Jump to content

Recommended Posts

Cześć jakie przynęty powinno się stosować na maj małe czy duże jaskrawe czy naturalne ?

Myślę, że nie tylko na maj ale w skali całego roku, najlepsze będą takie, na które drapieżniki będą reagować, a to trzeba zbadać samemu zależnie od wody na której łowisz. Złotej reguły nie ma , jak w całym zresztą wędkarstwie

Sam nie spininguje zbyt dużo ale od kolegów wiem że najlepsze są canibale shad teez Fox Rage kopyto relax

Na moich lokalnych wodach w maju dają radę obrotkówki 3-4, w kolorze biedronki. Jak wiadomo zasady nie ma, każda woda rządzi się swoimi zasadami. 

Wahadełka POLSPING Alga 1-2, Gnom 1-2, Kalewa 1-2.

Gumki seledynowe, zielone z brokatem 3-4".

Słuchajcie, ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem. Proszę, powiedzcie mi czym się sugerować właśnie przy wyborze przynęt? Na co zwracać uwagę, tak aby faktycznie były skuteczne? W sieci znalazłem ofertę  gdzie ceny są naprawdę przystępne, w porównaniu z innymi sklepami tego typu. Co myślicie? 

Edited by wind
Edycja linku

21 minut temu, wojkos napisał:

Słuchajcie, ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem. Proszę, powiedzcie mi czym się sugerować właśnie przy wyborze przynęt? Na co zwracać uwagę, tak aby faktycznie były skuteczne? W sieci znalazłem ofertę https://nizel.pl/przynety/ gdzie ceny są naprawdę przystępne, w porównaniu z innymi sklepami tego typu. Co myślicie? 

Sądzę, że najpierw powinieneś sprawdzić w zasadach połowu, czy taka przynęta jest dozwolona w wodach, w których chesz łowić.

A tak między nami, to ta reklama jest wyjątkowo prymitywna. Firma reklamowana właśnie straciła wszystko w moich oczach za zatrudnianie takich kiepskich naganiaczy.

Edited by Docio

1 hour ago, wojkos said:

Proszę, powiedzcie mi czym się sugerować właśnie przy wyborze przynęt? Na co zwracać uwagę, tak aby faktycznie były skuteczne?

Jeżeli okoniowe to bierzesz wszystko co mają w sklepie i może coś się sprawdzi ;)

5 minut temu, zwykły michał napisał:

Jeżeli okoniowe to bierzesz wszystko co mają w sklepie i może coś się sprawdzi ;)

Czyli te gumki w kolorze kawa z mlekiem i motoroil po kilku sezonach straciły swoją skuteczność? Pytam bo przez ostatnie 5 lat praktycznie tylko o nich czytałem. No z wyjątkami, Alex nieśmiertelnie poleca małe wahadełka :) a jeszcze inni obrotówki.

Edited by Docio

W dniu 23.04.2021 o 15:53, zwykły michał napisał:

Przecież to reklama ;) 

A do tego bezczelna. Przystępne ceny :) to się ubawiłem jak zobaczyłem woblery, które kupiłem po 16 zł a tu kosztują 26