Skocz do zawartości

Ktoś chce zająć się PZW


JKarp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LINK

 

"Kukiz'15 zwrócił uwagę na prywatyzacje wód publicznych i rzeczywisty zasób ryb w wodach śródlądowych, a w szczególności na proces ich zarybiania.

Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o kontakt z naszym biurem wszystkich zainteresowanych i chętnych do pomocy wędkarzy. Najbliższe konsultacje w tym temacie odbędą się w piątek 30.09.2016r. o godz. 16:30 w biurze poselskim przy ul. Okulickiego 9 w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o udostępnianie tego posta dalej, aby ta informacja trafiła do jak najszerszego środowiska wędkarskiego.

O wszystkim co uważacie, że powinnismy wiedzieć piszcie na biuro@maslowski.info Pełna anonimowość gwarantowana, natomiast musimy dowiedzieć się o największej liczbie nadużyć i nieprawidłowości w PZW."

 

JK

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest słomiany zapał tylko przemyślana strategia i efekt naszych dotychczasowych starań. Niedawna wizyta naszej delegacji w Sejmie i spotkanie z posłami klubu Kukiz15, wzbudziła duże zainteresowanie problemem zarządzania naszymi wodami. O szczegółach niestety nie mogę pisać ale niebawem będzie o sprawie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znów ktoś chce na nas zabijać kapitał polityczny. W końcu to ponad 600tyś wyborców.

 

Głupcem byłbym, gdyby przy wyborach to akurat, miało być dla mnie wyznacznikiem, komu oddać swój głos. I myślę, że takich jak ja, jest znacznie więcej, więc nie da się wszystkich wędkarzy wrzucić do tego samego wora i liczyć na ich/nasz totalny kretynizm. Poza tym, mam podejrzenie, że ten niezdefiniowany żadnym programem klubik, będzie tylko epizodem w polskiej polityce. Choć życzę im kolejnej kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podejrzenie, że ten niezdefiniowany żadnym programem klubik, będzie tylko epizodem w polskiej polityce.

 

A ja mam nadzieję ;).

 

Tak na poważnie, jeśli sami nic nie zrobimy nikt nie załatwi tego za nas.

 

A właśnie, kiedyś już Palikoty chciały nam "pomóc". Skończyło się jak zwykle, na biciu piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się szczególnie ten fragment:

 

 Rzecznik prasowy Związku Antoni Kustusz wyjaśnił: „PZW dzierżawi jeziora jako podmiot dopuszczony do tego przez Skarb Państwa nie w celu, mówiąc brutalnie, zapewnienia tam warunków do uprawiania hobby wędkarskiego, ale dla prowadzenia na nich racjonalnej gospodarki rybackiej”.

 

Aż mi kosa staje na sztorc w kieszeni, bo wiem jak wygląda "ta racjonalna gospodarka" (przez 43 lata członkostwa w tej organizacji przestępczej, już się napatrzyłem). A takie bydle, nie zna nawet statutu własnej organizacji. Statutu, który sam przepychał na walnym!

 

Statut PZW - cele związku:

 

Celem Związku jest organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej, etc.

 

I dlatego jedyna możliwość i ratunek dla wód, to rozgonienie tego... czegoś, odebranie im wód, kontrola ich stanu i powsadzanie do pierdla (z ichtiologami włącznie!). Bezlitośnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, statut PZW (jak każdego innego stowarzyszenia), może zawierać najbardziej szczytne idee i hasła, jednak to ustawa o rybactwie śródlądowym narzuca "reguły gry", obligując wręcz PZW do prowadzenia "racjonalnej gospodarki rybackiej". Nie dostrzegam więc rozdwojenia jaźni u A. Kustosza.

Przysłowiowy pies jest pogrzebany gdzie indziej, choć niedaleko.

Rzecz w tym, aby racjonalna gospodarka rybacka "szła w parze" ze statutowymi ideami, mówiącymi o sporcie, rekreacji, promowaniu, ochronie, etc. Ustawowe zobowiązania, nie mogą być wygodną przykrywką i alibi dla prowadzenia gospodarki rabunkowej. W przeciwnym razie, jaki jest (byłby) sens istnienia stowarzyszenia, działającego wbrew interesom własnych członków, oraz zapisom własnego statutu?

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rzecz w tym, aby racjonalna gospodarka rybacka "szła w parze" ze statutowymi ideami, mówiącymi o sporcie, rekreacji, promowaniu, ochronie, etc.

 

Ale przede wszystkim, w parze z ustawą zasadniczą, czyli ustawą nad wszystkimi ustawami - Konstytucją RP - w szczególności art 5. A skoro dzisiaj zapanowała moda na podpierdzielanie własnej Ojczyzny do UE, bo to wyrocznia i ostoja najsprawiedliwszych, z najsprawiedliwszych ludzi tej galaktyki, to także w parze z Dyrektywą UE "O zrównoważonym rozwoju" i innych. 

