawy na stawie, gdzie nie przeżucasz co chwilę wystarczy z powyższych parametrów w zasadzie dobry hamulec. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...