Skocz do zawartości

Kołowrotek


Piecia10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, ryukon1975 napisał:

Do jakiej metody chcesz użyć wybrany kołowrotek i do jakiego wędziska. Chodzi głównie o jego ciężar wyrzutowy i długość.

Wędzisko Jaxon 

  • długość                         2,70 m
  • ciężar wyrzutu              5-25 g
  • waga                            292  g
Edytowane przez Piecia10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze napisałeś masa kija 292 g to jest to bardzo ciężki kij. Żaden z kołowrotków które wymieniłeś nawet nie zbliżą się do najmniejszej próby wyważenia go. Tym bardziej że jest dość długi 2,7 m. Nawet jeśli się pomyliłeś i powinno być 192 g to i tak to dużo nie zmieni.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.70cm,  cw 70 -290g waży pusta germina, pełny tokoz 2,6cm cw~100-150 waży ok 600g
Ciekawi mnie czy to nie aby jakiś  antyk?
Skutecznie wyważałęm takie coś wyciągarkami taki jak quick superb czy tokoz silurus delikatnie rzecz ujmując sprawę rozwiązywało kowadło pólkilowe :)
Nie wiem czy przy tak dramatycznej róznicy da sie to czymś wyważyć; są dostępne ozdobne nakłądki dociązające na zakończenie kija ale gdybym sam musiał tym machać z małym kołowrotkiem pewnie od tyłu aż po uchwyt kołowrotka tkwiłby pręt zbrojeniowy......

 

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wartburg napisał:

2.70cm,  cw 70 -290g waży pusta germina, pełny tokoz 2,6cm cw~100-150 waży ok 600g
Ciekawi mnie czy to nie aby jakiś  antyk?
Skutecznie wyważałęm takie coś wyciągarkami taki jak quick superb czy tokoz silurus delikatnie rzecz ujmując sprawę rozwiązywało kowadło pólkilowe :)
Nie wiem czy przy tak dramatycznej róznicy da sie to czymś wyważyć; są dostępne ozdobne nakłądki dociązające na zakończenie kija ale gdybym sam musiał tym machać z małym kołowrotkiem pewnie od tyłu aż po uchwyt kołowrotka tkwiłby pręt zbrojeniowy......

 

Jest to możliwe ale w ogólnej sytuacji niewiele zmienia. Jeśli to antyk to są to kije bardzo mocne a cw jakim je opisywano zupełnie nieadekwatny do faktów. Więc malutki kołowrotek dostosowany do żyłki 0,15 mm dalej do niczego się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎07‎.‎09‎.‎2019 o 17:19, Piecia10 napisał:

Wędzisko Jaxon 

  • długość                         2,70 m
  • ciężar wyrzutu              5-25 g
  • waga                            292  g

Mater Dei, kto Ci polecił tę maczugę? Toż w tej samej cenie Arcadia 2,70/5-25 jest o 60g lżejsza! Tego wędziska nie wyważysz w żadnym kołowrotkiem sensownych rozmiarów, pozostanie Ci nawinięcie taśmy ołowianej przez co dołożysz do jego wagi co najmniej 80-100g. Nie wyobrażam sobie machania takim dyszlem przez dwie-trzy godziny... :(

Na marginesie, co chcesz łowić takim drągiem, marliny? :diabelek:

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 17:19, Piecia10 napisał:

Wędzisko Jaxon 

  • długość                         2,70 m
  • ciężar wyrzutu              5-25 g
  • waga                            292  g

Kolega kit wciska, bo akurat ten kij waży 231 g - wystarczy sprawdzić w tabeli. Ale nawet, jeśli waży więcej, to można go wyważyć choćby tym kołowrotkiem. Tylko jeśli sam kijek kosztuje 56 zł, to czy warto do niego zakładać aż taki kołowrotek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten kij waży 231g wg tabeli, czyli tyle samo co Arcadia 5-25/270. Miałem tę Arcadję w użyciu 3 lata temu i nie wyważał jej kołowrotek 300-gramowy. Być może przy tej wadze wędziska 350-gramowy wystarczy, ale mam ciut wątpliwości i stawiałbym raczej na 400g. Mam wędkę Mikado Specialized Chubster 3-15/305 ważącą 157g i nie wyważa jej kołowrotek KONGER Vectron FD 1150 ważący 384g.

Zestaw ważący łącznie 580g może w krótkim czasie zniechęcić do spinningu, chyba, że jest się Pudzianem. Wiem to z własnego doświadczenia z Arcadią. Połowiłem nią jeden sezon i poszła do ludzi, ale ja traktowałem ją "doświadczalnie", dostałem za darmo do testów i zadanie wykonałem. Natomiast jeśli miałbym traktować ją jako wędzisko na stałe, zapewne zrezygnowałbym ze spinningu.

