Jump to content

Miłe uzależniajacego początki


Recommended Posts

Zainwestuj w rękawiczki. Alu może dostać się do organizmu przez skórę i wywołać zatrucie. To samo dotyczy miedzi. A biorąc pod uwagę naszą służbę zdrowia, która przez ostatnie dwa lata wszystko przypisuje covid, to będziesz pozbawiony profesjonalnej opieki.

No i dołączam do Wartburga, witaj w klubie, no i po chłopie. :D 

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Z rękawiczkami mam taki problem że jako jedyny domownik mam dłoń w rozmiarze L/XL <_< .Ale zamówić warto pewnie się przydazą przy oksydowaniu lub gdybym się targnął na galwanizację ale to już raczej wysza szkoła druciarstwa .A na zdjęciu mam palce usmarowane na czarno markerem w tym kolorze . 

Link to comment
Share on other sites

Guest HaDe

Testowałeś już błystki? Chociażby w wannie? Mają bardzo oryginalne kształty, więc bardzo intryguje mnie ich praca. Fajnie jakby jakiś filmik udało Ci się wrzucić. Ciekawi mnie jak sprawdzą się w warunkach bojowych. Szczególnie, czy nie będą miały tendencji do wypływania na powierzchnię z racji ich wagi.

Link to comment
Share on other sites

Guest HaDe

Nie wątpię, że toną. Ale to i tak ma się nijak do tego, czy będą wypływać na powierzchnię. Twoje blaszki są z aluminium, więc dedukuję, że mają stosunkowo dużą powierzchnię w porównaniu do błystek wykonanych z cięższego materiału. A to niekoniecznie pozytywnie może wpłynąć na ich zachowanie. Możesz się jeszcze spodziewać innego problemu - lotności.  To są tylko moje spostrzeżenia na podstawie wahadełek, które posiadam. Może Ci się przydadzą w projektowaniu nowych wzorów.

Tu masz zdjęcie przykładowych blaszek "nielotów". Waga 1.7, 2.7 i 3.5 g. Ja je nazywam szybujące, bo nie tną powietrza jak pocisk. Średnio się nimi rzuca i ciężko jest je odpowiednio poprowadzić nawet w stojącej wodzie.

Już Ci zazdroszczę radochy z ryb złowionych na własną przynętę. 

bly.jpg

Link to comment
Share on other sites

use google --> Sękowski S. - Galwanotechnika domowa
miedzią możesz pokryć częściowo bez uzycia prądu, nie będzie to trwała powłoka ale spokojnie zadziała.
Trenowałem jako dzieciak 

 

 

Edited by Wartburg
Link to comment
Share on other sites

Guest HaDe

Mikołaj testowałeś już wahadełka? Chociaż w wannie? Wzory są bardzo odważne. Niekoniecznie mogą działać. Testuj jak najwięcej, bo pracy wkładasz dużo, a wyniki mogą być niesatysfakcjonujące. 

Wujek dobra rada podpowiada, żebyś testował w wersji z kółkiem łącznikowym  i samą agrafką podpiętą do wahadełka. Wielkość kotwic też może robić różnicę.  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Testów zrobić nie mogę brzez brak kółek łącznikowych jakości lepszej niż samorobka z miedzi  <_< A do sklepu pójść nie mogę przez covidusia którego posiadam sprobuje wysłać matronę  bo kwarantanna trwa do czwartku więc zamawiać mi się nie opłaca .

Link to comment
Share on other sites

Hede /Hubercie dla mnie w tworzeniu tych wachadłówek nie liczy się, tylko rezultat ale też sam etap tworzenia i projektowanie bo to mi daje dużo przyjemności .:) Dlatego też używam tak niekonwecjonalnych wzorów bo lubię eksperymentować i spełniać się przy okazji artystycznie .(chyba byłem dobry bo pani strasznie ubolewała że nie rozwijam swojej duszy artysty )

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Testy odbędą się dzisiaj wieczorem z braku kółek łącznikowych stalowych użyje wykonanych z miedzi .:) Edyt doszło kilka wachadłowek oszlifowanych dzisiaj a wyklepanych wczoraj. Ps. Jak sądzicie która z nich będzie najbardziej udana a która będzie nadawała się na żyletki ?

20220305_141228.jpg

 

No i zapomniałem o jednej zawodniczce .

P.s pewnie blaszki z miedzianymi kółkami będą się zachowywały inaczej niż że stalowymi ale chce sprawdzić typ pracy I przeczuwam że w wannie różnica będzie niewielka względem tego co będzie na łowisku. 

20220305_142517.jpg

Edited by mikolaj łódzki
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Testy zrobione ,praktycznie wszystkie blaszki miały fajna pracę ( jestem nawet dumny bo część ma dokładnie taką pracę jaka chciałem uzyskać:D)poza nie chlubnym  wyjątkiem cykady. Będę dosyłał filmy bo jest ich 25 bo większość błystek testowałem z obu stron . 

 

Edited by mikolaj łódzki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...