Skocz do zawartości

Tej tragedii można uniknąć


Pawel Figura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W szkole na edb/bhp nauczyłem się kilku zwrotów ale zacytuję tylko jeden "nie wszyscy przeżyją " odnosił się on co prawda do ludzi .... Po za tym co to za tragedia dziennie musi ginąć niepoliczlna ilość zwierząt. Po prostu tego nie widzimy... Oczywiście szkoda łabędzia ale w ogromie śmierci tą jedną jest nie zauważalna. A sam łabądź zagrożony nie jest więc te nie spełnia 40 par chromosomów nie spowoduje dużej straty względem gatunku. Nie podważam tego że ta śmierć była nie potrzebna oraz że jest przykra. Aczkolwiek czy jest tragedią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nawet nie chodzi o jednego łabędzia bo nikt po nim płakać nie będzie ale o niechlujstwo wędkarzy. Sam w listopadzie zebrałem W BIEBRZAŃSKIM PARKU z kolegą trzy duże worki śmieci po "wędkarzach" bo chcieliśmy łowić w normalnych warunkach. Ale pewnej grupie niestety nie wytłumaczysz nawet kijem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crowfish napisał:

Ale pewnej grupie niestety nie wytłumaczysz nawet kijem.....

Sama prawda. Generalnie jesteśmy super śmieciarzami, jako grupa, ponoć szanująca przyrodę. Nigdy nie zapomnę jak w pewnej stanicy wszedłem ze sprzętem na pomost, gdzie było już kilku kolegów. Trzech z nich paliło ale popielniczki nie widziałem. Gdy się rozłożyłem, zarzuciłem, zapaliłem i wyciągnąłem małą popielniczkę, to patrzyli na mnie wpierw w szoku a potem z nienawiścią. Tak oto załatwiłem sobie kilku wrogów już pierwszego dnia, gdyż jak potem usłyszałem - poniżyłem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość kat_636

docio - na Twoim miejscu jeszcze ich bym poczęstowała ta popielniczka!

albo na koniec wreczyla w prezencie...

albo zrobiła mały dobry szantaż - ze jak nie posprzątają po sobie to ciche nagranie wyląduje gdzie powinno i kara będzie heheheheheh

 

paweł - tragedia za duże słowo ale slow się nie czepiajmy, niechlujstwo społeczeństwa szerzy się jak szarańcza,

chce płodzić dzieci ale nie wiem czy warto.

co oni będą mieli ? strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sytuacja będzie się powtarzać,byłem w tamtej okolicy i co i dalej bydło (nie mylić z wędkarzami) przyjeżdża nad wodę a rzeka co kawałek przegrodzona takimi zestawami i już pełno takich pozostałości po ich pobycie a że wygodny dojazd jest nad samą wodę z jednej strony Wisły to z drugiej strony już nie ma możliwości połowu i częste spięcia z burakami którzy nie znają przepisów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sami tego świata nie naprawimy,śmieciarzy nie wyłapiemy a straż i tak  każe dzwonić na policję  .Jest to droga wodna górnej Wisły i przepisy zabraniają przegradzania torów wodnych ponadto sama metoda połowu  jest kontrowersyjna dlatego też w2020 roku była nawet petycja do PZW o uregulowanie metod sumowych bo sami wędkarze mają świadomość łamania przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...