Cóż się dziwić, że ów pan Kustosz (minionej bezpowrotnie epoki) zapomniał o własnym statucie, który osobiście tworzył na rzecz wędkarstwa? Skoro ich działalność sieciowa (ir/racjonalna gospodarka) jest absolutnym zaprzeczeniem tegoż zrównoważonego rozwoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to wglądu w dokumenty już nam teraz nie odmówią. Mam nadzieję, że niebawem uda się w końcu przeforsować nasze postulaty i doprowadzić do korzystnych dla wód i wędkarzy zmian.

LINK

Edytowane przez Gość
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Zbyszek, taki duży chłopiec a taki naiwny, przecież to okres przedwyborczy, a nikt Ci tyle nie da ile może obiecać kandydat do "stołka"... ;)

To jest niezależne od rangi wyborów, opcji politycznej i sumienia kandydata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to abyśmy mogli mieć wgląd w dokumenty i możliwość wyłapania nieprawidłowości. Panowie Prezesi nie będą mogli nam tego odmówić co już nie raz miało miejsce.

A co do samych wyborów to będziemy zaskarżać uchwałę o min 5 letnim stażu delegata (właściwie 8letnim bo 2 kadencje trzeba mieć). W tym momencie prawo do startowania do zarządów kół ma tylko 5% członków związku. Jest to sprzeczne ze statutem i ustawą o stowarzyszeniach a my się na to nie godzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wczoraj został wysłany wniosek do Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz przez Pana Posła Tomasza Jaskółę. Wniosek dotyczył Polskiego Związku Wędkarskiego.

        20-22 października 2017 w Spale odbędzie się Krajowy Zjazd Delegatów PZW, który wyłoni władze naczelne PZW. Zostaną wybrani ludzie, którzy będą decydować m.in. o wysokości pobieranych przez Związek opłat za wędkowanie. Sposób wybierania delegatów określa ordynacja wyborcza. 17 września ZG uchwalił nową ordynację wyborczą dla okręgów. Wiele wskazuje na to, że narusza ona statut PZW, a być może również ustawę o stowarzyszeniach. Nowa ordynacja zabiera znacznej większości członków (95%) bierne prawo wyborcze, czyli prawo kandydowania na okręgowego delegata na krajowy zjazd. Aby móc kandydować trzeba spełnić następujący warunek: delegatem może być tylko ten członek Zarządu, który pełnił funkcje statutowe we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat. Co to oznacza? Oznacza to blokowanie drogi dla młodszych, energicznych, posiadających nowe pomysły Związkowców.  Zaledwie 5% wszystkich członków (z 630000) zgodnie z nową ordynacją wyborczą uchwaloną przez ZG, ma prawo do biernego prawa wyborczego, co jest niezgodne z prawem. Ponadto ograniczone jest także czynne prawo wyborcze, dlatego że wszyscy członkowie są zmuszeni głosować wyłącznie na wybraną grupę starszych działaczy. Zarząd odebrał swoim członkom prawo wyborcze, co zrobiono niezgodnie z prawem.
        W związku z tym, Pan Poseł Tomasz Jaskóła zwrócił się do organu nadzorczego, wnosząc o uchylenie decyzji Zarządu Głównego PZW. W przypadku nie uchylenia uchwały przez PZW, Pan Poseł Tomasz Jaskóła wnosił o to aby sprawa została skierowana do właściwego Sądu, a uchwała, która jest niezgodna z prawem uchylona. Ostatnią zaproponowaną przez Pana Posła możliwością jest tymczasowe zawieszenie w czynnościach  zarządu przedstawicieli stowarzyszenia.
        Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane ze sprawą proszę o kontakt z biurem poselskim. e-mail: biurojasola@gmail.com tel. 34 310-40-77tel.kom. 511-776-207
Co uważacie na temat tej interwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chęć to pisz do mnie na meila: artursadlowski@poczta.fm

tam będę mógł Ci przesłać kilka plików, dokumentów co do matactw itd.

I jak byś organizował coś konkretnego w Warszawie, będziemy mogli się zgrać.

Co do ordynacji wyborczej, już skopiowałem i poprawiłem błędy graficzne (źle mi kopiuje z ich strony tekst i trzeba formatować tekst)

Mam zamiar zaskarżyć to do RPO.

 

Poza-tym, do  puki członkowie nie będą chodzić na wybory czy walne (olewać to) to do ta trudno będzie walczyć z betonem by coś było robione dla wód i dla wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam zamiar zaskarżyć to do RPO.

