Jump to content

Miłe uzależniajacego początki

Recommended Posts

Zainwestuj w rękawiczki. Alu może dostać się do organizmu przez skórę i wywołać zatrucie. To samo dotyczy miedzi. A biorąc pod uwagę naszą służbę zdrowia, która przez ostatnie dwa lata wszystko przypisuje covid, to będziesz pozbawiony profesjonalnej opieki.

No i dołączam do Wartburga, witaj w klubie, no i po chłopie. :D 

Edited by Docio

Z rękawiczkami mam taki problem że jako jedyny domownik mam dłoń w rozmiarze L/XL <_< .Ale zamówić warto pewnie się przydazą przy oksydowaniu lub gdybym się targnął na galwanizację ale to już raczej wysza szkoła druciarstwa .A na zdjęciu mam palce usmarowane na czarno markerem w tym kolorze . 

Testowałeś już błystki? Chociażby w wannie? Mają bardzo oryginalne kształty, więc bardzo intryguje mnie ich praca. Fajnie jakby jakiś filmik udało Ci się wrzucić. Ciekawi mnie jak sprawdzą się w warunkach bojowych. Szczególnie, czy nie będą miały tendencji do wypływania na powierzchnię z racji ich wagi.

Nie wątpię, że toną. Ale to i tak ma się nijak do tego, czy będą wypływać na powierzchnię. Twoje blaszki są z aluminium, więc dedukuję, że mają stosunkowo dużą powierzchnię w porównaniu do błystek wykonanych z cięższego materiału. A to niekoniecznie pozytywnie może wpłynąć na ich zachowanie. Możesz się jeszcze spodziewać innego problemu - lotności.  To są tylko moje spostrzeżenia na podstawie wahadełek, które posiadam. Może Ci się przydadzą w projektowaniu nowych wzorów.

Tu masz zdjęcie przykładowych blaszek "nielotów". Waga 1.7, 2.7 i 3.5 g. Ja je nazywam szybujące, bo nie tną powietrza jak pocisk. Średnio się nimi rzuca i ciężko jest je odpowiednio poprowadzić nawet w stojącej wodzie.

Już Ci zazdroszczę radochy z ryb złowionych na własną przynętę. 

bly.jpg

Mikołaj testowałeś już wahadełka? Chociaż w wannie? Wzory są bardzo odważne. Niekoniecznie mogą działać. Testuj jak najwięcej, bo pracy wkładasz dużo, a wyniki mogą być niesatysfakcjonujące. 

Wujek dobra rada podpowiada, żebyś testował w wersji z kółkiem łącznikowym  i samą agrafką podpiętą do wahadełka. Wielkość kotwic też może robić różnicę.  :)

Testów zrobić nie mogę brzez brak kółek łącznikowych jakości lepszej niż samorobka z miedzi  <_< A do sklepu pójść nie mogę przez covidusia którego posiadam sprobuje wysłać matronę  bo kwarantanna trwa do czwartku więc zamawiać mi się nie opłaca .

Hede /Hubercie dla mnie w tworzeniu tych wachadłówek nie liczy się, tylko rezultat ale też sam etap tworzenia i projektowanie bo to mi daje dużo przyjemności .:) Dlatego też używam tak niekonwecjonalnych wzorów bo lubię eksperymentować i spełniać się przy okazji artystycznie .(chyba byłem dobry bo pani strasznie ubolewała że nie rozwijam swojej duszy artysty )

Testy odbędą się dzisiaj wieczorem z braku kółek łącznikowych stalowych użyje wykonanych z miedzi .:) Edyt doszło kilka wachadłowek oszlifowanych dzisiaj a wyklepanych wczoraj. Ps. Jak sądzicie która z nich będzie najbardziej udana a która będzie nadawała się na żyletki ?

20220305_141228.jpg

No i zapomniałem o jednej zawodniczce .

P.s pewnie blaszki z miedzianymi kółkami będą się zachowywały inaczej niż że stalowymi ale chce sprawdzić typ pracy I przeczuwam że w wannie różnica będzie niewielka względem tego co będzie na łowisku. 

20220305_142517.jpg

Edited by mikolaj łódzki

Testy zrobione ,praktycznie wszystkie blaszki miały fajna pracę ( jestem nawet dumny bo część ma dokładnie taką pracę jaka chciałem uzyskać:D)poza nie chlubnym  wyjątkiem cykady. Będę dosyłał filmy bo jest ich 25 bo większość błystek testowałem z obu stron . 

Edited by mikolaj łódzki