Można to wędzisko poużywać na początek nauki spinningu, bo kompozyty JAXONA są niezniszczalne, ale kupić do niej właśnie droższy, solidny kołowrotek, żeby później dopasować do niego wędzisko lepszej klasy i tu propozycja Jotesa jest w pełni na miejscu. Slamer idealnie nada się do drugiego etapu, kiedy najdalej za pół roku, albo już na wiosnę, Piotr zdecyduje się na wymianę wędziska  choćby na ostatnio zbierającego dobre opinie model WJ-DSD28023, a może nawet na chc-25-75-275 jako wędziska docelowe i w miarę "uniwersalne" (nie ma wędzisk w pełni uniwersalnych).

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i się zastanawiam. Po co w ogóle wyważać szklak przeznaczony do trollingu? O ile to wersja 292 g z cw 30-90. W przeciwnym wypadku jest to kolejna wkrętka trolla.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Docio napisał:

W przeciwnym wypadku jest to kolejna wkrętka trolla.

Obawiam się, że jednak nie. Po prostu ludzie tak bez wiedzy i pojęcia kupują tani szajs, bo wyobraźni nie mają w co wdeptują. Macie już przykład z innym szczęśliwym nabywcą. Alek się napisał nadoradzał, inni też próbowali, a on i tak kupił szajs. Ale na to akurat my nie mamy absolutnie żadnego wpływu. A niech uczą się na własnych błędach, skoro dobrych rad nie przyjmują. Moich pieniędzy w błoto nie wyrzucają, waszych też nie. Sprzedawcy tę muszą żyć i wyzbywać się szajsu, a "jelenie" są pożyteczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację. Może to nie troll. Może to roztargnienie w czytaniu tabeli, a może świadectwo współczesnego nauczania. Niemniej szklak z cw 30-90 g to jednak do trola a nie standardowego spinningu.

Przypomniałem sobie podobne zdarzenie. JKarp, jak jeszcze prowadził biznes, odradzał bratu kupno wędziska, które on sobie upatrzył. Mówił, tłumaczył, dawał przykłady a on i tak kupił ciężki kij niby gruntowy a w sumie do trolingu morskiego. Zarzucić tym każdorazowo graniczyło z samobójstwem, bo wędzisko tak się wyginało, że ciężarek i reszta śmigały koło ucha, dosłownie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację co do wyważenia , kołowrotek o wadze 250g nie wyrazy kija (Dokładnie waży 239g , w tabeli jest jakiś błąd). Ale z drugiej strony to będzie kij bardziej na spławik bo na spinning na szczupaka mam 2,10m wędzisko

Edytowane przez Piecia10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zidentyfikowałem ten kołowrotek, to waży on 315g, więc przy długości wędziska 218cm może zestaw trochę przeważać na rękojeść. Poza tym uważam, że do wędziska CW 7-28g kołowrotek w rozmiarze 4000 jest przesadą, w zupełności wystarczyłby rozmiar 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piecia10 napisał:

To czemu tu jest napisane 292g i na stronie wędziska jest to samo ?

Dlatego, że są cztery wędziska o długości 270 cm a waga zależna jest od ich cw. Pisałem, że jako jedyny nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alexspin napisał:

Jeśli dobrze zidentyfikowałem ten kołowrotek, to waży on 315g, więc przy długości wędziska 218cm może zestaw trochę przeważać na rękojeść. Poza tym uważam, że do wędziska CW 7-28g kołowrotek w rozmiarze 4000 jest przesadą, w zupełności wystarczyłby rozmiar 2000.

Powoli już się oczytuję, ale kupiłem ten kręciołek w okazyjnej cenie. Dodatkowo też mam Alivio w ciężarze 239 g z Mistrallem 270 g. Zbieram doświadczenia i teraz chciałbym mieć w dłoni (i się wciąż uczyć) również lżejszą wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Docio napisał:

Dlatego, że są cztery wędziska o długości 270 cm a waga zależna jest od ich cw. Pisałem, że jako jedyny nie rozumiesz.

Ok , zwracam honor . Patrzyłem na ostatnią pozycję w tabeli . Nie ma tematu . Wybaczcie za gapiostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sady napisał:

Powoli już się oczytuję, ale kupiłem ten kręciołek w okazyjnej cenie. Dodatkowo też mam Alivio w ciężarze 239 g z Mistrallem 270 g. Zbieram doświadczenia i teraz chciałbym mieć w dłoni (i się wciąż uczyć) również lżejszą wędkę.

Trudno będzie Ci sparować wędzisko klasy L z kołowrotkiem w rozmiarze 4000, na pewno nie będzie komfortowo z tym Black Rockiem, przeciążenie na Dolnik bardziej męczy rękę, niż przeciążenie na szczytówkę, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Podepnij do niego ten lżejszy z Twoich kołowrotków i będzie zdecydowanie wygodniej, a Spro zastosuj do tego cięższego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alexspin napisał:

Trudno będzie Ci sparować wędzisko klasy L z kołowrotkiem w rozmiarze 4000, na pewno nie będzie komfortowo z tym Black Rockiem, przeciążenie na Dolnik bardziej męczy rękę, niż przeciążenie na szczytówkę, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Podepnij do niego ten lżejszy z Twoich kołowrotków i będzie zdecydowanie wygodniej, a Spro zastosuj do tego cięższego zestawu.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...