 

No to będziesz musiał przeczekać całą kadencję tego rzecznika i w przyszłej skarżyć do człowieka z charyzmą i zapałem reprezentowania interesów obywateli, a nie własnych politycznych ambicji. No chyba, że należysz do jakiejś mniejszości i poczułeś się dyskryminowany. No, albo jesteś chociaż kornikiem drukarzem...  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze, jeśli posiadasz jakieś materiały przydatne dla sprawy, to wysyłaj bezpośrednio do mnie lub Saturnina Jabaji. Działamy w tej sprawie wspólnie z posłami z Kukiz15 jako społeczni asystenci. Możesz też wysłać to do Pana Posła Macieja Masłowskiego bezpośrednio.

Pozdrawiam, Zbyszek Janiszewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz musiał przeczekać całą kadencję tego rzecznika i w przyszłej skarżyć do człowieka z charyzmą i zapałem reprezentowania interesów obywateli, a nie własnych politycznych ambicji. No chyba, że należysz do jakiejś mniejszości i poczułeś się dyskryminowany. No, albo jesteś chociaż kornikiem drukarzem...  :lol:

Po części masz rację.

Tak, byłem i jestem dyskryminowany przez ludzi obecne władających. Jestem osobą bardzo im nie wygodną bo chciałem wiele zrobić dla wód i wędkarzy.

Oni by jednak choć odrobinę się wykazać po części przywłaszczyli sobie moje niektóre projekty i opracowali je po swojemu. Niektóre udało mi się samemu wdrożyć. Większość i tak w "demokratycznym głosowaniu" (bo ich była większość) sabotowali i głosowali przeciwko.

Przykro mi że ok 40 tyś zł pozyskanych środków przepadło bo "nam to nie potrzebne" itd.

Okręg PZW w Olsztynie wszczął 2 postępowania dyscyplinarne przeciwko mojej osobie. Oba na starcie przegrali, bo to były oskarżenia wysnute z palca. Zamietli pod dywan sprawę przeciwko ich człowiekowi, który fałszuje dokumenty, zmuszał sekretarza do fałszowania protokołów ze spotkań zarządu, łamał regulamin koła jak i statu PZW. Był i jest dla nich zbyt cenny, bo to głos na ich kandydatury itd. "Reka rękę myje"

 

I tak będzie dalej jak ludzie nie zaczną chodzić na wybory i walne, i oddawać swoje głosy na słuszne cele.

 

 

Arturze, jeśli posiadasz jakieś materiały przydatne dla sprawy, to wysyłaj bezpośrednio do mnie lub Saturnina Jabaji. Działamy w tej sprawie wspólnie z posłami z Kukiz15 jako społeczni asystenci. Możesz też wysłać to do Pana Posła Macieja Masłowskiego bezpośrednio.

Pozdrawiam, Zbyszek Janiszewski

 

 

Z Satinem kontaktowałem się, część dokumentów mu przesłałem.

Chciałem też by zorganizował spotkanie z ZG i ZO Mazowieckie, oraz RZGW itd.

Ale widać na tym mu nie zależy by dokładnie pokazać wędkarzom gdzie jest pies pogrzebany w operatach i rybaczeniu. Bardzo ładnie bym objaśnił co i jak, i ukazał ich obłudę. Demaskując ich priorytety "pozyskiwanie środków na diety, delegacje i opłacanie spotkań i imprez" czyli życiu na koszt członków PZW.

 

Jestem w posiadaniu kopi sfałszowanego dokumentu "uchwały" przez zarząd koła PZW Miasto Ketrzyn, mam odpowiedzi w mailu jak sam przewodniczący komisji rewizyjnej okręgu mówi o "zniszczeniu dowodów w sprawie" Mam też nagrania.

ZG PZW w Warszawie obawia się mojej wiedzy, dlatego przyzwala na to co się u mnie wyprawia, udając głupa że wszytko jest oki.

Już raz dostali pstryka w nos "upomnienie od ochrony środowiska" za to co wyprawiają z wodami.

 

Ja jestem gotów publicznie w debacie, pokazać wszystkim wędkarzom że obecni ludzie w ZG i ZO Mazowieckie, okłamują ich w żywe oczy co do niby koniecznej obecności rybaków na ich wodach. Ale czego oczekujecie? Jak pozwalacie innym wybrać ludzi ściśle powiązanych z gospodarstwami rybackimi.

 

Dalej będę popierał takie akcje które otwierają oczy zwykłemu wędkarzowi. Dalej swoją wiedzą wesprę każdego wędkarza który coś będzie chciał zrobić dla wód i wędkarzy.

Tyko jeszcze musi sporo wody upłynąć by ci zwykli wędkarze zrozumieli że ich głos na walnym i wyborach jest bardzo istotny w walce o lepsze jutro ich wód i hobby.

Edytowane przez Artur z Kętrzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...