Jump to content

Tej tragedii można uniknąć


Recommended Posts

W szkole na edb/bhp nauczyłem się kilku zwrotów ale zacytuję tylko jeden "nie wszyscy przeżyją " odnosił się on co prawda do ludzi .... Po za tym co to za tragedia dziennie musi ginąć niepoliczlna ilość zwierząt. Po prostu tego nie widzimy... Oczywiście szkoda łabędzia ale w ogromie śmierci tą jedną jest nie zauważalna. A sam łabądź zagrożony nie jest więc te nie spełnia 40 par chromosomów nie spowoduje dużej straty względem gatunku. Nie podważam tego że ta śmierć była nie potrzebna oraz że jest przykra. Aczkolwiek czy jest tragedią ?

Link to comment
Share on other sites

Tragedia to zbyt mocne słowo szczególnie dla ludzi którzy aktualnie czy niedawno przeżyli prawdziwą tragedię.

Dla mnie zwykłe śmieciarstwo a tego nad wodami w Polsce nigdy nie brakowało. Po każdej przybiórce wody w rzece pojawiają się na brzegach świeże tony plastiku, foli i innych wynalazków które nie utonęły i nie osiadły na dnie.

Niestety na dzień dzisiejszy jest to problem nie do ogarnięcia przez jakąkolwiek władzę na jakimkolwiek szczeblu. :)

 

 

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Tutaj nawet nie chodzi o jednego łabędzia bo nikt po nim płakać nie będzie ale o niechlujstwo wędkarzy. Sam w listopadzie zebrałem W BIEBRZAŃSKIM PARKU z kolegą trzy duże worki śmieci po "wędkarzach" bo chcieliśmy łowić w normalnych warunkach. Ale pewnej grupie niestety nie wytłumaczysz nawet kijem.....

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Crowfish napisał:

Ale pewnej grupie niestety nie wytłumaczysz nawet kijem.....

Sama prawda. Generalnie jesteśmy super śmieciarzami, jako grupa, ponoć szanująca przyrodę. Nigdy nie zapomnę jak w pewnej stanicy wszedłem ze sprzętem na pomost, gdzie było już kilku kolegów. Trzech z nich paliło ale popielniczki nie widziałem. Gdy się rozłożyłem, zarzuciłem, zapaliłem i wyciągnąłem małą popielniczkę, to patrzyli na mnie wpierw w szoku a potem z nienawiścią. Tak oto załatwiłem sobie kilku wrogów już pierwszego dnia, gdyż jak potem usłyszałem - poniżyłem ich.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...