Jump to content
HappyBlancik

Początki metody - pellen na leszcza i lina

Recommended Posts

(To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że trafiłem do odpowiedniego działu z pytaniem)

Witajcie, 
mam zamiar wreszcie przemóc się do method feeder - koszyki kupione, haki z włosem i cała reszta także, pozostaje jedynie kwestia pelletu/kulek. 

Łowię głownie leszcze - cały rok oraz liny od maja i dlatego też szukam pelletu dla tych gatunków ryb. 
Co stosować na leszcza? Co do koszyka, co na hak z włosem? Ile mm? Jakieś dodatki?
Co natomiast na lina czy karasia? Co do koszyka, co na hak z włosem? Ile mm? 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, chcę zrobić zakupy, a w internecie tyle materiałów, że na głowę można dostać... 

Edited by HappyBlancik

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale uważam osobiście że łowienie na metodę jest tylko i wyłącznie skuteczniejsze w połowie karpia. Na każdą inną białą rybę lepsze wyniki osiągam łowiąc na sprężynę lub koszyczek.

Kilkukrotnie zarzucałem dwie wędki, jedną na metodę, a drugą np. z koszyczkiem, nawet przynęta na haku była identyczna i nie wiedząc czemu więcej brań było na koszyczek.  Plusem metody niewątpliwie jest to że można dalej zarzucić zestaw, innych nie widzę. 

Czasem już kilkanaście sekund po zarzuceniu koszyczka miałem branie, a w metodzie przynęta dopiero zaczyna pracować.

Owszem, tak właśnie jest, ale interesują mnie większe ryby, albo przynajmniej żeby te najmniejsze nie trącaly i nie skubaly mojej rasówki czy kulku ziaren kuku, dlatego pellet i kulka proteinowa wyeliminują brania małych gapiorek czy leszczykow.

chyba ze masz jakiś sposób aby je wyeliminować?

Wydaje mi się, że słownik ortograficzny może zdziałać cuda ;)

Małe ryby nie będą zainteresowane dwoma ziarnami kukurydzy, robaka mogą skubać i będą fałszywe brania. Możesz pozbyć się drobnicy nęcąc drobną zanętą spożywczą z dodatkiem większych kąsków do zatrzymania większych ryb. 

Rasówka, gapiorek, gwoździor, śliziak, wart, odkos, łodziemek, maszynka czy osadzak albo kancerek to elementy gwary, regionalizmy  które należy pielęgnować a nie zabijać słownikem.:ph34r:

Uprzejmie informuję że nie dam sie "zwęglić" po dobroci. 
Bambus ma swój urok, gwara też.

Regionalizm to jedno a dbałość o styl wypowiedzi to coś innego. Rzeczywiście słownik ortograficzny mało się przyda.

Daleki jestem od "zwęglania" kogokolwiek. Mimo tego że nic mi to słowo nie mówi domyślam się negatywnego znaczenia ;)

Panowie dostrzegam brak konsekwencji co do tej techniki. Dopiero co, w innym wątku, było pisane, że metoda opiera się na przynętach wyłącznie pływających, więc albo to zwykły grunt, albo trzymajmy się schematu. ;)  

...i wszystko stanie się proste. :diabelek: 

On 4/2/2019 at 12:48 PM, Docio said:

Panowie dostrzegam brak konsekwencji co do tej techniki. Dopiero co, w innym wątku, było pisane, że metoda opiera się na przynętach wyłącznie pływających, więc albo to zwykły grunt, albo trzymajmy się schematu. ;)  

...i wszystko stanie się proste. :diabelek: 

Postęp nie może ograniczać się do schematów. Trzeba przekraczać granice, dokonywać z pozoru niemożliwego i nie poddawać nawet kiedy nie wszystko jest proste ;)

43 minutes ago, Wartburg said:

Ida na ryby, nie wiem o co wam chodzi :)

Też nie wiem o co chodzi z "metodą" i dobrze mi z tym. Zazdroszczę wypadu na ryby :)

23 minuty temu, zwykły michał napisał:

Postęp nie może ograniczać się do schematów

To logicznie sprzeczne. :) Trzeba wyjść ze schematu aby był postęp. :D 

24 minuty temu, zwykły michał napisał:

Trzeba przekraczać granice, dokonywać z pozoru niemożliwego i nie poddawać nawet kiedy nie wszystko jest proste

I za to masz u mnie plusa. Popieram w całej rozciągłości. :brawa:

W dniu 2.04.2019 o 07:33, zwykły michał napisał:

Daleki jestem od "zwęglania" kogokolwiek. Mimo tego że nic mi to słowo nie mówi domyślam się negatywnego znaczenia ;)

Sarkastycznie podkreśliłem swoją skrajną awersję do nowoczesności :P w tym przypadku nawiązując do materiału na wędziska:ph34r:

Co do metod takich czy innych to bardzo przepraszam nic tu od wieków nie wymyślono, przypon w kulce zanęty, telewizorek z siatki lampy, drgające szczytówki widywałem z materiałów dziwnych na leszczynach i bambusach, kulka styropianu w pęczku robaków żeby nie grzęzły w dnie itp.

26 minutes ago, Wartburg said:

Sarkastycznie podkreśliłem swoją skrajną awersję do nowoczesności :P w tym przypadku nawiązując do materiału na wędziska:ph34r:

Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych i nie załapałem ;) Łowie bo lubię i nie widzę przyjemności w pogoni za nowoczesnością.

29 minutes ago, Wartburg said:

Co do metod takich czy innych to bardzo przepraszam nic tu od wieków nie wymyślono, przypon w kulce zanęty, telewizorek z siatki lampy, drgające szczytówki widywałem z materiałów dziwnych na leszczynach i bambusach, kulka styropianu w pęczku robaków żeby nie grzęzły w dnie itp.

Niewiele można wymyśleć, wszystko już było gdzieś stosowane. Czytałem kiedyś artykuł o przedstawicielach firm wędkarskich jeżdżących po Europie w poszukiwaniu inspiracji. Chyba było o komercjalizacji drgającej szczytówki. Technika połowu o podobnej zasadzie działania była gdzieś już stosowana i została udoskonalona z użyciem nowoczesnych materiałów. Odpowiednia reklama o której Docio wspomniał niedawno w innym temacie i jest sposób na sukces ;)