Jump to content

Rewolucja w wędkarstwie?


Guest HaDe
 Share

Recommended Posts

Ja nie panikuję ;). Czytam opinie. PZW złe, nowe pomysły (dla mnie trochę populistyczne) złe. Wystarczy przeczytać 1 paragraf statutu PZW i trochę poczuć się współodpowiedzialnym. Przeraża mnie "nachuizm" i "bomisięnależyzm" polskiego wędkarstwa. Kompletny brak zrozumienia idei stowarzyszenia. Krytykować władze związkowe z jednej strony, z drugiej olewać zebrania i wybory. O angażowaniu się nie wspomnę. Na ponad 600 członków mojego koła, na akcji sprzątania było nas ok 20 osób.

Taka metafora. Jakbyśmy się wspólnie zrzucili na sadzenie lasu, to byśmy pilnowali, czy ktoś nie wycina drzew bez opamiętania. Złodziejom ucinali ręce. Teraz wystarczy to sobie przełożyć na Związek. Jak frajer płacę składki i wypuszczam ryby. Potem czytam o 30 węgorzach złowionych w tydzień. Z racji, że mam gdzie łowić, to mam coraz większą satysfakcję, że ludzie jęczą. Dobrze im tak!

"Miałeś chamie złoty róg"...

Link to comment
Share on other sites

PZW jest chore na to samo co wszystkie po kolei parlanenty i adminictracja centralna oraz terenowa, po pierwsze nie mamy kadry, po drugie nie mamy kadry po trzecie też nie mamy kadry. Jakieś zmiany są mozliwe niezwłocznie po wychowaniu pokolenia w tradycji odpowiedzialnej samorządności szanse na to są ponizej zera, 
Ostatni masowy "atak" odpowiedzialnej samorządności miał na tych ziemiach miejsce w roku 1980.
Owszem tu i tam pojawiają sie nowe kadry mające większość w kole i coś zaczyna sie dziać pozytywnego ale do statystycznej, większości mającej cos do powiedzenia w warunkach demokratycznych droga długa stroma kręta i wyboista

 

Edited by Wartburg
Link to comment
Share on other sites

Trochę tak, trochę nie. Najlepszy przykład towarzystw wędkarskich. Jednak da się http://mtw-zwirek.pl/. Tylko trzeba się poczuć gospodarzem i współodpowiedzialnym za posiadane mienie. Wszelkie podpadziochy dostają bana na łowisko. Inni szybko się uczą.

Link to comment
Share on other sites

Była jeszcze jakiś czas temu rozkminka na tym forum o własności tej spólki. Jeśli domniemania były słuszne to mamy się czego obawiać i to na serio bo "wybryki" pazernych korporacji bywają dużo bardziej bolesne niz drobnej bandy złodziejaszków. Wygląda mi to na zasłonę dymną przed astronomicznym wałem.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Wartburg napisał:

(...) po pierwsze nie mamy kadry, po drugie nie mamy kadry po trzecie też nie mamy kadry (...)

Jesteś w błędzie jest kadra, ale nie do roboty, tylko do brania kasy i to jest największa bolączka zaraz po:

17 godzin temu, HaDe napisał:

"nachuizm" i "bomisięnależyzm"

W jednym z okręgów wprowadzono na pewnej rzeczce odcinek NK,.Grupa inicjatywna podjęła zarybienie, a że ZO nie miał pieniędzy, było ono składkowe. Do grupy zainteresowanych przystąpiło 180 osób, a w sfinansowaniu przedsięwzięcia i pracy na rzecz inicjatywy zaangażowało się 15 osób. Tyle wyszło z podjętej inicjatywy. Taka jest rzeczywistość wędkarskiej społeczności.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Kurde 250 zł  to 25 wjazdów na pacyfik. A że w mojej okolicy nie ma wód które ta opłata obejmuje to wybór jest prosty . Mam jeszcze do wyboru pzw (w moim przypadku  400 zł bo jestem nie zrzeszony) i 2 średnio atrakcyjne zbiorniki (krzywie i staw na przędzalnianej ) więc tak średnio bym powiedział . Wybór jest prosty-komercja . 

Gdybym się zrzeszył opłata pewnie byłą by niższa . Ale stosunek ceny do jakości nadal byłby nie opłacalny. Dla mnie największą zmianą było by powstanie okręgu łódzkiego lub gdyby powstała opłata na same zbiorniki w powiacie łódź bo na co mi Wisła w warszawie albo zalewy. 

Teraz dojdę do sedna. Zmiany są potrzebne ale one mnie nie dotyczą . A sama zmiana jak reszta forumowiczów zauważyła może być zwykłym wałem , i niewiele wniesie . Wiec osobiście nie podniecam się ani nie dramatyzuje . I tak mógłbym się angażować w pzw i próbować coś zmieniać ale nie chce mi się jak mam alternatywy ( w okolicy mam 2 warte uwagi komercje i 3 stawy na które wystarczy biała karta ) . Nie zamierzam tracić nerwów i czasu na takie rzeczy jeżeli jest szansa że jakiś gość za biurkiem zniweczy moje działania jednym podpisem np. odłączy wodę o którą dbałem od pzw  . Tak się stało z pabianką która jest stawem po pzw. 

Link to comment
Share on other sites

Mikołaj, albo obcowanie z jastrzębiami, błotniakami, sarnami, łabędziami , zimorodkami, bobrami, chaszczami po pas, albo wanna z rybami. Każdy ma wybór. Wszelkie komercje ( choć towarzysko zdarza mi się bywać) są mi obmierzłe. Nie tu szukam idei wędkarstwa. :) Wszystkiego nie da się przeliczyć na pieniądze. 

Link to comment
Share on other sites

Ja tam lubie rybke zjeść.... od czasu do czasu -
jak niedawno jadłem "łowie" tak zeby nie złapac i juz.
Obcowanie z przyrodą i kawa z ogniska jest priorytetem.

*niedawno czytaj ze trzy razy do roku

Edited by Wartburg
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, HaDe napisał:

Mikołaj, albo obcowanie z jastrzębiami, błotniakami, sarnami, łabędziami , zimorodkami, bobrami, chaszczami po pas,

Ta opcja mi się najbardziej podoba jednak nie mam możliwości jej realizacji. :( Lubię zwierzaki i naturę bo w wieku jakiś 2-4 lat głos knapika i programy w których był lektorem zaszczepiły u mnie takiego bakcyla .  

 

Godzinę temu, HaDe napisał:

Wszelkie komercje ( choć towarzysko zdarza mi się bywać) są mi obmierzłe.

Rozumiem i fakt mam komercje które co najmniej odtrącam jako zbiorniki do wędkowania.;) 

Już pisałem że nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze w związku z podajnikami do metody.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wartburg said:

Ja tam lubie rybke zjeść.... od czasu do czasu -
jak niedawno jadłem "łowie" tak zeby nie złapac i juz.
Obcowanie z przyrodą i kawa z ogniska jest priorytetem.

*niedawno czytaj ze trzy razy do roku

Nie ma nic złego w zabieraniu jeżeli robi się z umiarem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...