Skocz do zawartości

Spławikowe 2020


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na co biorą takie potwory?:D

 

8 minutes ago, ryukon1975 said:

Podziwiam wędkarzy którzy łowią na robaki. Brania za każdym zarzutem a ryb zero. :)

Z ciekawości zapytam na co łowisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby jakie złowiłem w ciągu ostatniego tygodnia zostały złowione na groch. Na niektórych zdjęciach było to widać. Ziarno lub dwa gotowanego przez siebie grochu i nic więcej. Tu jest wszystko.

DSCF7133.JPG

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w jeden dzień wrzucić dawkę. na drugi ze dwie garści po przyjeździe nad wodę i można łowić. Ilość ogólną wrzucaną do wody trzeba dobrać do tego ile ryb jest w łowisku i jak intensywnie żerują. Jak nie biorą nie sypię bez potrzeby. Jak znów żrą to trzeba sypnąć.

Kukurydza tak bez przygotowania jest na pewno lepsza. Wędkarze walą tego tyle do wody że chyba nie ma ryby która jej nie spróbowała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby tubylcy używali grochu, jeśli już to ciecierzyca. Muszę poszukać puszkowanej albo samemu ugotować.

Po kilkunastu latach na wodach stojących wróciłem nad rzeki a tu niespodziewanka. Brytyjskie rzeki są zdecydowanie inne niż te które znam z Polski. Lubię wyzwania i poszukam czegoś dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wędkarstwo nie polega na chwaleniu się. Łowię bo lubię. Wyniki są jakie są raz lepsze, raz gorsze na to nikt nie ma do końca wpływu. Tu u siebie nie mam z kim rozmawiać o wędkarstwie dlatego ten temat poruszam w internecie. Znam tu trochę ludzi i lubię patrzeć jak i co łowią. Piszą o chwilach dobrych ale nie ukrywają że często jest gorzej. Niekoniecznie muszą to być rekordy czy rekiny po 100 kg. Na zdjęciu zaś jest certa. Nikt nigdy nie zrobi zdjęcia nawet rybie 60 cm. Dlatego że ten gatunek taki nie rośnie. 40 cm to już brązowy medal. Trudno postawić na ringu zająca i łosia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię to piwo. Wędkarstwo to coś więcej :) 

Od kilku wyjazdów łowie w nowych miejscówkach i ryby są ale niewielkie. Jelce, kiełbie, małe jazie, okonie i jazgarze. W 2 godz wyciągam kilkanaście sztuk ale dłużej nie mogę zostać. Większe ryby mogą wchodzić trochę później albo biorą z gruntu a nie chce rozkładać dwóch wędek. Jutro wybiorę się na dłużej i zobaczymy czy będzie jakaś różnica.

Kolejny raz szczupak złapał małą płotkę. Potrzyma chwilę i wypuszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto odwiedził wczoraj późnym wieczorem moją ostatnio odwiedzaną miejscówkę też lubi piwo. Pił Tatrę a ryby łowił na wątrobę drobiową jak wskazywała cenówka na reklamówce. Tak poza tym poranek bez szaleństw, same klenie w średnich i małych rozmiarach. z dopływu powyżej drugi dzień płynie bagno. Nie ogarniam tylko skąd to się bierze. Ten rów melioracyjny zaczyna się nie dalej jak 500 m od mojego domu w lesie. Nie ma przy nim domów. Płynie głównie przez łąki i nieużytki.

DSCF7229.JPG

DSCF7231.JPG

DSCF7238.JPG

DSCF7240.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne. Cały ten rów melioracyjny ma góra z 2-2,5 km. Tu nie ma gospodarstw bo dawno upadły. Wszystko płynie przez dawne łąki aktualnie nieużytki. Do domów mieszkalnych daleko,drogi dojazdowe tylko tam gdzie przechodzi przez jezdnię. Poza tym za dużo tego. Tu w okolicy nie ma krowy czy czegokolwiek by był jakiś powód. Niemniej jakaś przyczyna jest. Może z czasem samo wyjdzie. Jest za gorąco bym wychodził i to sprawdził. Wygląda to jakby woda wymieszana z tutejszą glebą/gliną tak jak rzeka podczas przyboru.

W drodze na ryby sprawdzę czy przy ostatnim przepływie też woda taka. Jeśli nie to przyczyna będzie bardzo blisko rzeki. Bobry kopią norę na zimę?

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mopsik napisał:

To w tych workach to groch czy cicierzyca ?Na monitorze lapka aż tyle nie widać...a ładnie zaokrąglone ziarenka.

W workach jest groch. Jeden został chwilę temu wyjęty z zamrażarki i goni ze mną za chwilę nad rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hege odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...